Skocz do zawartości

Opony Do Horneta


kuba

Rekomendowane odpowiedzi

aktualnie mam rosso 2 i głównie wykorzystywałem je na torze - trzymały świetnie. Na ten sezon zakładam własnie rosso corsy które są podobno jeszcze bardziej przyczepne więc jeżeli to prawda to będzie miazga oponka :smile:

Edytowane przez rooland (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W poszukiwaniu opon wpadłem na Metzeler Sportec M7 RR. Może ktoś na forum już je ma i może coś powiedzieć. Ewentualnie Bridgestone S20 Evo lub Michelin Pilot Power 3. Szukam czegoś co dobrze klei. Będę wdzięczny za Wasze opinie i pomoc.

W tym sezonie kupiłem te Metze.

Opony przejechały ~5.000km.

Z czego 2000km po autostradzie, 2.000 po alpejskich przełęczach.

Reszta wokół komina i jakieś 150km po torze.

Jazda cały czas solo. Jeździec 90kg.

Ewentualnie z bagażem - jakieś 15-20kg.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony.

W porónaniu z Angel ST - o wiele lepiej mi się jeździło.

Opony szybko się nagrzewają i jak złapią temperaturę - prowadzenie jest genialne.

Po zatrzymaniu, jak dotknie się ich palcem - to czuć, że guma klei się do skóry.

Nawet w sytuacji, kiedy się poddają - to w taki sposób, że wcześniej jest "early warning" :smile:

Czułem się o wiele pewniej niż na ST.

 

Na autostradach było bez szaleństw, max 200km/h (to oczywiście w Niemczech...).

Z tego jakieś 500 km w totalnym deszczu.

Zachowanie bardzo prawidłowe, a takich warunków bałem się najbardzej w przypadku opony sportowej.

Spokojnie można było jechać 140-150km/h i nie czułem żadnych objawów, że opony traciły kontakt z nawierzchnią.

Poza tym - w porównaniu z Angel ST, które miały podobny przebieg na autobahn'nie - nie zrobiły się kwadratowe.

Z resztą na zdjęciach widać znaczniki na środku i na krawędzi.

Widać również różnicę w fakturze gumy.

 

Na alpejskich przełęczach opona spisywała się świetnie.

W porónaniu z Angel ST wręcz genialnie.

W zeszłym roku na ST męczyłem się niesamowicie.

Zwłaszcza w momentach, kiedy z suchego asfaltu wjeżdżałem na mokry.

Tu nic takiego nie ma - oczywiście pod warunkiem, że opona jest już ciepła.

Nawet, jeśli wchodziłem w agrafkę na 1. biegu mocno odkręcałem w zakręcie i tylna opona się uślizgiwała, to działo się to w taki sposób, że czułem, że mam pełną kontrolę nad motocyklem.

Poza tym - szybko odzyskiwała przyczepność.

To samo dotyczy przedniej opony na ostrym dohamowaniu, albo jeśli niestety jest się zmuszonym skorygować prędkość w zakręcie.

Nie zdarzyło mi się, żeby przód zaczął "popuszczać" - co w ST było nagminne i odbierało przyjemność zjazdy.

Ciepła opona daje radę nawet na słabej i mokrej nawierzchni (np. Passo di Gavia).

Tu spokojnie dotrzymywałem tempa braciom w chorobie na GS'ach.

 

No i tor.

W porónaniu z ST - genialne.

Bardzo dobra informacja zwrotna. Czuć dosłownie wszystko co się dzieje pod kołami.

Nawet pomimo tego, że DuoLever nie jest mistrzem feedbacku...

Żadnego stresu w zakresie krytycznym - a naprawdę można sobie pofolgować (patrz foto).

I znów - jeśli utrata przyczepności, to w sposób bardzo cywilizowany, po wcześniejszym "poinformowaniu petenta" :smile:

Ubawiłem się świetnie i jedynym limitem tej zabawy były moje umiejętności.

Jeśli cokolwiek się nie podobało - regulowałem ciśnieniem.

 

Nie jeździłem na przepisowych 2.5/2.9 bara.

Przód 2.2-2.3, tył 2.5(tor) - 2.7 bara.

Różnice w zachowaniu przy regulacji ciśnienia są moim zdaniem bardzo znaczące.

Jeśli opona traci przyczepność w momencie, kiedy uważasz, że nie powinno się to stać - obniżasz ciśnienie i jest OK.

 

Ja - po raz pierwszy w karierze - kupię po raz drugi z rzędu ten sam model opon.

