Skocz do zawartości

Aparat Lustrzanka


Dann

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.zastanawiam się nad zakupem lustrzanki budżet  0-2 tyś użytek dom /rodzina/ ,amator ...ważne by ładne zdjęcia robił i czasami coś nagrał ...każda pomoc sugestia opinia przyda się...a może ma ktoś na sprzedaż , w sensownym stanie i monecie ??Dann

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowe to chyba tylko Nikon D3300 lub Canon 1300D, do 2 tys można w jakimś zestawie z obiektywem, kartą pamięci, torbą kupić.

W Canonie jest dość leciwa wiekiem matryca już chyba 7 letnia.

Tu masz porównanie.

http://www.fotopolis.pl/testy/aparaty/16725-nikon-d3300-vs-canon-1200d-test-porownawczy

I wiele innych porównań i testów jest w sieci, musisz poczytać.

Pomimo tego, iż jestem canoniarzem to chyba w tym przypadku wybrałbym nikona.

 

Są oczywiście inne opcje poza dwoma wymienionymi.

nie ufaj, nie proś, nie bój się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to musi być lustrzanka ?

Tzw. ładne zdjęcia robi wiele aparatów niekoniecznie lustrzanek. Jeśli ma to wyglądać tak , że kupisz lustrzankę w zestawie z jakimś obiektywem zmiennoogniskowym i na tym zestawie poprzestaniesz a zdjęcia to głównie u cioci na imieninach to może warto jednak rozejrzeć się szerzej za jakimś udanym modelem bez lustra z wizjerem elektronicznym.

Nie rzadko przyzwoita hybryda będzie lepsza od taniej lustrzanki z kitowym obiektywem (w tym także optycznie) Do tego lżejsza i bardziej poręczna.

Lustrzanki mają wiele atutów ale nie każdy ich potrzebuje. 

Lustrzanki stały się modne bo z lustrzanką w ręku wyglada się poważniej niż małym kompakcikiem ale efektem i jednocześnie motorem tej mody są tanie lustrzanki produkowane najniższym kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram @jcb - jeśli nie masz zamiaru pójść w bardziej zaawansowaną fotografię tylko poprzestać na kupnie body + kitowy obiektyw to to nie ma sensu. Za tę samą kasę kupisz dużo lepszy zaawansowany kompakt. Trzeba tylko dobrze się zastanowić czego się potrzebuje (głównie jaki zakres ogniskowej) i wczytać się w parametry inne niż te reklamowane (ilość MPx i zoom) - fizyczny rozmiar matrycy, światło obiektywu itd, spokojnie zaawansowane kompakty dadzą lepsze efekty niż lustro z kitem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustrzanki wygrywają rozmiarem matrycy, co prawda w interesującej ciebie kwocie dostaniesz DX lub APS-C czyli nie pełną klatkę 35 mm nie mniej jest to sporo więcej niż oferuje zdecydowana większość kompaktów (ja nie znam żadnego z tak dużą matrycą). Niestety w tym przypadku rozmiar ma znaczenie zwłaszcza przy dużym zagęszczeniu magicznych megapikseli, chodzi o to że im ich więcej na na milimetr kwadratowy tym wiecej błędów pojawia sie na zdjęciu i tym mniejsza rozpietość tonalna zdjecia. Wbrew pozorom ma to spory wpływ na techniczną jakość zdjecia. Reasumując lustrzanka jest lepsza i koniec :smile:

Oczywiście jak weżmiesz Nikona z kitowym obiektywem 18-55 to cudów nie będzie polecał bym ci poszukać zestawu z 18-105 ten ma bardzo fajne parametry i pozwala na zabawę z aparatem przez dłuższy czas, oczywiście kiedyś tam dojdziesz do wniosku że dłuższy zoom by się nadał, a fajny obiektyw np 55-300 to koszt ponad 1000 zł. Jak dojdziesz do wniosku że lampka wbudowana oświetla prawie nic to okaże się że lampa która robi różnicę to znowu pona 1k zł. Jak z kolei zobaczysz jakie portrety robi Kosmaty stałoogniskowym szkiełkiem to znowu parę setek z portfela wyleci, a potem gdzieś zobaczysz zdjęcia z Nikona FX ..........

