Skocz do zawartości

Uzywane Kombinezony


wicher21

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Co sądzicie o uzywanych skórach ? Rozumiem, że skóra dopasowuje się do kształtu ciała i może trochę być niedopasowa jeśli jest używana. Jaka jest Wasze zdanie . Opłaca się ?  

 

2. Czy ktoś z Was ma może kurtkę, gdzie jest dużo elementów białych ? Jak sie to czyści ? Czy pozostaja potem czarne ślady od owadów itp ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek lepiej mieć używaną skórę niż jeździć w dżinsach, czasem udaje się dopasować coś pod wymiar.

Natomiast nie można bagatelizować niedopasowania rozmiaru. Kombinezon nie może być zbyt luźny bo elementy ochronne przesuną się w momencie upadku i nie spełnią swojej roli.

Jak będzie za ciasny to albo ograniczy Ci ruchy albo np. będzie uciskał tak, że będą Ci drętwiały kończyny z braku odpowiedniego ukrwienia. 

Zawsze można za kilkadziesiąt złotych zlecić poprawki aby dostosować kombi do swojej figury (wiadomo - łatwiej zwężać).

 

Zdając prawko nie miałem jeszcze moto i kupiłem używane skórzane kombi żeby nie marznąć w dżinsach na jazdach, potem zleciłem kilka poprawek i używam jako drugie (jesienne) do tej pory.

 

Są specjalne preparaty, spryskujesz, rozprowadzasz pianę, czekasz, zmywasz i jest elegancko. jeśli robisz to regularnie + natłuszczanie to białe elementy długo wyglądają jak należy.

O takie środki do konserwacji i czyszczenia skór pytaj w sklepach motocyklowych, zasadniczo każdy takowe posiada.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podepne się pod ten temat. Chcę kupić kombinezon skórzany 2 czesciowy i mam na oku rst oraz spyke (800 zł) co sądzicie o tych markach? Czy ktoś jeździ w spyke? Bo mało opinii jest w internecie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...