Skocz do zawartości

Opony Do Horneta


kuba

Rekomendowane odpowiedzi

pilot road 2 mam w 120tce i 190tce i klei sie jak porąbana. Przy malej i duzej predkosci. Na deszczu jeszcze nie przetestowana ale czytajac przed zakupem podobno lepiej niz na suchej wiec polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,
postanowiłem kupić nową oponę do mojego rumaka. 
Zdecydowałem się na Metzellera - mam teraz taką, wydaje się być ok i cena też przystępna.
http://www.oponylux.pl/skapiec/opony-motocyklowe/opony-metzeler-sportec-m3-110-70-r-17-54w-1590200.html

Rok produkcji: 2012.

Co sądzicie o cenie?
Brać?

Czy może nieco taniej: http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?dsco=132&m_s=1&Cookie=ceneo_moto&details=Ordern&typ=R-128031&ranzahl=4&nichtweiter=1&pk_campaign=ceneo_moto&wt_ref=http%3A%2F%2Fwww%2Eceneo%2Epl%2F1314079&ID=ceneo_moto&wt_t=1399289065000

Edytowane przez Mavver (wyświetl historię edycji)

„Żeby być motocyklistą nie wystarczy benzyna w żyłach, potrzebny także olej w głowie”

Zapraszam na mojego bloga: www.mankut.blog.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

110-tek jest mało i jest dużo mniejszy wybór niż 120 a ceny niestety z kosmosu. Cena dobra a opona firmówka... ja bym brał i się nie zastanawiał. Dot dobry, w 2-3 lata na pewno ją skończysz więc co tu gadać.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miesiąc temu zakładałam pirelli diablo rosso 2 i kosztowała 317 zł

 

więc ceny które masz chyba nie są złe

Edytowane przez Thebestof78 (wyświetl historię edycji)

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wybór ograniczę do dwóch producentów:
-Dunlop Sportmax Qualifier F
-Metzeler Sportec M3

Dunlopa mogę mieć troszkę taniej. 
Co możecie powiedzieć o tych oponkach w kwestii przyczepności i żywotności?

O Metzelerach teraz doczytałem, że ich żywotoność pozostawia trochę do życzenia, i lubią pękać po bokach, ale przyczepność mają bardzo przyzwoitą.
Dunlopy byłyby żywotniejsze?

Teraz nasunęła mi się wątlpliwość - nośność 54 - tj. 212 kg będzie wystarczająca na przód dla FZS 600? Jeżdzę raczej agresywnie, czasem w dwie osoby (ja 85kg, koleżanki 50-60)

Edytowane przez Mavver (wyświetl historię edycji)

„Żeby być motocyklistą nie wystarczy benzyna w żyłach, potrzebny także olej w głowie”

Zapraszam na mojego bloga: www.mankut.blog.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporttec M3? Przecież już kilka lat jest M5 ,a w tym roku maa wyjść następca M piątki:). Do do M3 sie nie wypowiem, ale M5 mam na tyle od zeszłego roku. Przejechałem na niej z 5kkm, i może jeszcze drugie tyle przetrwa, ale ja mam wolny sprzęt co opon nie demoluje. Na bokach nic nie pęka. Co do przyczepności.... Na mokrym nie ma tragedii, na suchym jak jest chlodno to często n.a wyjściach z zakrętów mi tyłkiem zamiata, a mam aż 50 kucy:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ja potrzebuję opony na przód.
Obecnie mam komplet Metzelerów (ale inne modele) i jestem średnio zadowolony. Metzeler na tyle, owszem może i jest żywtony, ale przyczepność kiepska, często d*pą mi rzuca, nawet po przejechaniu kilku km w ciepłe dni, gdzie opony powinny się już ładnie kleić. Pewnie kwestia mieszanki.

Edytowane przez Mavver (wyświetl historię edycji)

„Żeby być motocyklistą nie wystarczy benzyna w żyłach, potrzebny także olej w głowie”

Zapraszam na mojego bloga: www.mankut.blog.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może zawieszenie ch... ustawione ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zrobiłem sobie listę fajnych oponek - są to średnio-twarde mieszanki, dzięki czemu dobrze się kleją i nie zużywają jakoś mega szybko.

Pirelli Angel ST

Pirelli Dibalo Rosso

Pirelli Diablo Rosso II

Michelin Pilot Road 2

Dunlop Sportmax Qualifier 2

Metzeler Z8

Metzeler sportec m5

Metzeler sportec m3

Michelin Pilot Road 3

 

Więcej możecie o nich poczytać tutaj: http://www.moto-opinie.info/?action=show&id_produktu=3

Naprawdę bardzo rozjaśnia się temat opon.

 

 

 

Jeszcze takie pytanie - na przód FZS 600 mogę spokojnie założyć 120/70 zamiast zalecanych 110/70?

120 jest dużo większy wybór w lepszych cenach.

„Żeby być motocyklistą nie wystarczy benzyna w żyłach, potrzebny także olej w głowie”

Zapraszam na mojego bloga: www.mankut.blog.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest zasada by nie poprawiać fabryki/producenta, a praktycznie miałem okazje jechac FZS na 120 i tył 170 - myślę, że w NORMALNEJ (zależy jeszcze co kto pod tym rozumie) jeździe nie czuć różnicy. Dla mnie jedno i to samo. Może na torze by się coś odczuło.

Edytowane przez Ice (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zamówiłem komplet Diablo Rosso II, 110/70 i 160/60 17".
Dziękuję za pomoc.
Zamawiałem poprzez sklep inopony.pl - świetna sprawa, miła, szybka obsługa i podobno sprzedają opony nie starsze niż 24mc ;)

Dzisiaj do mnie przyszły i jestem bardzo zadowolony. DOT to 5013 i 0414 czyli jedna z końca 2013 roku, a druga z początku 2014. 
W dodatku ceny jedne z niższych, a w innych sklepach zazwyczaj roczniki 2012. Super sprawa. InOpony.pl - polecam!

Edytowane przez Mavver (wyświetl historię edycji)

„Żeby być motocyklistą nie wystarczy benzyna w żyłach, potrzebny także olej w głowie”

Zapraszam na mojego bloga: www.mankut.blog.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Idąc tropem Mavver'a również zamówiłem tam oponkę. Na razie tył. Metzeler z6. Pojeżdżę trochę i powiem jaki jest rezultat. Teraz jeżdże na batlax 020. Nie mogę ich zarekomendować. na suchym jeszcze jak Cię mogę. Na mokrym się ich boję. Czekam na przesyłkę. Powiedzieli że nie starsze niż 24 mce. Zobaczymy! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.

W poszukiwaniu opon wpadłem na Metzeler Sportec M7 RR. Może ktoś na forum już je ma i może coś powiedzieć. Ewentualnie Bridgestone S20 Evo lub Michelin Pilot Power 3. Szukam czegoś co dobrze klei. Będę wdzięczny za Wasze opinie i pomoc.

Edytowane przez Piotrek80 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...