Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Zakup Motocykla

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 szymanski93

szymanski93
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Imię:Adam

Napisano 09 grudzień 2016 - 22:22

Witam, mam dylemat z wybraniem motocykla, mianowicie mam cztery typy motocykli, Yamaha xj900 1996rok, Yamaha tdm 850 1996rok zuzuki gsx 750f 2003 no i kawasaki zr7s z 1994 roku. Motocykl ma służyć w większości do jazdy po mieście, trochę drogi polne, jakieś dalsze wypady do 300-400 km ale sporadycznie. Mój budżet to 5-6 tyś zł. Zaznaczę że mam za sobą dwa sezony (Honda interceptor 500 i Suzuki gsx600f) Mam nadzieję że mogę liczyć na wyrozumiałość i radę osób bardziej doświadczonych ode mnie.

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

#2 kosmaty

kosmaty
  • Członek Stowarzyszenia
  • 1927 postów
  • Imię:Tomek
  • Motocykl:R1 rn19
  • Karta FŁM:0158

Napisano 09 grudzień 2016 - 22:57

straszna rozbieżność stylistyczna :D według mnie najwygodniejsza tdm i wszechstronna ale z drugiej strony najnowsze jest jajko gsxf, xj to dla mnie moto zupełnie bez hamulców a ta kawa brzydka jak noc świętojańska (oczywiście o gustach sie nie dyskutuje) patrz jeszcze pod kątem co będzie łatwo po roku dwóch sprzedać i tu też według mnie najszybciej opchniesz jajko i tdm 

• szymanski93 lubi to

#3 Sztajero88

Sztajero88
  • Dawca
  • 43 postów
  • Imię:Maciej
  • Motocykl:Honda VFR 800 Fi '98 RC46

Napisano 10 grudzień 2016 - 13:48

mnie się jajko osobiście nie podoba, ale jak to kosmaty pisał o gustach się nie dyskutuje

A czemu nie jakiś Transalp 600? albo VFR 750? Hmm do 6k też by się jakaś SV'ka 650 znalazła.

W pole raczej słabo z VFR ale do jazdy po mieście mi moje VFR 800 nie przeszkadza :P

• szymanski93 lubi to

#4 Aidekk

Aidekk
  • Członek Stowarzyszenia
  • 3708 postów
  • Imię:Maciek
  • Motocykl:Hyosung GT650R
  • Karta FŁM:0006

Napisano 10 grudzień 2016 - 17:33

Jak dla mnie te polne drogi trochę dyskwalifikują sporty. Nie wiem ile nimi chcesz jeździć, ale jeśli więcej to na ścigu d*pa Ci odpadnie od wybojów. Trampek albo TDM850 to byłby najlepszy wybór, od biedy jakiś funbike w stylu KTM 660.

• szymanski93 lubi to

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

#5 szymanski93

szymanski93
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 10 grudzień 2016 - 21:30

Szczerze to też skłaniam się w stronę tdm, ale do początku sezonu mam troszkę czasu i nie chciał bym później żałować że nie rozważylem innej opcji. A co chodzi o wypady na bezdroża nie jest to jakiś priorytet, zdarzało mi się gsx zapuszczać w różne nie typowe miejsca nie przeznaczone dla tego typu motocykla. Jedna z ważniejszych życzy to w miarę wyprostowana sylwetka i w miarę wygodna pozycja pasażera, Jeżdżąc gsx żona narzekala że nie wygodnie itp, chciałbym uniknąć kolejnego marudzenia 😁

Panowie i Panie (żeby nie było) jeżeli Yamaha tdm 850 czy jest duża różnica między modelem przed i po lifcie, chodzi mi o konkrety nie tylko wizualne bo podoba mi się wersja przed i po. Czy lepiej kupić motocykl troszkę starszy i różnicę ceny zainwestować w jakiś serwis itp, i pytanie dla znawców tej marki na co zwrócić uwagę przy zakupie tdm jakie usterki występują w tym modelu. Z góry dziękuję za informację

