Skocz do zawartości

Yamaha Xj 600


julian85

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że na zdjęciach mało widać, ale może coś podpowiecie? Obie z tego samego rocznika, główne znaczące różnice, to wgniecenia i zarysowania i stan opon oraz podejrzenie wycieku oleju spod głowicy:

https://www.olx.pl/oferta/yamaha-xj-600n-lodz-CID5-IDkS2C4.html#bd5549a138

Tutaj wszystko wygląda OK, ale jest od handlarz:

https://www.olx.pl/oferta/yamaha-xj-600-s-diversion-ladna-gwarancja-faktura-CID5-IDkv9Q4.html#cd1fa771de

Poradzicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek rst1000

 

 

Poradzicie coś?

 

Jak się nie znasz na motocyklach to patrz na śruby w newralgicznych miejscach. Takim 1 strzałem jest tylna oś i śruby naprężenia łańcucha czy mocowania koła. Jak sprzęt ma przejechane powiedzmy 15 tys to śruba powinna być mało co używana, prawie jak nowa. Nie będzie widać śladów klucza. Jak okolice tego elementu są zmęczone to od razu wiadomo, że sprzęt był używany co roku i ma najechane dużo więcej. Śruby dużo mówią. Inną sprawą jest geometria.

large.593303dbf0906_NapisthebeginerR.jpg.d8326e9181116ec3f6b8722b716ec5c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego z Bałut to sobie odpuść.

Mocno wylewny w tej wypowiedzi to nie byłeś.

 

Co do moich spostrzeżeń do tej Nki:

- opony do wymiany odrazu (kartofel z tyłu)

- brak dekla (sam nie odpadł, musiał zostać zniszczony)

- podnóżki kierowcy prawdobodobnie od starszego modelu

- brak zaślepek na mocowaniu wachacza - więc był demontowany

Zdjęcia drugiego są jak dla mnie zbyt słabej jakości żebym mógł coś powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno wylewny w tej wypowiedzi to nie byłeś.

 

Co do moich spostrzeżeń do tej Nki:

- opony do wymiany odrazu (kartofel z tyłu)

- brak dekla (sam nie odpadł, musiał zostać zniszczony)

- podnóżki kierowcy prawdobodobnie od starszego modelu

- brak zaślepek na mocowaniu wachacza - więc był demontowany

Zdjęcia drugiego są jak dla mnie zbyt słabej jakości żebym mógł coś powiedzieć

Wylalem odp. na pw. Dwa dni wcześniej

Ale dzięki za spostrzeżenie :smile: :)

Julian po co go pokazujesz jak sam pisałeś że ma wycieki spod silnika

Jak chcesz w sobotę można podleciec do Brzezin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurek z brzezin rzadko kiedy ma dobry sprzęt, większość po konkretnych przygodach, szkoda by mi było czasu na jazdę do niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julek mam wrażenie że szukasz kogoś kto ci powie w końcu że sprzęcior dobry bierz i się nie martw. Ja też ci pisałem o tej z bałut raczej mało poclebną opinię natomiast ta z Brzezin ma celowo zdjęcia zrobionde tak żeby nic nie zobaczyć, bo to co można powiedzieć to że motocykl ładnie umyty i opony mają ładny bieżnik ale już czy nie mają 5 lat i gumy sztywnej jak pała gimnazjalisty na imprtezie playboya juz nie wiadomo. 

Do brzezin można podjechać ale koniecznie weź kogoś ze sobą bo sam się napalisz i ci rozsądek odbiegnie raźnym truchtem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julek mam wrażenie że szukasz kogoś kto ci powie w końcu że sprzęcior dobry bierz i się nie martw. Ja też ci pisałem o tej z bałut raczej mało poclebną opinię natomiast ta z Brzezin ma celowo zdjęcia zrobionde tak żeby nic nie zobaczyć, bo to co można powiedzieć to że motocykl ładnie umyty i opony mają ładny bieżnik ale już czy nie mają 5 lat i gumy sztywnej jak pała gimnazjalisty na imprtezie playboya juz nie wiadomo.

