Skocz do zawartości

Zaup Motocykla - Co Wybrać? O To Jest Pytanie ;) 600 - 750


Szym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów i Koleżanki, :riding:

 

Niestety dorzucam kolejny post w stylu "co kupić" :biggrin:, ale dylematy narastają, więc chętnie posłucham Waszych wskazówek.

(wrzuciłem tez post do działu "kupie", ale niestety nikt nic nie sprzedaje)

Doświadczenie: kiedyś mz, jawa, a ostatni sezon honda cb500

Mój budżet: max 6000 - 6500

Czego szukam: Coś gabarytowo większego bo mam 192 cm wzrostu i chciałbym się "zmieścić". Najlepiej moto niezbyt skomplikowane aby naprawy nie generowały niepotrzebnych kosztów. Moto do miasta 70% i niedalekie wycieczki 30%.

Moje typy:

Przeglądam, oglądam, czytam...i najbliżej mi do:

- Suzuki gsxf - jajko 750 lub 600

- Suzuki gsxr 600

- Bandit / ZR7 / Fazer /

 

Aktualnie obejrzałem

https://www.olx.pl/oferta/suzuki-gsx-r-600-srad-97rok-CID5-IDkfTr8.html#331efcff07

a weekend chce jechać obejrzeć https://www.olx.pl/oferta/suzuki-gsx-f-750-jajko-polecam-CID5-IDl2Ive.html#e1a11f04a0

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanowczo odradzam do miasta srada, jest to motocykl do szybkiej jazdy, w mieście po 10km odpadną ci nadgarstki, jajko, fazer, bandit, hornet, cbf600 te typy bym polecał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matthewspl - Co do stylu ciężko mi się określić, ponieważ mam bardzo małe doświadczenie. Na pewno nie jestem ryzykantem bo i brak doświadczenia i wiek już nie ten :biggrin: , ale nie ukrywam, że lubiłem na mojej Cebuli szybciej pojeździć i myślę że agresywniejsza jazda na pewno będzie uskuteczniana jak tylko pewniej się poczuje na 2ch kółkach. Tak samo z zakrętami - muszę uczciwie powiedzieć - jak emeryt :moto: , bo brak doświadczenia.

kosmaty - kreci mnie srad :smile:  ale też staram się podchodzić zdroworozsądkowo :smile: . Uważasz, że srad przede wszystkim na autostradę a w mieście się nie odnajdę na nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej Twoja uwaga jest cenna :smile: ale...cebule sprzedalem na koniec sezonu i teraz musze kupic cos nowego. Fakt faktem doswiadczenie dopiero zdobywam, dlatego szukam tez motocykla, ktory mi ulatwi zdobywanie warsztatu a nie bedzie maszyna do nieokielznania :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cb500 to super sprzęt do zdobywania doświadczenia akurat miałem jakiś czas pod d*pą ten motorek, trzeba było trochę potrenować właśnie na nim. Szkoda, że się go pozbyłeś.

Spokojny charakterem jest bandit 600 z jego legendarną niezawodnością to niezła propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na te k%^&kie leje po bombach w tym smutnym mieście i przy Twoich gabarytach i w tym budżecie to bym się za TDMem rozejżał, a najlepiej na nim posadził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrkli nie robiłem, bo żaden ze mnie wyczynowiec.

Sprzedałem Cebulę ponieważ było mi na niej zdecydowanie za ciasno. Zazwyczaj już po ok. 50 km bolało mnie biodro i musiałem schodzić się rozprostować. To prawda że CB to świetny motorek, i w mieście byłem naprawdę z niego zadowolony. Może z końcem sezonu brakowało mi już trochę mocy, ale jazda w korkach była bardzo zwinna.

O TDMie myślałem, ale nie podoba mi się tak bardzo, że wykluczyłem go z poszukiwań :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,jeszcze do zeszłej soboty miałem identyczny dylematy co ty, pomysłów mnóstwo rad również, pomysł na bandita tdm fazera jajko i co tam jeszcze, powiem Ci to co mi napisał jeden z kolegów z forum: kup to co Ci się najbardziej podoba co będzie Ci sprawiało najwięcej frajdy a reszta to szczegół postaraj się przymierzyć i przejechać każdym modelem który Ci się podoba i podejmij decyzję.Ja kupiłem bandita 600s z 2004r i jestem bardzo zadowolony

 

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziękuje wszystkim za "rozmowę", moto kupione, zrobiony już serwis, więc na najbliższe lata zmian nie planuję :smile: ...  GSX-F 750 z 2000 roku  :riding: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe jaja. A raczej jajko :smile:

Foty daj jakieś ;)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...