Użytkownik szymanski93 edytował ten post 10 grudzień 2016 - 21:34

#6 jaquzie

jaquzie
  • Członek Stowarzyszenia
  • 2647 postów
  • Imię:Jack
  • Motocykl:BMW R1200GS
  • Karta FŁM:0074

Napisano 10 grudzień 2016 - 22:12

kup sobie nową kawę z1000sx 2017 rocznik - jest już w salonie w Chorzowie za zaledwie niecałe 61k ;)

(może by tak zmienić GS-a na Kawę? hm B) )

• B3DNAR lubi to

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 :>
http://sites.google.com/site/jaquzie/

#7 szymanski93

szymanski93
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 10 grudzień 2016 - 23:00

Jasne, dobry pomysł tylko nie w moim budżecie 😥

#8 Sztajero88

Sztajero88
  • Dawca
  • 43 postów

Napisano 11 grudzień 2016 - 15:16

Może coś takiego :D

Suzuki Dr 800S

https://www.olx.pl/o...html#396b94d530

Użytkownik z FŁM chyba swój sprzęt sprzedaje

#9 szymanski93

szymanski93
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 11 grudzień 2016 - 16:07

Dzięki ale raczej nie bardzo mi leży taka maszyna. Miałem dziś okazję pomacać Yamaha fazer 600 z 2002r,i chyba się zakochałem 😉moto bardzo zwinne, zrywne, bardzo wygodna pozycja dla kierowcy i pasażera wygląd też całkiem, z tego co zdążyłem się zorientować mało awaryjne a zarazem oszczędne. Co o tym sądzicie

#10 Sztajero88

Sztajero88
  • Dawca
  • 43 postów

Napisano 11 grudzień 2016 - 16:32

Fazer też ma się nijak do offroad'u o którym pisałeś w pierwszym poście :)

Pozycja wygodna bo to turystyk, jak hornet, bandit czy SV-650

No i pytanie czy z tym Fazerem się zmieścisz w budżecie? Na allegro widziałem tylko z 2 sztuki w tym przedziale i były najtańsze, więc cudów bym się po nich nie spodziewał.

#11 szymanski93

szymanski93
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 11 grudzień 2016 - 20:19

Offroad ta chyba za mocno powiedziane, chodziło mi o jakąś polną, leśna drogę dojazd nad wodę itp. Poza tym miasto i czasami wypad w dalszą trasę, na olx i oto moto znalazłem dość ciekawe fazerki 6-7 tyś

Użytkownik szymanski93 edytował ten post 11 grudzień 2016 - 20:22

#12 B3DNAR

B3DNAR
  • Dawca
  • 469 postów
  • Motocykl:KAWA Z1000SX

Napisano 12 grudzień 2016 - 12:52

kup sobie nową kawę z1000sx 2017 rocznik - jest już w salonie w Chorzowie za zaledwie niecałe 61k ;)

(może by tak zmienić GS-a na Kawę? hm B) )

hah ale Cie wzęło! Ale ja też oszalałem

#13 Rebel

Rebel
  • Użytkownik
  • 206 postów
  • Imię:Ad
  • Motocykl:Kilofaza

Napisano 12 grudzień 2016 - 19:57

za taką kasę kupisz moto do majsterkowania, moim zdaniem dołóż drugie tyle i rozejrzyj się za porządnym TDMem. fazer kompletnie się nie nadaje na zjazd z asfaltu, nawet na 100 m. zniszczysz moto po prostu. TDM też jest raczej średni pod tym kątem ale już lepiej. za10-15 tysi kupisz r1150 gs lub małego dl'a  a zdaje się że to spełnia twoje wymagania w 100%.

poczytaj trochę, a jak przyjdzie wiosna umów się na jazdy próbne i zobacz co ci bardziej podchodzi. utarło powiedzenie że dopiero przy 3 motocyklu człowiek wie czego chce.

Live slow!!!

