Jump to content

Unikajcie Stacji Bliska Na Brzezińskiej!


Smoozi
 Share

Recommended Posts

Cześć, ostatnio trzykrotnie tankowałem na najbliższej miejsca zamieszkania stacji - tak się złożyło. Padło na Bliską (na przeciwko M1) . Chwalili, że mają 98 w cenie 95. Oto co spuściłem z baku po 3 tankowaniach, i przymusowym pchaniu motocykla ponieważ zwyczajnie zgasł na środku drogi... Reszta 'benzyny' trafiła do baniaka, ale stan jak w przedstawionej próbce.

post-163-0-08946500-1335378670_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

No nie wygląda to fajnie. Ciekawe, czy wystarczy nalanie dobrego paliwa, czy trzeba jakoś przepłukać? No i miejmy nadzieje, że nic się nie uszkodziło od tego syfu.Ostatnio też tankowałem 98 w cenie 95, ale na Orlenie, więc nic nie było. Facet powiedział, że pozbywają się zimowej benzyny, stąd takie wyrównanie cen.A przy okazji to nie odczułem żadnej różnicy, ani w mocy, ani w spalaniu (choć może nawet +0,2) , więc więcej nie tankuję 98 :smile:

Link to comment
Share on other sites

spuszczenie do zera z baku, nalanie normalnej 95, 30 min piłowania żeby łaskawie odpaliła ( w międzyczasie wykręcenie i wyczyszczenie mokrych świeczek) , 20 min modlenia się żeby weszła na normalne obroty a jak odpaliła łaskawie to troche przedmuchana... mam nadzieje że pomogło na dłużej. Dowiedziałem się że mają nieszczelne zbiorniki z benzyną i wody gruntowe wchodzą ( o zgrozo) a 98 ma wartość 74 oktany... poszukam w necie i podepnę sznurek do stronki. A tych co tak robią z paliwem to... :whip:

Link to comment
Share on other sites

pozostaje BP tudzież Shell... czasem tankuję również na Lukoilu i też jest OKOrleny omijam - w zimę zatankowałem auto (diesel) i ów ropa zamarzła w filtrze paliwa... skoro chwalą się że mają zimowe paliwo a później okazuje się że jest to jednak przejściowe to ja dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Natomiast doświadczyłem miłego dla oka paliwka ze stacji Orlenu przy Wycieczkowej - przejrzyste na wylot :riding:

Może nalali więcej denaturatu do związania wody niż benzyny ;D
Link to comment
Share on other sites

Ja tez bym im zrobił mała zadyme ..albo jakis expres czy tvp3???

Link to comment
Share on other sites

Krzysztofor

Popieram przedmówców, jak śmigam połodzi to tankuje na tylko jednej stacji i niegdy nie mialem problemów lukoil na przeciwko portu, ogólnie omijam inne stacje. Chyba że tak jak dziś rezerwa już była i Bp (niestety) witaj

Link to comment
Share on other sites

Ja wszystkie pojazdy tankuje na Orlenach, a robię to codziennie i nigdy nie miałem żadnego problemu. Zarówno LPG jak i benzyna. Także ORLEN mogę polecić.

Link to comment
Share on other sites

Na Twoim miejscu pojechałbym tam i zrobił niezły dym :biggrin:

może pojedziemy i zrobimy zadymę? :biggrin:
Link to comment
Share on other sites

wydaje mi sie,ze zrobili taka promocje 98 w cenie 95 aby sprzedac to co zalega im w zbiorniku i nalac swiezej wachy...Szkoda tylko,ze naszym kosztem.

Link to comment
Share on other sites

Krzysztofor

może pojedziemy i zrobimy zadymę?

The ring of Fire!!! :biggrin:
Link to comment
Share on other sites

Dopóki wszyscy nie zaczniemy zgłaszać takich stacji to z każdego z nas kto tam zajedzie będą robić jelenia. Wysyłaj formularz i niech tam zajadą :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Znajomy ma Audi a6 w dieslu z 2008 roku,zatankował na Shellu na rogu rydza i przybysza.Po wyjechaniu ze stacji i przejechaniu około 300 metrów auto stanęło.Poszła pompa paliwa koszt 18 tysięcy.Poszedł na stacje a panowie bez żadnego tłumaczenia wyciągnęli polisę i kazali iść po odszkodowanie,czyli musiało to być nie pierwszy raz.Od shella trzymam się z daleka.

Link to comment
Share on other sites

Nawet jeśli zgłoszenie zostanie przyjęte i nawet jeśli sprawa trafi do sądu to i tak jest to bardzo trudne do ustalenia czy paliwo nie było później tankowane na innej stacji. Jedynym wyjściem jest pokazanie przebiegu tras na GPS-ie. Tylko w ten sposób można udowodnić, że to była TA stacja.Na tvn turbo był niedawno program o tym, że jacyś przedsiębiorcy tankowali na BP (!) diesle i im paliwo zamarzło przy -25 stopniach C. A informacja była, że uszlachetniacze w paliwie są do -40 stopni.Ze stacją wygrał tylko ten gość, który miał w samochodach GPS do kontrolowania floty aut.Można próbować walczyć, ale ciężko cokolwiek udowodnić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...