Skocz do zawartości

Spadek Napiecia Na Akumulatorze.


wicked1989

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysiek rst1000

Jak uruchomisz silnik to napięcie powinno być powyżej 14 volt - 14,2 ideał, ale jak będzie 13,9 to też jest OK. W czasie kręcenia to nie wiem, tego się nie da określić zbyt duże zmiany w układzie.

large.593303dbf0906_NapisthebeginerR.jpg.d8326e9181116ec3f6b8722b716ec5c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jakies 10V pod obciazeniem powinno byc jak aku jest sprawne;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uruchomisz silnik to napięcie powinno być powyżej 14 volt - 14,2 ideał, ale jak będzie 13,9 to też jest OK. W czasie kręcenia to nie wiem, tego się nie da określić zbyt duże zmiany w układzie.

 

Da sie okreslic specjalnym miernikiem. Ktory symuluje obciazenie przy rozruchu. U mnie jest 9,2volt ale nie spada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne jest napięcie spoczynku akumulatora, najważniejsze by przy/po zakręceniu napięcie było wyższe od napięcia wzbudzenia alternatora. Zwykle wymagane minimum 9 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie wzbudzi to nie odpali ? Nonsens.

Aku wystarczy sprawdzic na specjalnym mierniku (zwarciowce)

W spoczynku moze miec wlasciwe napiecie ale pod obciazeniem rozrusznika kleknie.

Wtedy wymiana.

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie wzbudzi to nie odpali ? Nonsens.

Aku wystarczy sprawdzic na specjalnym mierniku (zwarciowce)

W spoczynku moze miec wlasciwe napiecie ale pod obciazeniem rozrusznika kleknie.

Wtedy wymiana.

Odpali, odpali...

 

 

a po ok. kilometrze dwóch wyłączy jeden cylinder z braku iskry, a później zdechnie całkowicie.

 

Miałem tak i (że tak powiem) nie polecam, chociaż pewien wysiłek dla zdrowia (przy pchaniu) polecany  :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale nie o tym ten wątek.

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobrze temat rozwiązany. Napiszę co wiem, jakie info zebrałem i jak postępować w takich sytuacjach.

 

Napięcie - podczas rozruchu nie powinno spadać poniżej 10v. Jak sprawdzić jakie jest napięcie przy rozruchu? Większość sklepów z aku ma specjalne urządzenie którym można to zbadać. (te z wydrukiem elektroniczne to syf, najlepsze to oldschoolowe pamiętające Gierka). Ważne również żeby po 3 - 5s napięcie nie spadało tylko aku trzymał te minimum 10v.

U mnie napięcie było 9v i nie spadało, niestety po 3 dniach postoju nie odpalał motor.

Wymieniłem na inny aku i gra gitarra.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja podpytam, patrzyłeś czy akumulator nie był zasiarczony? Ja taki problem miałem w poprzednim moto po zimie (właściwie zaczął się późna jesienią). Ładowałem sobie normalnie akumulatorek, zakładałem i po 2-3 h już nie chciał odpalić. Napięcie pod obciążeniem spadało delikatnie poniżej 10 V. Myślałem że jest na gwarancji (miał 15 miesięcy) zaniosłem do sklepu gdzie kupowałem, gwarancja już go nie obejmowała, ale mi go naładowali i odsiarczyli i później wszystko działało normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja podpytam, patrzyłeś czy akumulator nie był zasiarczony? Ja taki problem miałem w poprzednim moto po zimie (właściwie zaczął się późna jesienią). Ładowałem sobie normalnie akumulatorek, zakładałem i po 2-3 h już nie chciał odpalić. Napięcie pod obciążeniem spadało delikatnie poniżej 10 V. Myślałem że jest na gwarancji (miał 15 miesięcy) zaniosłem do sklepu gdzie kupowałem, gwarancja już go nie obejmowała, ale mi go naładowali i odsiarczyli i później wszystko działało nNie

Nie patrzyłem, już kupiłem nowy. POZDRAWIAM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...