Skocz do zawartości

Nowy Naked ~650Cm


marr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Idzie nowy sezon i postanowiłem zmienić motocykl.

Motocykla używam jak większość: głównie po mieście, ale w miarę możliwości wypadam na bliższe lub dalsze wycieczki.

Zdecydowałem, że motocykl będzie nowy i wybór padł na trzy modele:

Suzyki SV650

Yamaha MT-07

oraz 

Kawasaki Z650.

 

Początkowo rozważałem dwa pierwsze modele. Yamaha jest znanym i lubianym modelem, nowa Suzi też zbiera generalnie pozytywne opinie. Yamaha ma więcej atutów, ale za to uwielbiam widlasty silnik Suzuki. Ostatecznie jednak skłaniałem się ku Yamasze.

Ale odwiedziłem ostatnio salon Kawasaki i muszę przyznać, że Z650 wygląda świetnie i idealnie pode mną leży. Czy ktoś z forumowiczów ma już może ten motocykl i może podzielić się wrażeniami??

Edytowane przez marr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kawasaki er650. Podobno Z650 jest następcą mojej ERki. Serwis jest dobry w Łodzi. Najlepiej przejechać się i przymierzyć na jazdach testowych i wybrać to co najlepiej pasuje. Mi osobiście podoba się Z900 i czekam na jazdy testowe w moto moto jak bedzie ok to chyba zmienię moto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak sobie czytałem chyba Motocykl to mt-07 wygrała test. z resztą sporo osób po Łodzi taką yamaszką jeździ, podpytaj co i jak :smile: motovloger LucZyn też ma mt-07 - znajdź na yt, pooglądaj posadź tyłek na wszystkim. jakby nie patrzeć - co weźmiesz to będzie dobre, ma Ci być jak najlepiej na motocyklu po prostu :smile: jak będziesz dbał tak moto się odwdzięczy

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Wezmę pod uwagę fakt, że Kawasaki w Łodzi ma dobry serwis.

 

 

a nie myslales o GSX-S750?

 

Większe pojemności przekraczają moje (finansowe) możliwości.

(ale mi się zrymowało)

 

 

jak tak sobie czytałem chyba Motocykl to mt-07 wygrała test. z resztą sporo osób po Łodzi taką yamaszką jeździ, podpytaj co i jak :smile: motovloger LucZyn też ma mt-07 - znajdź na yt, pooglądaj posadź tyłek na wszystkim. jakby nie patrzeć - co weźmiesz to będzie dobre, ma Ci być jak najlepiej na motocyklu po prostu :smile: jak będziesz dbał tak moto się odwdzięczy

 

Myślę, że poczekam na jazdy próbne i się zobaczy. Ale ta kawa śni mi się po nocach :smile:

 

 

W moto moto są dobre promocje na er6. Myślę że warto

 

Er6 raczej nie wchodzi w grę. Nowe modele motocykli są średnio o 10 kilo lżejsze. 

Edytowane przez marr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 3 są fajne i w gruncie rzeczy bardzo podobne (nie licząc innego typu silnika w Suzi). Co nie weźmiesz będziesz zadowolony. Przysiądź się i pozwól zdecydować subiektywnym odczuciom :smile:

Ja mam MT07 i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym numerze "Motocykl" chyba rozbieraja i sprawdzają silnik MT-07 po przejechaniu 50k. Może warto przeczytać

Edytowane przez eramus (wyświetl historię edycji)

" Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa SV jak dla mnie zbyt delikatna, kobieca wręcz. Silnik fajny elastyczny, sam lubię brzmienie Vki (jeździłem swego czasu 650) :laugh2: . MT-07 zadziorne ale jeździ naprawdę dużo po naszych drogach wiec nawet się nie wyróżnisz.  :hihi:  :whistling: Kawa za to prezentuje się bardzo ciekawie. B)  Porównaj ceny, wagę, osiągi, jakość wykonania, pozycję, podpytaj jak się sprawują heble itp. :smile:  Ale... Myślę że już podjąłeś decyzje  :riding:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha ma najmniejszą wagę podobno przez silnik pełniący częściowo samym sobą funkcję ramy.

Nowe kawy są fajne.

U mnie to wygląda tak.

1. Z650

2. MT-07

3. SV

Zastanów się mocno nad ER6 w zeszłym roku można było je wyrwać nawet za 22tyś, a ile w tym roku? Wierzyć się nie chce... Zeszłoroczne co z tego jak fabrycznie nówka za dużo mniej od katalogu.