 

Centralna część opony:

http://motocykle-lodz.pl/uploads/imgs/flm_1416861389__20141022_205441.jpg

 

Boczna część opony:

http://motocykle-lodz.pl/uploads/imgs/flm_1416861342__20141022_205411.jpg

 

Z Metzami M7 RR - opony nie są ograniczeniem...

http://motocykle-lodz.pl/uploads/imgs/flm_1416861501__20141012_125559.jpg

 

 

Pozdrawiam

Boguś

Edytowane przez Mr.B (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zdecydowałem się na Pirelli Strada ... wczoraj Paweł ze Stunt-Ex zabrał moto na ich montaż. Mam nadzieję, że spełnią swoją funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odświeżam temat, ale trochę z innej perspektywy. Mam upatrzone Michelin Pilot Road 2 ewentualnie jeśli budżet się zmniejszy to Pirelli Diablo Strady/Continentale Road Attack 2. Pytanie gdzie można znaleźć je w dobre cenie ?  Domyślam się, że najtaniej przez internet: allegro, inopony.net etc. Jeśli zamawialiście opony już z jakieś takiej strony to czy możecie mi ją polecić ? :smile: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponeo wszystko OK. Sprawdź sobie jeszcze w motopublice ceny pare złoty wyższe, ale może na montażu się dogadasz. Tym bardziej że w kalendarzu zima. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podsumowując z mojej strony (może komuś w przyszłości się przyda :smile:), zakupiłem komplet opon Pirelli Diablo Strada z małego sklepu internetowego http://www.topgumy.pl/  wybór opon może nie powala tak jak na stronach wyżej, ale za to ceny przystępne, szybka wysyłka oraz miła obsługa. Więc jeśli ktoś jeszcze szuka sprawdzonego sklepu to mogę ich z czystym sumieniem polecić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kilka dni temu kupowałem na  http://www.oponylider.pl/opony-motocyklowe/

Czasami można trafić na niezłe przeceny, szybka przesyłka i dobry kontakt. Jest możliwość wysyłki od razu do serwisu i serwis montuje oponę, ale nie widziałem żeby były na ich liście jakieś łódzkie serwisy zajmujące się obsługą motocykli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, przed nowym sezonem muszę zmienić opony w moim B12. Poczytałem trochę w necie i wstępnie wybrałem Michelin Pilot Road 2. Mam w związku z tym pytania: czy będą dobre do Bandita? Czy ktoś kto je użytkuje bądź użytkował mógłby się podzielić swoją opinią? Czy ewentualnie możecie polecić jakieś inne, lepsze gumy w podobnych pieniądzach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czołem, w niedalekiej przyszłości będę musiał odziać w nowego, przedniego kapcia mojego fazerka. Powoli robię rozpoznanie rynku i w związku z tym mam pytanie odnośnioe oponki Continentala, a dokładniej modelu Conti Road Attack 2.

 

Ktoś z was może miał/ma tego kapcia? Jak to się sprawuje na suchym/mokrym? Szybko łapie temperaturę? Jak z trwałością?

 

Jeśli ktoś ma jakieś szczegóły co do tej gumy, chętnie przeczytam wszelkie plusy dodatnie i plusy ujemne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guma wypas. Polecam w 100%. Szybko łapie temp, dobrze trzyma i mozna poszaleć. Miałem takie przód tył. Tył niestety zamęczyłem na torze i poszedł na śmieci. Przód mam do sprzedania w dobrej cenie. Jak coś to PW. Ale ogólnie bardoz polecam te gumy. Fajne turystyczno sportowe kapcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam polecił wcześniej dunlopa sportmax, jestem sceptycznie nastawiony i drugi raz bym tego nie kupił, trochę mi się ślizga, ale za to deszcz jej nie straszny :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi, to jakoś na dunlopy nie patrzyłem. Continentale przykuly moją uwagę. Jeszcze jakieś pirelli pilot street zdaje się, ale nie dam sobie niczego obciąć, bo nie pamiętam dokładnie ich nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie road a sport Attack mialem na przodzie i zrobiłem na niej 10500km. Dlatego teraz kupiłem Road Attack 2 evo. Podobno lepiej się zachowuje na mokrym i ma głębszy bieżnik. Za jakiś czas napisze co i jak, jak się na nich przejadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę bardzo wdzięczny za info w takim razie. Moja guma jeszcze trochę wytrzyma, ale dobrze by było zmienić w trakcie sezonu i mieć spokój na jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz założone Conti Road Attack2 na przód i na tył.

 

i sprawują się super. trzymają się naprawdę fajnie, szybko się grzeją. leciałem sobie na nich w grudniu jakoś przy -7 po mokrym (jakieś g**wno leżało na drodze :decayed: ) i nie musiałem się ratować, a gwałtowniejsze wciśnięcie klamki nie skończyło się uciekaniem przodu :smile: ja jestem z nich naprawdę BARDZO zadowolony.

Edytowane przez krzychoslav (wyświetl historię edycji)

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając dalej dostępne gumy zauważyłem jeszcze, poza wcześniej wspomnianymi przeze mnie Continentalami, Pirelli Pilot Power.

 

Czy o tych gumach ktoś jest mi w stanie coś więcej powiedzieć? Są ciut tańsze od Conti, ale opinie są niby równie dobre. Potwierdzi/zaneguje ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Bridgestone Battlax BT20, turystyczna oponka wytrzymująca przebiegi do 20 tys, łapie lekkie uślizgi w zakrętach, dość długo się grzeje ale rozgrzana trzyma dobrze. Do turystyki doskonała, ale na tor bym nie polecał. Sprawdzone też w jeździe w deszczu, jeden delikatny uślizg przy mocnym wciśnięciu klamki, poza tym stabilnie. BT23 to ponoć poprawiony model i jak czytałem w necie opinie to ponoć o wiele lepsze... będę sprawdzał może w przyszłym sezonie :smile:

 

Fazery 600 miały te oponki swego czasu na standardzie, posiadasz ją też? Czy już dawno wymieniona na inną? :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...