Jump to content

Przeróbka Z Dętki Na Bezdętkę


Olo
 Share

Recommended Posts

W swoim moto miałem oryginalnie wąską i wysoką oponę dętkową. Chciałem to zmienić i kupiłem 3 rozmiary szerszą o niskim profilu bezdętkową micheline. Włożyłem dętkę i patent działa choć wulkanizator się nad nią namęczył. Teraz pomyślałem, że to trochę bez sensu i chciałbym przerobić na bezdętkową. Tzn. rozwiercił bym otwór w feldze i wcisnął wentylek i na to nałożył samą oponę już bez dętki. Tylko pytanie czy to możliwe?

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli masz szprychy to koniecznie byś je musiał wszystkie uszczelnić, być może przyklejenie paska z gumy na batapren by pomogło. Nie wiem czy nie różni się frez w feldze na oponę dętkową i bezdętkową. Obawiam się że felga ma inne wcięcie (frez) na różne opony. Przypomnij sobie że w rowerze jak spuścisz powietrze to oponka ładnie zchodzi i nie trzyma się w żaden sposób felgi. W oponach bezdętkowych na pewno jest wgłębienie w które wchodzi kawałek opony (tam gdzie jest drut wzmacniający krawędź). Myślę, że to się nie uda, ale poczytaj jeszcze. Specjalistą nie jestem. Pzdro

Link to comment
Share on other sites

Trochę mnie zmartwiłeś, ale jeszcze poczekam na opinię innych. Dzięki za wypowiedź. Jak coś to nie mam szprych.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jestem w trakcie przerabiania. Średnica na wentylek w feldze jest 9mm, a wentylek samochodowy ma 14mm. Teraz pytanie czy w motocyklach są takie same wentylki jak w samochodach? Są różne rozmiary wentylków?

Link to comment
Share on other sites

Przeróbka zrobiona, udało się :)Temat można zamknąć/usunąć

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Musiałem znaleźć wentyl o jak najmniejszej średnicy. Padło na http://allegro.pl/wentyl-kola-zakrzywiony-czerwony-tuning-skuter-i2764380134.html ale i tak trzeba było jeszcze felgę trochę rozwiercić. Po założeniu wentylka posmarowałem jeszcze środkiem uszczelniającym. Na felgę założyłem oponę bezdętkową też posmarowałem po rantach uszczelniaczem, napompowałem i trzyma powietrze :smile:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...