Skocz do zawartości

Yamaha Venture 1300Grzeje Sie W Korkach.


Grzyb

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Jak w temacie.

Motor mam 2 tygodnie i zastanawiam się gdzie zacząć szukać.

Wentylator chodzi

Płyn jest - nawet przelewem wywaliła

 

Moje pomysły termostat i płukanie układu jakimś "czymś". Motor jest z 90 roku, silnik jak w starym V-Max.

 

Pomysły porady?

 

Z góry dzięki!

 

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat na początek wymień/sprawdź. Jak nie pomoże to czujnik załączający wentylator może szwankuje.

 

P.S. Niestety znam ten silnik od środka i radzę założyć czujnik ciśnienia oleju. Ten silnik ma wadę konstrukcyjną - z magistrali olejowej potrafi wypchnąć o-ring. Dowiesz się o tym jak silnik się zatrze.

 

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek rst1000

Taki sprzęt to super konstrukcja i sam z siebie nie dostaje temperatury. Nie znam się na Ventura 1300 ale typowe przyczyny przegrzewania to:

 

- czujnik temperatury

- termostat

- zużyta pompa wody

- zakamieniona chłodnica.

- niski poziom płynu chłodniczego lub brak szczelności.

 

1 krok to sprawdź jaki jest spadek temperatury przed i za chłodnicą.

large.593303dbf0906_NapisthebeginerR.jpg.d8326e9181116ec3f6b8722b716ec5c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle że na czerwonym polu był, samej temperatury niestety nie.

 

@WladcaSwiata

Termostat na pewno wymienię tak dla zasady, więc płyn też.

Czujnik zalaczajacy wentylator zalacza się grubo przed czerwonym.

Możesz rozwinąć temat czujnika ciśnienia oleju? Rozumiem że wysokiego a nie niskiego - niskiego mam.

 

@Krzysiek rst1000

Niestety brak krućców żeby się wpiąć i zmierzyć - jakieś porady w tej kwestii?

Niestety dopuszczam do siebie myśl o zużytych zębatkach na pompie wody.

Co do zakamienionej chłodnicy - jakieś sprawdzone płukanki?

Szczelność do sprawdzenia

 

Jutro po termostat i sprawdzian :smile:

 

Jak macie kolejne pomysły to dajcie znać.

 

Dzięki za wstęp.

 

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek rst1000
Jak macie kolejne pomysły to dajcie znać.

Ja bym przyłożył termometr przy wlocie gorącego płynu i wylocie po schłodzeniu, różnica powinna być widoczna. Trzymaj ten sam czas np. 30 sekund. Niestety nie wiem jaki powinien być spadek temperatury.

 

To co pisałem wszystko może być ale sprawdź czy jest właściwe napięcie na wentylatorach. Cały układ elektryczny starzeje się tak samo jak inne części. Jeżeli na złączkach jest lekki nalot utleniania to nie ma właściwego napięcia na wentylatorze i nie ma właściwych obrotów. Wyjmij wentylator nasmaruj go na łożysku i sprawdź napięcie na zasilaniu, jeżeli jest elektryczny (?). Może najbardziej prosta przyczyna jest na wyciągnięcie ręki tj. zaśniedzienie styków po zimie lub łożysko na wentylatorze. 

 

Pompa nie musi mieć ukruszonych skrzydełek, zazwyczaj nie trzyma ciśnienia bo jest lekko nieszczelna - nie wiem jak jest zbudowana pompa w venturze ale wytrze się jedna z płaszczyzn i już nie daje ciśnienia.

 

Płukanki chłodnicy to tylko przy wyjętej chłodnicy. Oddaj do warsztatu regenerującego chłodnice, to będzie skuteczne, bo zbadają wydajność, przelotowość chłodnicy i odkamienią jeżeli w układzie była używana woda.

 

Ten sprzęt co masz to wytrzymuje setki tysięcy kilometrów i jest jak nowy, więc warto.

Edytowane przez Krzysiek rst1000 (wyświetl historię edycji)

large.593303dbf0906_NapisthebeginerR.jpg.d8326e9181116ec3f6b8722b716ec5c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz babo placek.

Spać nie mogę bo mnie się motor grzeje :smile:

Znalazłem termostat ... na kolumny u USA :smile: lecę jak otworzą.

Potem płyn w IC i kilka gratów do auta, przy okazji świece kupię może :smile:

Wyciągam GLa niech się przewietrzy :smile:

 

Dam znać po południu :smile:

 

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien jak jest w Venture, ale w V Max'ie nie ma WCALE czujnika ciśnienia oleju. Jest tylko czujnik poziomu.

 

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

W przeciągu góra 2 tygodni będę montował wskaźnik ciśnienia oleju w moim V Max'ie. Opiszę co, jak i gdzie.

 

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Władca-Swiata Bajka czekam

 

On-Topic

Poprzedni właściciel lub jego mechanik zostawili otwarte obejscie termostatu (drain bypas), co prowadzi do przegrzewania płynu zgodnie z opisem na ventureriders.org.

 

Ale i tak go wypłukać chcę więc idę na dół robić.

 

Dzięki raz jeszcze.

 

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wish raz jeszcze:

Poprzedni właściciel lub jego mechanik zostawili otwarte obejscie termostatu (drain bypas), co prowadzi do przegrzewania płynu zgodnie z opisem na ventureriders.org.

 

Po przestawieniu w/w obejścia termostatu do pozycji off, to jest off wskazuje okolicę godziny 2. Problem został wyeliminowany.

Nie grzeje się w korkach, subiektywnie lepiej trzyma temperaturę w czasie jazdy.

 

Mam nadzieje że to wyczerpuje temat. Jeśli mogę jeszcze coś wyjaśnić proszę pytać.

 

Tak zwany drain bypass znajduje się poniżej chłodnicy wody centralnie za przednim kołem. Aby go przestawić potrzebujemy odkręcić śrubę zabezpieczającą znajdującą się po stronie prawej zaworu (patrząc w kierunku jazdy, tak jak gaz to prawa manetka nawet jak patrzysz od przodu). Po przekręceniu "drain bypass" zabezpieczamy go tą samą śrubą.

 

Pozdrawiam,

Grzyb

 

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...