Jak chcesz pobawić sie w fotografię to polecam np taki zestaw troche to wychodzi poza założony budżet ale warto ale jak chcesz robić w miarę ładne zdjęcia bez zabawy w fotografię to zastanów sie nad czymś takim masz zoom 50x a czegoś takiego w lustrzance nigdy nie uzyskasz ta o której ci napisałem ma niecałe 6x 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salat dziękuje za wyczerpująca odpowiedź jak i reszcie ale chciał bym lustrzankę :biggrin: ..po drugie troszkę grosza wpadło ..i chciałbym dobrze to zagospodarować by posłużyło parę latek ...a przyda się..miałem ostatnio przykład.... i brakło troszkę, by porobić fajnych zdjęć... :wacko:  na pewno skorzystam z twojej rady Sałat :riding:

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy do czego Ci potrzebna ta lustrzanka i czy będziesz ją używał od święta czy cię to wciągnie :smile: Nie od dziś wiadomo ,że nie najważniejsza jest puszka (body - sam aparat) ,a szkła (obiektywy) . Niestety tu zaczyna się problem ,bo samą puszkę kupisz na lata to z jednym obiektywem nie będziesz latał. Według mnie nie ma sensu w ogóle iść w serie 3XXX z Nikona ,gdyż jest naprawdę podstawowa i z chwilą będziesz żałował zakupu. Według mnie minimum to seria 5XXX przyczyniając się do minimum 5300... Co do obiektywu 18-105 na początek się sprawdzi dobrze,ale tez bez cudów. Niby kit,ale można wyciągnąć z niego dobre fotki -zależy co fotografujemy i w jakiej porze dnia (jest dość ciemny ) , 18-55 w ogóle nie bierz pod uwagę ,bo to nieporozumienie. Warto też sprawdzić promocje cash-back , występuje dość często ,a polega ona jak sama nazwa wskazuje na zwrot części pieniędzy po przedstawieniu dowodu zakupu itp. zawsze jakieś parę stówek na baterie , statyw itp zostanie :smile:  

Co do Nikona vs Canon to pewnie wyczytasz ,ale Canon sprawdza się lepiej w filmowaniu dzięki lepszemu oprogramowaniu i np. ruchomego ekranu , co nie wyklucza go z tego ,że dobrych fotek nie można zrobić ,ale to raczej głębszy temat , raczej nie dla amatorów. 

Ja na przykład zacząłem od pakietu D7100 z 18-105 w zestawie (akurat taki byl ,a w saturnie byla promocja ,że za każde wydane 500 zł - 50 zł zwrotu ) do tego dobrałem sobie Nikkora 35mm , 2 polary , torbę ,kartę itp. Rachunek zrobiłem dość spory ,ale z racji promocji trochę się zwróciło i jakieś gratisy w postaci baterii dostałem :smile:   Z chwilą ,a raczej po 2 miesiącach z racji mojego zaangażowania  brakowało mi obiektywów , lampy ... Niestety zakup fajnych szkieł wiąże się z ceną minimum +2,5k .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, może żartobliwie, że jak już wejdziesz w temat lustrzanek to przeważnie człowiek się w to wciąga, a jest to studnia bez dna.

Zaczynasz niewinnie od prostego zestawu, potem jakaś stałka do portretów, potem jakieś tele, potem twoja puszka nie wystarcza, zmieniasz puszke itd itd itd :smile:

nie ufaj, nie proś, nie bój się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, może żartobliwie, że jak już wejdziesz w temat lustrzanek to przeważnie człowiek się w to wciąga, a jest to studnia bez dna.

Zaczynasz niewinnie od prostego zestawu, potem jakaś stałka do portretów, potem jakieś tele, potem twoja puszka nie wystarcza, zmieniasz puszke itd itd itd :smile:

To tak jak z motocyklem raz usiądziesz i nie ma lekko...:smile:

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory się nie bawiłeś w foty to polecam jakoś lustrzanki ale za to lżejszy i mniejszy jakościowo konkurencyjny do lustrzanek sprzęt.

Sony NEX.

Również posiada wymienną optykę. Robi bardzo ładne foty i filmy.

Dodatkowo stosując adapter możesz użyć do niego profesjonalną optykę od profesjonalnych aparatów również konkurencji.

 

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

172824.png

Zawsze bezpiecznie. Zawsze z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Za tę samą kasę kupisz dużo lepszy zaawansowany kompakt."

ja tak zrobiłem, za 2000 kupiłem swego czasu Canona G12 i wyszła wielka k...pa.

zachowuje się jak standardowy cyfrowy kompakt/telefon, działa tylko jak scena jest statyczna i dobre światło, a o ostrości, a tym bardziej jej głębi można na stałe zapomnieć

telefon przynajmniej mieści sie w kieszeni

Lepiej na bitumice niż w botanice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiałem się nad kompaktem ale jednak poszedłem w Lustrzankę, wybór padł na Nikona.

