Skocz do zawartości

"zbyt Głośne" Wydechy W Chooperach W Spotkaniach Z Policjantami


dajczuWK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Nie wiem czy temat był poruszany na forum ale podczas moich przeszukiwań nie znalazłem odpowiedniego.

 

Chodzi mi o to czy ktoś z Was miał może niemiłą sytuację, w której przez za głośne wydechy łódzka Policja zabrała Wam papiery i kazała zrobić przegląd na stacji diagnostycznej?

 

Nurtuje mnie ta sprawa ponieważ od niedawna posiadam mięsiste wydechy w moim moto i zastanawiam się czy jeżdżąc po Łodzi nie będę miał z tym problemu?

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie kazdy akcesoryjny jest glosniejszy niz 96db. Sportowe wydechy sa dedykowane tylko na tor. Lepiej miec wsadzonego db killera zeby stwarzac pozory;) ze jest w normie. W najlepszym wypadku mandat chyba 300 pln a w najgorszym zabrany dowod rejestracyjny.

Dzięki za info :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Trochę mnie uspokoiłeś :smile: Z racji, że jestem żółtodziobem to taka mała historia mi się przytrafiła. Jedna z moich pierwszych tras po zmianie wydechów i patrze, że Policja z suszarą stoi. Myślę sobie na pewno mnie zatrzymają i się doczepią do wydechów. Na szczęście się myliłem. Póki co już kilka razy miałem styczność z gliniarzami np. na światłach ale ani razu nikt się nie doczepił. Po Twojej odpowiedzi Lesiu94 jestem dużo spokojniejszy. Dzięki :cheers:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek rst1000

Dla świętego spokoju w okolicy policjantów delikatnie z manetką i już.

 

Zbyt głośny wydech, szczególnie na początku obrotów to tylko blokuje przyśpieszenie i płynność jazdy. Niejednokrotnie widać duże maszyny , cruisery co tylko hałasu narobią a poruszają się niewiele szybciej niż samochody. To są sprzęty tzw bulwarowe czyli na pokaz, przed kawiarnią na paradę dobre ale nie do jazdy. Chyba każdy kierowca ogranicza ruch manetką jak tak głośno dudni. Jak tym ruszyć spod skrzyżowania, trochę głupio. Natomiast gdy powyżej 3 tys pojawi się huknięcie i odejście, to to jest już zupełnie inna sprawa. Odpowiedni tłumik to także styl używania sprzętu, na paradę co innego a do codziennej jazdy co innego. Db killer daje rozwiązanie z Policją.

Edytowane przez Krzysiek rst1000 (wyświetl historię edycji)

large.593303dbf0906_NapisthebeginerR.jpg.d8326e9181116ec3f6b8722b716ec5c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wszystkim za wszystkie informacje. Temat do zamknięcia. LwG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek rst1000

Dzięki Wszystkim za wszystkie informacje. Temat do zamknięcia. LwG

 

Nie dziękuj, piwo jesteś winny ... z golonką.  flm_1483981005__funny_animated_cat.gif

Edytowane przez Krzysiek rst1000 (wyświetl historię edycji)

large.593303dbf0906_NapisthebeginerR.jpg.d8326e9181116ec3f6b8722b716ec5c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie dziękuj, piwo jesteś winny ... z golonką.  flm_1483981005__funny_animated_cat.gif

:cheers:  na razie tylko tyle ale kiedyś przy okazji jak się spotkamy to kto wie :biggrin:

Edytowane przez dajczuWK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie są "krokodylki" a zwykły patrol to wydaję mi się,że nie ma co się bać. No chyba, że ma specjalną apke w telefonie

Wydajęmi się,że motocyklistom jeszcze przez chwilę będą odpuszczać

Ja nie pękam mam zielone to odkręcam będą chcieli to mnie dogonią...póki co nikt mnie nie prześladuje a cichy nie jestem.... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

że ma specjalną apke w telefonie

 

a ta apka faktycznie może służyć do badania ? Słyszałem różnie. 

 

Jest ich całe mnóstwo i zależą też napewno od sposobu pomiaru.

Myślałem że to musi być po prostu urzadzenie do badania głosności użyte również w odpowiedni sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem każdy sąd Cię wybroni no chyba,że podpiszesz mandat(apka nie jest urządzeniem pomiarowym).

Przerabiałem inny temat że strażą miejską i sędzina powiedziała gdyby Pan nie podpisał to sprawa byłaby równie krótka jak teraz ale na Pana korzyść...

Tak więc nie podpisujemy i tyle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjant może wykonać pomiar lecz muszą być spełnione warunki.

