Jump to content

Pseudo Moto-Taxi ;)


x10d
 Share

Recommended Posts

Tak mi przyszlo do glowy: czasem trzeba sie dostac gdzies w jakies miejsce w lodzi (lub okolic), a z braku mozliwosci skorzystania akurat ze swojego moto (czy samochodu) trzeba przemiescic sie przy pomocy MPK, co jest i czasochlonne, i czesto niewygodne.Natomiast juz kilkakrotnie widzialem, jak ktos np po swoje moto musial gdzies jechac i na SB pytal o podwozke. Tylko nie kazdy czyta SB akurat ;)Moze tutaj bedzie dobre miejsce na takie propozycje ;) I tak czesto po miescie latamy, wiec nie zawadzi czasem kogos podrzucic ;)Jak sie przyjmie - to super. Jak nie - to temat do wywalenia ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Coś takiego chyba w Wa-wie działa, taxi na skuterach, jeśli dobrze pamiętam...

Link to comment
Share on other sites

W łodzi moto-taxi jest ale zaczyna się od 50pln za 30 min czy jakoś tak.Ale tu kolega Krzysiek organizuje to raczej na zasadzie koleżeńskiej podwózki na moto co czasem może się przydać.Nawet jakby trzeba później się wspólnie napić czy tam zwrot kosztów wachy to i tak bardzo fajna sprawa ;)

Link to comment
Share on other sites

Arecki_ELW

Jasne że taka opcja jest dużo lepsza, tylko dobrze wiedzieć kto akurat jeździ po mieście, a w moim przypadku może być problem jak bym potrzebował po pracy gdzieś się załapać... ;)

Link to comment
Share on other sites

JAREK-XJR

Jeśli chodzi o przewóz osób to raczej ciężkie do zrealizowania bo zazwyczaj taka potrzeba pojawia się nagle i zazwyczaj nie ma czasu na wpisywanie dokąd chce się jechać i czekać na odpisanie.Ja mam jednak inny pomysł dotyczący pewnego rodzaju przysługi przewozowej: można by założyć wątek dotyczący przewozu drobnych przesyłek, np. X planuje za dni parę wyjazd do miejscowości Kozie zady czy tam Krowie Rogi, pisze o tym na forum, że może do owych miejscowości podrzucić komuś jakąś przesyłkę albo do miejscowości po drodze, Y się z nim kontaktuje i ustalają co i dokąd ma być zawiezione lub gdzie i kto paczkę odbierze.Można też symbolicznie ustalić opłatę za usługę na poziomie np. jednego piwka wręczanego przy przekazywaniu paczki.

Link to comment
Share on other sites

opłatę za usługę na poziomie np. jednego piwka wręczanego przy przekazywaniu paczki.

To raczej groźny proceder będzie ;P przecież jak będzie gorąco to piwo w drodze się wypije ;P
Link to comment
Share on other sites

Znam takie opcje z innego forum i działa bez zarzutu. mam na myśli paczki bo browarek to różnie :smile: ale np ja potrzebowałem przywlec teraz paczke z katowic i wolalbym komus do wachy dołożyć lub nakupić browarków niż kurierowi 80 zeta. Jestem za. Ciekawe jak się sprawdzi.

Link to comment
Share on other sites

Pomysł fajny, ale jak z odpowiedzialnością za owe paczki? ja wiem, że to zawsze fajnie, po ramieniu się poklepać, dać piwo do ręki i miękkim głosem z uśmiechem Mona Lisy powiedzieć "Dzięki stary!" ale raz na jakiś czas na pewno się zdaży przypadek losowy, że paczka przeżyje uszczerbek na zdrowiu. I co wtedy? Nie zawsze da sie dogadać i pytanie co jeszcze w tych paczkach będzie? hehehe... może trochę za dużo filmów się naoglądałem ale oprócz tych pozytywnych aspektów takiego pomysłu trza przewidzieć też te negatywne. Niestety.Może można by też utworzyć specjalnie jakieś miejsce na forum czy grupę dla ludzi chętnych na coś takiego, gdzie np ludzie też by mogli wypisywać gdzie, w jakie okolice najczęściej jeżdżą, taka informacja może też być przydatna dla ludzi, którzy chcą ewentualnie jakąś paczkę wysłać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...