Skocz do zawartości

Opony Do Samochodu


kabzior

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś polecić dobre i sprawdzone opony letnie do auta? Szukam rozmiaru 205/55 R16. Interesuje mnie przede wszystkim bezpieczeństwo, marki raczej te znane, do powiedzmy 300 zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić dobre i sprawdzone opony letnie do auta? Szukam rozmiaru 205/55 R16. Interesuje mnie przede wszystkim bezpieczeństwo, marki raczej te znane, do powiedzmy 300 zł/szt.

 Uniroyal Rainsport 3

Poprzedni 3 sezony na "2" ostatnie dwa na "3" - bardzo porządne opony z mojego punktu widzenia - sporo na nich jeździłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polece TOYO T1R

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/letnie/t=1/osobowe/r=1/205-55-r16

 

Na pewno znajdziesz  takie jak ci się spodobają.

 

Świetna rada, dzięki. Ogólnie jestem świadom istnienia takich serwisów, niemniej jednak w wybranym rozmiarze i cenie są 392 opony, więc po to pytam żeby poznać opinię kogoś kto używał czegoś konkretnego i poleca, a nie żeby sobie z prawie 400 wybrać coś bo mi się podoba, podczas gdy nie mam o tym zielonego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna rada, dzięki. Ogólnie jestem świadom istnienia takich serwisów, niemniej jednak w wybranym rozmiarze i cenie są 392 opony, więc po to pytam żeby poznać opinię kogoś kto używał czegoś konkretnego i poleca, a nie żeby sobie z prawie 400 wybrać coś bo mi się podoba, podczas gdy nie mam o tym zielonego pojęcia.

http://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sp-sport-bluresponse-205-55-r16-91-w/111084163 

http://www.oponeo.pl/dane-opony/uniroyal-rainsport-3-205-55-r16-91-h#1290706934

http://www.oponeo.pl/dane-opony/hankook-kinergy-eco-k425-205-55-r16-91-v-mfs#111615714

 

Myślę że   do normalnej jazdy jak najbardziej będzie się spisywać.   Wiadomo że nowa opona jakiej by nie była firmy jest lepsza od używanej niewiadomego pochodzenia.

Do 300 za sztukę na pewno znajdziesz coś odpowiedniego. Ja osobiście  od nich kupiłem już  różne opony i byłem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirelli seria P

Bridgestone

Barum, mieszanka dość śliska lecz prędzej wybuchnie niż zedrzesz bieżnik do zera.

 

Ogólnie ciche opony tych marek dobrze prowadzą się w każdej pogodzie, ale przy barum trzeba uważać z nagłym hamowaniem.

Zjeździłem po komplecie.

Conti nie polecam znikają w oczach.

Dunlop twardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód to nie motocykl :smile: a przynajmniej nie taki jak chyba mamy tutaj na myśli ,bo zakładam że jeździsz po mieście z pkt A do B i nie zapierdalasz wyczynowo lub osiągasz zawrotne prędkości. Co byś nie wybrał z przedziału dajmy tego 400 zł czy to Pirelli , Michelin , Nokiany itp. itd. to się sprawdzą. W samochodzie jako amator ,a tym bardziej w takich warunkach , normalnym samochodem , przy normalnej jeździe nie odczujesz różnicy. Zazwyczaj możesz jedynie wywnioskować ,że podczas pewnych prędkości "szumią" czyli są po prostu głośne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód to nie motocykl :smile: a przynajmniej nie taki jak chyba mamy tutaj na myśli ,bo zakładam że jeździsz po mieście z pkt A do B i nie zapierdalasz wyczynowo lub osiągasz zawrotne prędkości. Co byś nie wybrał z przedziału dajmy tego 400 zł czy to Pirelli , Michelin , Nokiany itp. itd. to się sprawdzą. W samochodzie jako amator ,a tym bardziej w takich warunkach , normalnym samochodem , przy normalnej jeździe nie odczujesz różnicy. Zazwyczaj możesz jedynie wywnioskować ,że podczas pewnych prędkości "szumią" czyli są po prostu głośne...