Do brzezin można podjechać ale koniecznie weź kogoś ze sobą bo sam się napalisz i ci rozsądek odbiegnie raźnym truchtem

Nie ukrywam, ze jestem napalony na normalne moto, ale resztki zdrowego rozsadku staram sie zachowac. Slucham opini innych i nie szukam moto daleko, no bo jak sie pojedzie pare km, to grzech nie kupic.

O facecie z Brzezin tez juz slyszalem, ze jego moto czesto sa po przejsciach.

Edytowane przez julian85 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym atrakcyjniejszą cenę jak na ten rocznik. Mi zależy na dobrym stanie technicznym, wizualnie może być zaniedbany. Zastanawia mnie nie standardowy prędkościomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lifcie, widać, że ktoś trochę czasu w nią włożył. Cena podejrzanie niska. Jutro zadzwonię, ciekawe co mi powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i Licheń po drodze można zwiedzić do Mogilna ;)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-xj-polecam-motocykl-yamaha-ID6yO40W.html#4fd93e1ee5

A coś takiego? Niby ładnie wygląda ale ja się nie znam :smile:

Zacny sprzęt na pewno godny uwagi

Cena dobra jeśli chodzi tak jak wygląda to warto jechać te parę kilometrów.

kujawsko pomorskie tam ceny zawsze są niższe , samochody też ok. 2000 tańsze.

Więc cena nie musi być podejrzana

Dzwoń i daj znać.

Edytowane przez Marttino (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lifcie, widać, że ktoś trochę czasu w nią włożył. Cena podejrzanie niska. Jutro zadzwonię, ciekawe co mi powie.

Wiesz co Julian, to może być tak jak z moją Cebulą. Była naprawdę w super stanie. Chciałem sprzedać w miarę szybko bo potrzebowałem kasy. Wystawiłem ją w niższej cenie i odzew był zerowy!. Jak wyrównałem do ceny rynkowej to też słabo. Ja zawyżyłem cenę to od razu telefony się rozdzwoniły. Gość zadzwonił i kazał sobie rezerwować moto, że bierze w ciemno. Jak przyjechał i polookał to mówi, czy chociaż stówkę dam utargować, bo widzi że moto warte ceny :smile: ...oczywiście stówkę opuściłem  :smile: 

Morał taki, że być może ta yamaha to szrot a być może gość potrzebuje ją sprzedać i kasa mu potrzebna :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Julian, to może być tak jak z moją Cebulą. Była naprawdę w super stanie. Chciałem sprzedać w miarę szybko bo potrzebowałem kasy. Wystawiłem ją w niższej cenie i odzew był zerowy!. Jak wyrównałem do ceny rynkowej to też słabo. Ja zawyżyłem cenę to od razu telefony się rozdzwoniły. Gość zadzwonił i kazał sobie rezerwować moto, że bierze w ciemno. Jak przyjechał i polookał to mówi, czy chociaż stówkę dam utargować, bo widzi że moto warte ceny :smile: ...oczywiście stówkę opuściłem  :smile:

Morał taki, że być może ta yamaha to szrot a być może gość potrzebuje ją sprzedać i kasa mu potrzebna :biggrin:

 

Dzwoniłem dzisiaj rano i było nieaktualne.

 

Ale widzę takie coś. Moto do rejestracji, podstawowy serwis trzeba zrobić i łączenie jednego tłumika z kolektorem:

https://www.olx.pl/oferta/yamaha-diversion-600-bardzo-zadbana-z-niemiec-98r-CID5-IDkI0zg.html#f15f9d0e11

 

i chyba ciekawsze oferta od XJtki, tylko że wersja zdławiona do 49 KM:

https://www.olx.pl/oferta/honda-ntv-650-97r-ew-zamiana-na-kombi-vana-CID5-IDl0ROO.html#f15f9d0e11

 

I co wy na to?

Edytowane przez julian85 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...