Skocz do zawartości

Sklep Przysłał Złe Świece Zapłonowe - Wymienić?


crazyy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sklep dał ciała miał mi przysłać świece denso U24ETR, dostałem U27ETR

Te, które dostałem są zimniejsze od tych, jakie zaleca fabryka.

Czy odpowie mi ktoś z praktycznego punktu widzenia, wielka rzecz się stanie kiedy wkręcę i zacznę jeździć na U27? Jest jakaś kolosalna różnica w tym jak one się grzeją?

Nie wiem, przejadę 500km i świece zakleją się nagarem bo nie będą miały odpowiedniej temperatury?

Internetów nie czytam głowa mnie boli od tego. Jest w skrócie albo tak jak fabryka mówi albo coś wybuchnie!!!!!!!!!

Nie chce mi się zwracać czekać na drugie itp.itd.etc. Wiecie jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojej Yamaszki założyłem o jeden stopień temp inne i żyje, (jakieś NGK 07, zamiast 06, czy odwrotnie) Yamaha też nigdy nie narzekała. Półtora roku tak jeździłem.

Edytowane przez julian85 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 125 ma to jakaś racje bytu bo używasz stale wysokich obrotów i grzejesz.

1800 nie da się jeździć stale na obrotach. Ok może się da ale to nie ja.

Stąd moja obawa czy za 1000km nie będę znowu wymieniał świec bo ciuchcia złapie zadyszkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam za dobrze się nie znam. Wiem jedno, że im silnik bardziej wyżyłowany tym mniej zniesie. Taka moja Yamaszka jeździ i na nic nie narzeka, w samochodach nigdy nie miałem turbin i nigdy problemów z silnikiem nie miałem. A skoro masz czas, bo jeszcze nie sezon, to odmień skoro wina sklepu. Ja dostałem złą w sklepie, którą założyłem zanim się zorientowałem, dlatego później nie chciałem robić zamieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek rst1000

Źle dobrana świeca to problemy z zapalaniem. Spojrzyj na tabelę świeca okopcona. http://motocykle-lodz.pl/topic/12535-spadek-mocy-silnik-zdech%C5%82-nie-odpala-pomocy-pilne/page-3

Tam wszystko opisane.

large.593303dbf0906_NapisthebeginerR.jpg.d8326e9181116ec3f6b8722b716ec5c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...