Skocz do zawartości

Honda Cbf 125 2010


KoziołekCBF

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!! 

Chciał bym wam się pochwalić moją hondą Cbf 125 z 2010 roku 

Honda została sprowadzona z Niemiec więc jestem jej obecnie drugim właścicielem a zarazem pierwszym w kraju. Bardzo staram się o nią dbać ponieważ motocykle to moja pasja i hobby. W hondzie olej silnikowy wymieniam zgodnie z zaleceniami producenta czyli co 3000 km zalewany jest motul 5100 10w40. Honda nosi ślady drobne użytkowania ale to po poprzednim użytkowniku, tak to zachowana w idealnym stanie. Posiadam ją już rok czasu i od tego czasu jak na razie odpukać działa jak należy pali od pierwszego strzała pracuje równo i nic się z nią nie dzieje. Łańcuch staram się czyścić i smarować jak widzę zę nie wygląda już za ciekawie czyli jak zaczyna robić się taki ciemno szary oczywiście czyszczony specjalną szczotką do łańcuchów oraz produktami od firmy motul do czyszczenia łańcucha oraz smarem do łańcuchów. Owiewki myję zwykłym szamponem samochodowym z ciepłą wodą i spłukuję również po dokładnym wyczyszczeniu ciepłą wodą Silnik myty preparatami do silników i felgi preparatem do felg. Staram się użytkować czysty motocykl ponieważ to świadczy też trochę o nas więc staram się o niego dbać jak najlepiej potrafię.Tankowanie :smile: tankuję benzynkę 98 na stacjach bp i orlen. Nigdy nie tankowałem na stacjach benzynowych niewiadomego pochodzenia. tankując 98 nie odczuwam tego za bardzo w portwelu ponieważ honda pali tylko 2,5 l na 100 km przy takiej spokojnej normalnej jeździe.Osiągi tejże 125 są pewnie porównywalne z każda nie przerobioną 125. Wszystko w hondzie jest oryginalne. Ostatnio dokonałem paru drobnych modyfikacji wizualnych takich jak zmiana seryjnych dużych moim zdaniem nie za ładnych migaczy na strzałki mniejsze ledowe co moim zdaniem poprawiło jej wygląd a zarazem światło oddawane z ledów jest mocniejsze. Kolejną rzeczą są ciężarki kierownicy w seryjnych takich srebrnych zmieniłem na złote ponieważ w planach mam zrobienie projektu hondy na czarno złotą i w miarę możliwości dokonuję drobnych zmian.Dobra troszkę sie rozpisałem, już nie zanudzając więcej zapraszam na mój profil na forum pozostawię parę fotek żebyście mogli ją sobie zobaczyć. 3majcie się LWG !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że dbasz o sprzęt. Wiesz co masz i jadąc nie martwisz się tylko skupiasz na jeździe.

Pomyśl o oponach dobrych. To będzie jeden z najlepszych modów jaki możesz zrobić.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że dbasz o sprzęt. Wiesz co masz i jadąc nie martwisz się tylko skupiasz na jeździe.

 

Pomyśl o oponach dobrych. To będzie jeden z najlepszych modów jaki możesz zrobić.

Witaj.Posiadam roczne w idealnym stanie oponki marki continental model ContiGo ta honda była oryginalnie produkowana na takich oponkach z tego co się dowiadywałem. Moim zdaniem bardzo dobre oponki że tak powiem przy jakimś gwałtownym hamowaniu wgryzają się że tak powiem w asfalt na mokrym staram się nie jeździć ale jak już jest taka sytuacja te opony też sobie dobrze radzą. Jedyne co mógł bym zmienić jeżeli chodzi o kwestie opon chciał bym zamontować troszkę szersze ponieważ moim zdaniem są troszkę za wąskie z tyłu opona bodajże szerokość jej to 100 więc troche mało. Nieznam się na tym więć właśnie może mi ktoś pomoże. Czy dało by się założyć jakieś 130 na tył a 110 na przód ? Myślę że wtedy po zmianie opon honda lepiej by się trzymała drogi. Czekam na waszą opinię i czy wymiana gum wystarczy. Przypomną że jak trzeba było by wymienić do tej operacji felgi np na jakieś szersze że w tej hondzie z tyłu nie ma hamulca tarczowego tylko jest bębnowy i ciężko było tam to moim zdaniem zmodyfikować. Pozdrawiam 

Mój Romet z one t 125 z 2015 r jest wizualnie dobra kopia tej hondy

Być może i tak. Tak swoją drogą z ciekawości jak Ci się spisuje ten romecik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiaru nie zmieniaj.
Jak masz dobre markowe to tego się trzymaj. Skoro się dobrze trzymają to spoko. Zmiana rozmiaru pogorszy prowadzenie i na 100% osiągi.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiaru nie zmieniaj.

Jak masz dobre markowe to tego się trzymaj. Skoro się dobrze trzymają to spoko. Zmiana rozmiaru pogorszy prowadzenie i na 100% osiągi.

To pozostawię tak jak jest :smile: trochę są wąskie ale naprawdę dają sobie radę.Trochę traci w ten sposób na wyglądzie ale jak na takich najlepiej sobie będzie dawała radę to musi tak zostać :smile: Bardzo dziękuję za radę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie No Honda do 120 to idzie ładnie ale później już jest słabo ale wiadomo to tylko 125 szału nie ma ale przyjemnie się jeździ mimo wszystko Hondę mogę śmiało polecić każdemu kto pragnie zacząć przygodę z motocyklami pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze koledzy ladne predkosci osiagaja. Ciekawe ile by GPS pokazal. U mnie licznik nie przeklamuje i maks jechalem 105 i to z gorki. Honda dobry sprzet, tez nad takim myslalem, wybralek Yamahe, bo byla tansza.

Niech sluzy bezproblemowo, jak najdluzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...