Skocz do zawartości

Plastikowy Cruiser Vzr1800


crazyy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Po 2 intensywnych latach odkąd zacząłem przygodę z moto dotarłem w końcu do celu i zakupiłem swój wymarzony sprzęt jakim jest widoczny poniżej kloc :decayed:

Jednym się podoba, inni go nienawidzą. Ja należę zdecydowanie do tych pierwszych.

Motocykl dla osób, którzy chcą mieć coś pomiędzy klasykiem, a mocnym nakedem.

Wszelkie info jakie można wyczytać w necie to zabobony ludzi, którzy chyba tylko stali obok niego.

Ja po przejechaniu 50km i wyczuciu jak postępować z nim w zakrętach śmie twierdzić, że prowadzi się jak każde inne moto.

Jedynie trzeba z nim postępować zdecydowanie.

Na razie tylko jedno foto, moto kupione na jesień więc nie było sposobności na więcej.

 

3b4c9cf62c62b4adab7997bbd4594e45_orig.jp

Edytowane przez crazyy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacząłem należeć do tych którym się podoba. ładny jest! może jak 5 wskoczy z przodu ...  :decayed:  :decayed:

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jest mega;d sąsiad ma takiego, kiedyś się przymierzyłem;d bak mega szeroki, a o wadzę to już nie mówię, trzeba się porządnie oswoić z tą maszyną:biggrin:

Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że wam się podoba :biggrin:

Dane katalogowe to 125km i 160Nm.

Ile ma ten konkretny tego nie wiem i nie będę sprawdzał, jest wystarczająco sprawny :smile:

Ale z tego co wiem nie trzymają serii z tendencją w dół.
Opanowanie go do tego stopnia aby 1,2 odkręcać do oporu nie będzie łatwe, tylny lacz zaczyna dymić, czym to grozi dla niewprawnego kierownika nie muszę mówić :blush:

Zalany płynami i zatankowany waży 348kg. Ważyłem u znajomego na wadze samochodowej.

Dużo, ale najwięcej daje to się we znaki na parkingowych manewrach, mam z czym walczyć, mimo że sam ważę 130kg...

Sama jazda to przyjemność, pozycja trochę bardziej aktywna niż na klasycznym kiblu.

W zakrętach przeciwskręt daje mu radę choć nie poszalejemy, podnóżki przycierają wcześnie i tu masa jest na + zachowuje się bardzo spokojnie nie odbija się.

Mocniejsze hamowanie na mokrym bez ABS to też nic fajnego mimo chwili na nim spędzonej już miałem pełne gacie gdy babka wyszła mi na pasy 3m przede mną. O dziwo gdy już się walił na bok puściłem hamulec i wrócił do pionu bez pomocy gdzie na czymś lżejszym prawdopodobnie bym leżał.

Pierwszy motocykl, na którym podmuchy zza tira i ekranów dźwiękochłonnych na autobanie nie są mi straszne.

Co niektórzy szydercy śmieją się, że to tylko do lansu się nadaje

Jednak ten gość udowadnia co innego kręcąc tysiące po europie.

 

Najważniejsza rzecz w każdym moto........one nie mają wad tylko cechy charakteru :cool:

 

Edytowane przez crazyy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciski, klocki i tarcze są zamienne z GSX-R1000

Dają radę, testowałem kilka innych cruiserów i dzieli je przepaść. Nie trzeba dusić klamki aby hamowanie było efektywne.

Tyłu właściwie nie ma sensu używać jego dozowalność też nie jest fajna długo nie dzieje się nic potem chwila hamowania i blokada.

Zawias oczywiście miękki, ale też nie do przesady. Żeby napisać coś więcej muszę trochę nawinąć

Edytowane przez crazyy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Piękna maszyna. Widzę, że trzymasz go w domu przez tą pogodę. Prawilnie :decayed:  Powodzenia na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno 600-tki siadają:P

Mogę pomóc w weryfikacji jak coś

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od kierownika tej 600tki.

U mnie nawet przy niepełnym otwarciu manety na 1 biegu z tyłu się dymi.

Może latem w upał opona bardziej będzie się kleić wtedy będę testował.

Dojść do poziomu, żeby startować na 100% i się nie wyp.... Trochę czasu zajmie...

To samo tyczy się sportu.

Na pewno nie mam szans z czymś co ma procedurę startu, a i myślę, że nie z każdą 600 damy sobie radę to w końcu 350+130 mojej masy....

Przewaga wynika tylko z momentu silnika osiąganego dużo wcześniej niż w sportach.

Ja mam ciąg wtedy kiedy u was jest dopiero 5000.

Powyżej 100km/h moja przewaga będzie szybko maleć.

Najbardziej śmieszą mnie wpisy gdzieś w internetach, że objeżdża litra :laugh2:

Jaki by on nie był to wciąż ciężki cruiser, mistrz prostej w zjadaniu tylnego lacza.

 

Przed zakupem miałem tęgą rozkminę czy VZR czy w tej samej kasie nowa hanka CB650F

Jedno i drugie zupełnie z innej bajki, suzi lepszy wygląd, honda to odchodzące w zapomnienie R4 w klasie 600. Taka klasyczna perfekcja dla mnie w wersji golas. Czuje do niej jakąś miętę :wub:

Padło na suzuki, ALE.... 2017 pokaże czy nie pójdę w inną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze zloty były pod centralem to był kiedyś taki jeden gościu.... śmigał własnie na takim intruderze (tym albo może mocniejszym, nie ważne, po prostu intruderze)... jeździł na nim w sportowej skórze i z długa brodą wystającą spod sportowego kasku. lubił ustawiać się z litrami na światłach i do 120-140 nie miały szans... potem wiadomo, waga, areodynamika itd. ale tak nią śmigał że łojeju, nie był mistrzem prostej, maszynę miał tak przerobioną, że zakrętów sie nie obawiał. Miał takiego laczka, że gaz i puszczał manetkę, nie bał się że na koło pójdzie... teraz może być trochę inaczej ale z maszyną która ma launch controla albo coś takiego. Oczywiście dużo zalezy od kierownika a tamten był wyśmienity. 

Edytowane przez rooland (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...