Pomiar powinien być wykonany trzykrotnie (jeden po drugim), a każdy wynik nie powinien się różnić względem pozostałych o więcej niż 2dB. Urządzenie pomiarowe powinno znajdować się na wysokości równej wysokości końcówki wylotu rury wydechowej pojazdu (odległość nie może być jednak mniejsza niż 0,2m). Pojazd poddawany kontroli musi znajdować się na otwartym obszarze, który ma nawierzchnię betonową, asfaltową lub wykonaną z innego twardego materiału, mającego wysokie właściwości odbijania dźwięku (nie może być to ubita ziemia). Powierzchnia powinna być płaska, pozioma, w kształcie prostokąta o bokach oddalonych od zewnętrznej krawędzi auta o co najmniej 3m., Oczywiście urządzenie musi być homologowane, smartfon może sobie wsadzić, mandatu nie przyjmujemy za taki pomiar.

Jeśli stwierdzi trzykrotnie w j.w. warunkach, że twój wydech wrzeszczy zabierze dowód, wlepi mandat do 300zł z możliwością dla ciebie abyś dojechał na badanie techniczne i po wyniku pozytywnym z kwitem odebrał dowód.

 

Jak już się nas czepią jedyne wyjście to walka o to w jakich warunkach są dokonywane pomiary i czym. Na pewno ruchliwa ulica nie jest miejscem pomiarowym.

Pomiar smartfonem to tak jakby na oko zatrzymywał za przekroczenie prędkości.

 

Na razie się nie czepiają, ale jest nas z roku na rok coraz więcej....

Cykliczne zloty, o których czytam i sam mam zamiar się pojawić przyciągają psiarnię jak szynka reksia.

Ciekawe jakby mnie zatrzymali za głośny wydech kiedy VZR ma seryjne kominy nienaturalnie głośne i na takich właśnie jeżdżę...

 

W necie dużo przykładów takich chorych akcji jak w Krakowie, poczytajcie.

Edytowane przez crazyy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjant może wykonać pomiar lecz muszą być spełnione warunki.

Pomiar powinien być wykonany trzykrotnie (jeden po drugim), a każdy wynik nie powinien się różnić względem pozostałych o więcej niż 2dB. Urządzenie pomiarowe powinno znajdować się na wysokości równej wysokości końcówki wylotu rury wydechowej pojazdu (odległość nie może być jednak mniejsza niż 0,2m) .....

 

Poszukaj w historii, gdzie przytaczałem obowiązujące PoRD gdzie jest jasno napisane, że policja nie musi dokonywać żadnych pomiarów, od tego są diagności. Wg obowiązującego prawa policjant w razie wątpliwości co do stanu technicznego po prostu zabiera ci dowód i kieruje pojazd na badanie które potwierdzi bądź zaprzeczy jego wątpliwościom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w historii, gdzie przytaczałem obowiązujące PoRD gdzie jest jasno napisane, że policja nie musi dokonywać żadnych pomiarów, od tego są diagności. Wg obowiązującego prawa policjant w razie wątpliwości co do stanu technicznego po prostu zabiera ci dowód i kieruje pojazd na badanie które potwierdzi bądź zaprzeczy jego wątpliwościom.

Właśnie miałem to napisać w swoim poście, ale nie byłem pewny do końca czy tak to działa, na szczęście nie miałem w tej kwestii z nimi do czynienia.

W tym wypadku ma prawo próbować wcisnąć mandat jeżeli tylko podejrzewa nieprawidłowość?

Na logikę nie bo nie ma sztywnej podstawy, ale czy logika w tym kraju ma coś wspólnego z rzeczywistością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeżeli motocyklem jeździ się przeważnie na parady, trochę głośniejszy nie zaszkodzi. Jak do pracy dojeżdżam w jedną stronę prawie 100 km, to już inna bajka. Śmieszy mnie jak gościu zajeżdża na parking i wyciąga zatyczki z uszu. :moto: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Śmieszy mnie jak gościu zajeżdża na parking i wyciąga zatyczki z uszu.


Zatyczek używam, bo na dłuższą metę szum wiatru jest męczący.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak ale nie każdy moze sobie pozwolić na super wyciszony kask za 3 klocki :smile:

 

co do wydechów u mnie tez nie ma problemu. co prawda przy niebieskich deliaktniej z manetka ale poki co jest spokoj

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak ale nie każdy moze sobie pozwolić na super wyciszony kask za 3 klocki :smile:

 

co do wydechów u mnie tez nie ma problemu. co prawda przy niebieskich deliaktniej z manetka ale poki co jest spokoj

Mam bardzo dobry i cichy kask. Po prostu przy pewnych prędkościach jest głośno i tak. Po mieście nie stosuję :smile:

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tez mialem na mysli.. w miescie niemalze kazdy kask daje rade. przy duzych predkosciach malo ktory a te co daja to juz b wysoka polka cenowa :smile:

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...