#14 kamin

kamin
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • Imię:Stanisław
  • Motocykl:FZS 1000

Napisano 12 grudzień 2016 - 21:12

A Honda Deauville ? :)

#15 szymanski93

szymanski93
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 13 grudzień 2016 - 11:43

No to mam gorszy mentlik w głowie niż miałem, niestety kwota powyżej 6 tyś nie wchodzi w gre, zdaje sobie sprawę że najlepsze było by kupić moto z salonu albo max 5 letnie no ale nie każdego na to stać i liczę się z tym że jak kupie coś w tym przedziale cenowym będę skazany na jakąś naprawę

#16 kosmaty

kosmaty
  • Członek Stowarzyszenia
  • 1927 postów
  • Imię:Tomek
  • Motocykl:R1 rn19
  • Karta FŁM:0158

Napisano 13 grudzień 2016 - 12:37

za10-15 tysi kupisz r1150 gs lub małego dl'a a zdaje się że to spełnia twoje wymagania w 100%.

skoro jest ściśle określony budżet to bez sensu namawiać na na jeszcze większy, pamiętajmy że nie każdy zarabia 7k miesięcznie a wyciułanie 6k na motocykl (zabawke) to już duże nadwyrężenie, poza tym czy sie kupi za 5 czy za 15 to i tak trzeba w każdy sprzęt wsadzić pare groszy, poza tym to np r1150gs nie należy do najtańszych w serwisowaniu, wiem bo zamawiałem części dla kumpla, zawsze można mniejszymi krokami dojść do fajnej maszyny nie wydając na to kupy kasy albo zaciągając kredyt na 5 lat ;)

#17 Krzysiek rst1000

Krzysiek rst1000
  • Użytkownik
  • 363 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Motocykl:Aprilia RST 1000

Napisano 13 grudzień 2016 - 13:45

No to mam gorszy mentlik w głowie niż miałem, niestety kwota powyżej 6 tyś nie wchodzi w gre,

Podobno najlepiej kupować po Nowym Roku, pierwsze 2 tygodnie zawsze są dużo tańsze. niż ceny w marcu czy maju.

#18 Sztajero88

Sztajero88
  • Dawca
  • 43 postów

Napisano 13 grudzień 2016 - 14:49

Najlepiej zdecyduj się na jakiś konkretny model, trochę propozycji było lub może sam się na coś zdecydowałeś.

Następnie doczytaj na oficjalnym forum danego moto, i giełdę przeszperaj (często motory wystawiane na takich forach nie lądują od razu na OLX gdyż właściciel chce by sprzęt został w rodzinie).

#19 Aidekk

Aidekk
  • Członek Stowarzyszenia
  • 3708 postów
  • Imię:Maciek
  • Motocykl:Hyosung GT650R
  • Karta FŁM:0006

Napisano 13 grudzień 2016 - 14:55

Podobno najlepiej kupować po Nowym Roku, pierwsze 2 tygodnie zawsze są dużo tańsze. niż ceny w marcu czy maju.

Przy obecnym kursie USD i EUR - wątpliwe. Może normalnie tak jest, ale trzeba pamiętać, że sprowadzane są kupowane za "ojro" a handlarz musi jeszcze zarobić ;)

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

#20 Krzysiek rst1000

Krzysiek rst1000
  • Użytkownik
  • 363 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Motocykl:Aprilia RST 1000

Napisano 13 grudzień 2016 - 18:45

Przy obecnym kursie USD i EUR - wątpliwe. Może normalnie tak jest, ale trzeba pamiętać, że sprowadzane są kupowane za "ojro" a handlarz musi jeszcze zarobić ;)

Zawsze po wyborach w USA dolar rósł. Także może to trochę zafaluje tendencję, jak się zarabia w złotówkach. Kupowanie dolców dzisiaj to słaby pomysł lepiej moto. Nie wiem czy dobrze czuję ale jakby ceny używanych moto trochę poszły do góry.