Skocz do zawartości

Jazda Bez Tablicy?


pecha

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

moja tablica rejestracyjna uległa uszkodzeniu.

Zaniosłem ją do urzędu komunikacji i jego kierownik stwierdził, że rzeczywiście się nie nadaje.

Opłaciłem wydanie nowej i dostałem ksero podania o wydanie nowych tablic oraz kwitek za opłatę.

Na tym ksero są numery rejestracyjne, które uległy uszkodzeniu.

 

Problem w tym, że mam odebrać nową rejestrację po 30.04 a mam wyjazd zaplanowany na majówkę.

Czy można jeździć bez rejestracji tylko z tym kwitem z urzędu komunikacji do momentu odebrania nowej tablicy?

Ma ktoś linka do podstawy prawnej w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

Hej,

nie tylko masz ją mieć, ale masz ją mieć w ściśle określonym miejscu:

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 31 grudnia 2002 r.

w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

(Dz. U. z dnia 26 lutego 2003 r. Nr 32, poz. 262 z późn. zm.)

tekst ujednolicony wg stanu prawnego na dzień 1.12.2010r

o np tutaj (popatrz załącznik nr 5)

http://www.krbrd.gov.pl/prawo/prawo_krajowe_r_war_techn_poj.htm

 

pewien nie jestem, ale w razie kontroli mogą być kłopoty, począwszy od mandatu i zatrzymania dowodu (o ile go masz) na odholowaniu pojazdu skończywszy http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/cry.png

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz improwizować - dać jakąś tabliczkę/tekturkę z napisami. Tylko nie wiem czy to pomoże.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak będziesz miał papier w kieszeni a do motocykla przyczepioną własnoręcznie wykonaną tablicę mocno przypominającą (wielkością i kolorystyką) oryginalną tablicę - to nie powinno być problemu ale wszystko zależy na kogo się trafi...Więc bierz kawałek płyty pilśniowej czy blachy, farbki i daj na mszę żeby dobrzy policjanci na drogach stali (albo żeby wogóle nie stali) :smile:

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc do Bełchatowa moja tablica odleciała w kosmos, więc do Opoczna jadę bez... Mam nadzieję że w tłumie łódzkich motocyklistów jakoś przelecę ;)

motormanialogomalesh.png

www.motormania.com.pl

 

Mój zecioR... http://motocykle-lodz.pl/gallery/image/565-zecior-ready/

...tak brzmi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję napisanie na tekturze lub płycie pilśniowej rzeczywistych nr rejestracyjnych w razie zatrzymania do kontroli proponuję następujące tłumaczenie byłeś w miejscowości ........ i tam ci ukradli tablicę rejestracyjną a dojechać do domu musisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdziłem ponad 4miesiące na tablicy zrobionej samemu nie do rozróżnienia z daleka... wydrukowana i za laminowaną a hologram zrobiłem sobie ze starej kasety :biggrin: potem mój brat wziął ja ode mnie bo miał na angielskich tablicach moto i tez trochę pojeździł wiec looz wszystko da rade :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://polskietablice.prv.pl/

Tu masz czcionkę, rozmiary i inne potrzebne rzeczy do wykonania samodzielnie tablicy. Wydrukuj na drukarce kolorowej, zalaminuj i w drogę :smile:

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trafisz na żandarma, to ci dowód zabierze nawet jadąc z oryginalną tablicą ;) np. za głośność :]

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...