Wszystko pięknie ładnie ale niestety na święta przygotowałem baterię, robię zbliżenie, chcę wyostrzyć a tu się nie da ...

Próbuje ale nie do końca mu się to udaje i teraz mam dylemat czy to był dobry pomysł.

Aparat nie upadł nic się nie stało. Niestety już po gwarancji ale muszę przyznać,że robił swoją robotę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Za tę samą kasę kupisz dużo lepszy zaawansowany kompakt." ja tak zrobiłem, za 2000 kupiłem swego czasu Canona G12 i wyszła wielka k...pa.

 

Nie obraź się, ale ja mówiłem o zaawansowanym ;) niestety to że coś jest drogie nie znaczy że będzie zaawansowane.

Ja na przykład wziąłem jako podręczny mały aparat Samsunga EX1 (za mniej niż połowę ceny G12).

Niestety Canon G12 jest słaby, zwłaszcza w zakresie światła. Dla minimalnej ogniskowej masz 2,8 podczas gdy e EX1 jest to 1,8 i to jest przepaść. Ba, dla maksymalnej ogniskowej w EX1 światło jest 2,4 czyli mniej niż dla minimalnej w G12 (bo z maksymalną to nawet nie będę porównywał 2,4 vs 4,5). 

Oczywiście światło to tylko jeden z aspektów, niemniej bardzo ważny. Spokojnie znajdziesz zaawansowane testy które powiedzą co warto kupić na chociażby optyczne.pl fotomaniak.pl czy fotopolis.pl (zobacz chociażby na fotomaniaku jak piszą że G12 absolutnie nie warto kupować). 

Trzeba naprawdę dobrze poczytać żeby kupić coś dobrego, a nie słuchać sprzedawcy w sklepie który operuje tylko im większy zoom i im więcej MPx tym lepiej (podczas gdy w obu przypadkach, pod pewnymi warunkami, jest dokładnie odwrotnie - im mniej tym lepiej).

Edytowane przez kabzior (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się nie obrażam, sam widzę co to jest warte, 

niestety jak kupowałem nie było jeszcze  żadnych artykułów, kupiłem, bo ktoś tam był kiedyś zdowolony z G4, ktoś inny z G11, a ja nie chciałem już dźwigać na plecach lustra

w G12 kręciło mnie to przednie (nomen omen) pokrętło, okazało się zupełnie nieopgrogramowane, tzn. jest po nic, jak bym spotkał tego co to zaprojektował to bym go walnął w pysk na dzień dobry

Lepiej na bitumice niż w botanice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm lustrzanka sama nie robi dobrych zdjęć

IMO lustrzanka to najgorsze rozwiązanie dla człowieka chcącego robić ładne zdjęcia a nie mającym o tym pojęcia.

lustrzanka to jedyny aparat robiący najgorsze foty na świecie w trybie automat ( to sprzęt dla ludzi którzy już mają pojęcie i lecą na M )

 

to tak apropo mojej przygody z lustrem przez 11 lat

 

P.S: w lustrzankach budzet 2k wystarcza na jedno dobre szkło podstawowe.

Edytowane przez adek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najblizszy serwis Nikona w wawie. Godny polecenia nie jest. Naprawa jedyna jaka znam i polecam to na Nawrot 14 lub 16 nie pamietam dokladnie.

 

szerszung zabrzmi to dziwnie ale... kiedyś miałem taki problem z AF

Powodem okazała się uwaga nieoryginalna bateria która wykazywała naładowanie a nie do końca było to to co potrzebował aparat. AF latał po skali czasem się zatrzymywał i myślał znów ruszał ale ostrości nie łapał. Jeśli masz opcję podepnij inny aku i zrób test.

Edytowane przez adek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się wybrać bo coś dzieje się z obiektywem. W automacie "wyostrza" zdjęcia ale jak robię zbliżenie to już ma z tym problem ( nikor 18-105).

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu Twojej odpowiedzi i sprecyzowaniu lokalizacji na obiektyw stawiam na luz na stykach body obiektyw. Bo o ile nic nie ruszasz gra muzyka ale przy zoomowaniu już jest ruch na stykach. Wacik od uszu z alko i przeleć po stykach na wyłączonym body.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat do zamknięcia , zakupiłem sony A :smile:

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...