Skocz do zawartości

Sonda Lambda


kabzior

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie samochody a nie motocykle, ale wiem, że jest tu sporo osób znających się na motoryzacji. 

Wybaczcie też laickość, ale moja wiedza motoryzacyjna ogranicza się do przekręcam kluczyk i jeżdżę oraz do dolewania paliwa. 

Zepsuła mi się w Astrze sonda lambda, podobno przednia, bo podobno są dwie. 

Czy to jest coś co się często psuje i czy są lepsze i gorsze? Bo oryginał z diagnostyką i wymianą kosztuje 1k, a zamiennik Bosh 400 taniej. I zamówiłem ten zamiennik, ale teraz cały czas się zastanawiam czy dobrze zrobiłem i jeszcze do czwartku mogę zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na pewno sie zepsula? Kiedys mialem podobna sytuacje, pare razy wypinalem wtyczke, zeby zobaczyc jaka mam kupic, ile przewodow, jaki opor grzalki i sie olkazalo ze styki zasniedzialy i sonda zaczela dzialac.

Kolega z Yarisce mial problem z sonda, najpierw kupil uzywke, pozniej jakis zamiennik (chyba nie Boscha) i w jednym i drugim przypadku po 2 tygodniach bylo to samo. I chyba dalej jezdzi na tej co mial na poczatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to tak nie wypada i nie powinno się tak mówić, ale ja bym się mocno nie przejmował. U mnie nie dawno zapalił się "engine check", pojechałem do mechanika i pokazał mi 2 błędy. Jeden, że za uboga mieszanka, drugi, że za mocna. Połatałęm izolacją rurę od filtra powietrza (była dziura) i jeszcze z 2 razy mi sie zapaliła kontrolka, a teraz od miesiąca jest spokój.

Zresztą przypomniało mi się, że dziewczyna jak kiedyś kupowała Mini to pojechaliśmy go sprawdzić u mechanika i na kompie wyszło, że są problemy z sondą i że wolno chodzi. Auto jeździło i paliło normalnie, a jak sprawdzał inny mechanik, to powiedział, że sonda działa "wzorowo".

Skoro pali się kontrolka, to może rzeczywiście jest coś nie tak, ale warto sprawdzić czy są też inne objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mi się zapalała kontrolka "check engine" w oplu. Pojechałem na komputer i ...to była najdroższa wymiana żarówek w moim życiu. Komputer nie pokazał chodzili dumali w końcu jakiś specjalista się skapnal :smile: taka ciekawostka...

Przepalilły się z tyłu światła.

Edytowane przez szerszung (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiem, że to tak nie wypada i nie powinno się tak mówić, ale ja bym się mocno nie przejmował.

 

Jak tak nie potrafię, po prostu bym nie mógł jeździć autem ze świecącą się kontrolką ;)

Dobra, wymienię tę sondę, przycebulę i wezmę zamiennik po taniości :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak nie potrafię, po prostu bym nie mógł jeździć autem ze świecącą się kontrolką ;)

Dobra, wymienię tę sondę, przycebulę i wezmę zamiennik po taniości :smile:

 

No ja to rozumiem, też pojechałem do mechanika, ale jak mi pokazał 2 przeciwstawne błędy, to się przestałem przejmować. Z tym zamiennikiem po taniości to chyba nie ma sensu. Jak pisałem kolega wymienił na zamiennik, nie Boscha, ale gówno to dało. Jeszcze może pomyśl nad Denso, chociaż to może bardziej do japońców się nad, niż Opla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewnosci podjechalbym zweryfikowac u innego mechanika

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek rst1000

 

 

Czy to jest coś co się często psuje i czy są lepsze i gorsze? Bo oryginał z diagnostyką i wymianą kosztuje 1k, a zamiennik Bosh 400 taniej. I zamówiłem ten zamiennik, ale teraz cały czas się zastanawiam czy dobrze zrobiłem i jeszcze do czwartku mogę zmienić.

 

Zadaj to pytanie na forum astry i będzie odpowiedź. Na pewno wiele osób to przerabiało. Zazwyczaj jest tak, że kupuje się oryginał bo zamienniki to są dobre w tłumikach a nie sensorach. Aaaaaale może bosch jest dobrym zamiennikiem, ta informacja tylko na forum astry.

large.593303dbf0906_NapisthebeginerR.jpg.d8326e9181116ec3f6b8722b716ec5c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...