Nie sprzedają się bo model stary już, ale poza tym to fajny moturek.

SV to jeszcze starszy wynalazek niewiele różniący się od poprzednich wcieleń.

Dla mnie mimo V2 to kiepskie moto właśnie ze względu, że jest jakieś takie.... nijakie...

Podobieństwo do hyosunga...

Jedna fajka z przodu ludziom przywodzi na myśl "romety" masowo występujące na naszych drogach.

Edytowane przez crazyy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście szukałbym czegoś co ma z przodu fabryczne zawias typu USD... Ilekroć wsiądę na motocykl,który nie ma takiego zawiasu to się po prostu "męczę" - po prostu przestarzała technologia. Ja bym brał to pod uwagę jako minimum co musi mieć owy bzykacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

SV to jeszcze starszy wynalazek niewiele różniący się od poprzednich wcieleń.

No chyba jednak trochę zmienili, silnik spełnia EURO4, zwiększona moc w stosunku do pierwszej generacji, system EasyStart, Low RPM assist, . Szkoda tylko, że całość waży 30kg więcej!

 

 

Podobieństwo do hyosunga...

:laugh2: teraz to dowaliłeś z tym podobieństwem :smile: fakt, gt650 jest podobny do pierwszej sv, ale po drodze masz jeszcze gladiusa i róznica jest taka, że Suzuki się rozwija, a Hyosung klepie swoje od ponad 10 lat.

 

Jedna fajka z przodu ludziom przywodzi na myśl "romety" masowo występujące na naszych drogach.
Nowe SV ma dwie świece na cylinder. Inna sprawa, że z takimi skojarzeniami nie kupi się żadnego motocykla :/

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa SV jak dla mnie zbyt delikatna, kobieca wręcz. Silnik fajny elastyczny, sam lubię brzmienie Vki (jeździłem swego czasu 650) . MT-07 zadziorne ale jeździ naprawdę dużo po naszych drogach wiec nawet się nie wyróżnisz. :hihi::whistling: Kawa za to prezentuje się bardzo ciekawie. B) Porównaj ceny, wagę, osiągi, jakość wykonania, pozycję, podpytaj jak się sprawują heble itp. :smile: Ale... Myślę że już podjąłeś decyzje :riding:

Proste w końcu Kawa 😎

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Hyosung klepie swoje od ponad 10 lat.

Zobacz Hyosunga z 2007 roku a model 2017. Niebo a ziemia. Nie rozwija? Od 2011 czy 2012 masz modele EFI, jakość wykonania poszła mocno do przodu, stylistyka też, jedynie oferta na rynku EU nieco uboga. No ale... co kto lubi. Mnie tam się na nakedzie Hyosunga jeździło bardzo fajnie i jeździłbym dalej jakby nie dzwon. Byłem na tyle zadowolony, że kupiłem ponownie. No i cena: rocznik 2014-2015 z zerowym przebiegiem wyrwiesz za 50% ceny MT-07 czy innych tutaj opisywanych. Ile to zostaje na ciuchy, kask, paliwo :biggrin:

I jeszcze info: teraz w 2017 trafił do sprzedaży GT650R po lifcie i całkiem nowy GD400 :smile:

http://www.totalmotorcycle.com/motorcycles/2017/2017-Hyosung-GT650R.htm

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o Hyosungu jest temat, ale się odniosę.

 

Zobacz Hyosunga z 2007 roku a model 2017.

Nie zobaczę sobie Hyo z 2017, bo w PL najnowsze sztuki to 2013. A te różnią się od wersji z 2007 głównie wyglądem przodu :smile: 2017 być może jest lepszy, ale zanim romet się ogarnie to minie sporo czasu.

 

I żeby nie śmiecić koledze w temacie wyboru Kawa/Suzuki/Yamaha to postaram się kiedyś pogadać z Tobą nt. Hyosunga właśnie.

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ER6n z Łodzi, nie zamienię jej na MT w życiu. Świetnie się prowadzi, bez problemu hamuje no i dla mnie najlepszy jest dźwięk i odejście też ma konkretne. Miałem ten sam problem i dziś nie żałuję. LWG

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karwoj25 To co pisałem to MOJE, a także znajomych odczucia wizualne bez zgłębiania się w detale oraz technikę.

Z jedną fajką to akurat chodziło o "kolektor" wydechowy.

Autor tematu przemyśli sobie i dokona wyboru czy chce mieć coś fajnego czy raczej bardziej oklepanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...