Jump to content

Jazda Bez Tablicy?

pecha
 Share

Recommended Posts

Hej,

moja tablica rejestracyjna uległa uszkodzeniu.

Zaniosłem ją do urzędu komunikacji i jego kierownik stwierdził, że rzeczywiście się nie nadaje.

Opłaciłem wydanie nowej i dostałem ksero podania o wydanie nowych tablic oraz kwitek za opłatę.

Na tym ksero są numery rejestracyjne, które uległy uszkodzeniu.

Problem w tym, że mam odebrać nową rejestrację po 30.04 a mam wyjazd zaplanowany na majówkę.

Czy można jeździć bez rejestracji tylko z tym kwitem z urzędu komunikacji do momentu odebrania nowej tablicy?

Ma ktoś linka do podstawy prawnej w tym temacie?

działkowy emeryt

Hej,

nie tylko masz ją mieć, ale masz ją mieć w ściśle określonym miejscu:

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 31 grudnia 2002 r.

w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

(Dz. U. z dnia 26 lutego 2003 r. Nr 32, poz. 262 z późn. zm.)

tekst ujednolicony wg stanu prawnego na dzień 1.12.2010r

o np tutaj (popatrz załącznik nr 5)

http://www.krbrd.gov.pl/prawo/prawo_krajowe_r_war_techn_poj.htm

pewien nie jestem, ale w razie kontroli mogą być kłopoty, począwszy od mandatu i zatrzymania dowodu (o ile go masz) na odholowaniu pojazdu skończywszy http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/cry.png

Zawsze możesz improwizować - dać jakąś tabliczkę/tekturkę z napisami. Tylko nie wiem czy to pomoże.

Myślę że jak będziesz miał papier w kieszeni a do motocykla przyczepioną własnoręcznie wykonaną tablicę mocno przypominającą (wielkością i kolorystyką) oryginalną tablicę - to nie powinno być problemu ale wszystko zależy na kogo się trafi...Więc bierz kawałek płyty pilśniowej czy blachy, farbki i daj na mszę żeby dobrzy policjanci na drogach stali (albo żeby wogóle nie stali) :smile:

Jadąc do Bełchatowa moja tablica odleciała w kosmos, więc do Opoczna jadę bez... Mam nadzieję że w tłumie łódzkich motocyklistów jakoś przelecę ;)

proponuję napisanie na tekturze lub płycie pilśniowej rzeczywistych nr rejestracyjnych w razie zatrzymania do kontroli proponuję następujące tłumaczenie byłeś w miejscowości ........ i tam ci ukradli tablicę rejestracyjną a dojechać do domu musisz

bleft-style

Ja jezdziłem ponad 4miesiące na tablicy zrobionej samemu nie do rozróżnienia z daleka... wydrukowana i za laminowaną a hologram zrobiłem sobie ze starej kasety :biggrin: potem mój brat wziął ja ode mnie bo miał na angielskich tablicach moto i tez trochę pojeździł wiec looz wszystko da rade :biggrin:

trafisz na żandarma, to ci dowód zabierze nawet jadąc z oryginalną tablicą ;) np. za głośność :]