 

 

Bardzo wartościowa rada, dzięki :smile:

Czyli w sumie cokolwiek z przedziału który oznaczony jest na oponeo "premium". 

To wybiorę sobie żeby były ciche i żeby miały literkę A do hamowania na mokrym i wezmę co będzie najtańsze z tej grupy z premium.

 

Patrzyłem te Uniroyal Rainsport 3 ale mają aż 71 dB w porównaniu do 68.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu wymieniałem 2 na przodzie na:

DUNLOP SPORT BLURESPONSE ( 205/60 R16 92H )

http://1opony1.pl/p/50395-dunlop-sport-bluresponse-20560-r16-92h

 

W Twoim rozmiarze są po 256 zł/szt.:

DUNLOP SPORT BLURESPONSE ( 205/55 R16 91V )

http://1opony1.pl/p/41263-dunlop-sport-bluresponse-20555-r16-91v

 

Jak dla mnie opony bajka, nie dość że ciche to jeszcze spalanie

i hamowanie na mokrym mają klasy B i A (klasa A najwyższa)

 

ps.

Kupowałem przez net z tego linku co podałem, rok temu było najtaniej (+ przesyłka w cenie),

ale możesz poszukać, może teraz mają jeszcze taniej

Tylko jak szukasz to patrz na parametry głośność, spalanie, hamowanie i indeksy nośności i prędkości,

bo wystarczy inny indeks i leci głośność, albo inny parametr...

Edytowane przez Mario (wyświetl historię edycji)

Części do samochodów osobowych i dostawczych | Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/55/16 to tani rozmiar i multum wyboru,

Ale chłopaki tu rzucili w pierwszych wpisach dwie gumy;

 

 Uniroyal Rainsport 3

Poprzedni 3 sezony na "2" ostatnie dwa na "3" - bardzo porządne opony z mojego punktu widzenia - sporo na nich jeździłem. 

 

Ja polece TOYO T1R

 

Jeździłem na obu (R 2 i 3), w różnych autach od dupowozu po amatorską rajdówkę.

Mam sentyment do Toyo, stare proxxesy wyciagnęły mi auto w górach, po deszczu kiedy bajkerowi z przeciwka zakręt poszedł za szeroko, Rainsporty z kolei nawet ludzie na amatorskim ściganiu kładli jako oponę na mokro i dawało to radę.

Żeby było bezpiecznie - skłaniam się do Rainsportów, uważam że na polską aurę to opona nie do pobicia. W tym roku do dupowozu, którym żona wozi mojego syna kładę kolejne uniroyale, właśnie dlatego, że na mokrym świetnie trzyma (na suchym zresztą też,ale tutaj to 90% opon daje radę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Żeby było bezpiecznie - skłaniam się do Rainsportów, uważam że na polską aurę to opona nie do pobicia. W tym roku do dupowozu, którym żona wozi mojego syna kładę kolejne uniroyale, właśnie dlatego, że na mokrym świetnie trzyma (na suchym zresztą też,ale tutaj to 90% opon daje radę).

 

Rzeczywiście mają klasę A na hamowanie w deszczu oraz atrakcyjną cenę. Ale aż 71 dB :sad2:

Aktualnie skłaniam się ku Dunlop SP Sport Bluresponse - też A w deszczu, B zamiast C w oporach toczenia i przede wszystkim 68 dB a nie 71. A raptem 50zł droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Dunlopy Sp Sport Bluresponse, opony spoko, dobrze odprowadzają wodę i na suchym również nie mam żadnych zastrzeżeń. Przejeździłem jeden sezon na tych oponach, rzeczywiście są w miarę ciche. Więcej o nich nie mogę powiedzieć bo jeżdżą z i30 1.6 CRDi :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...