Skocz do zawartości

Kursy doszkalające / rozszerzające umiejętności


Tomi

Rekomendowane odpowiedzi

jakieś 30 lat. A poważnie, to nie chcę rozpoczynać dyskusji na ten temat, bo to rzeczywiście bardzo indywidualna sprawa. Dobrze dbający o zdrowie i szeroko rozumianą psychikę nawet 60 latek może być bardziej sprawny niż 20 letnia pierdoła. Amen

z konkluzją się zgadzam, przykładem jest nasz łódzki wymiatacz, Janusz Oskaldowicz alias "profesor" ;)

Edytowane przez Soltys (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem do motopublic ale nie odpisali nic o kolejnej edycji kursu - wiecie moze cos :smile: ?

A tak w miedzy czasie to dzis juz po drugim dniu jazdy pierwsze 90 km:) frajda super - czy to sie kiedys nudzi ;)?

Nabralem jeszcze wiekszej motywacji aby pojsc na kurs doskonalący/początkujacy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem do motopublic ale nie odpisali nic o kolejnej edycji kursu - wiecie moze cos :smile: ?

 

Wiecie :smile:

Podaję za FB:

 

Zapraszamy chętnych do udziału w szkoleniu - więcej informacji - 042 688 03 71

 

Szkolenie motocyklowe Etap 1 – Termin 2 - Łódź 23.09.2012 – 380 zł

 

Opis szkolenia:

 

Kurs pierwszego stopnia przeznaczony jest zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących motocyklistów. Jego przebieg dostosowany jest do poziomu umiejętności uczestników. Instruktorzy uczą efektywnej i bezpiecznej jazdy poprzez praktyczne ćwiczenia. Program skoncentrowany jest na jeździe szosowej, ale również użytkownicy enduro znajdą w nim wiele przydatnych elementów techniki jazdy. W czasie ponad ośmiogodzinnych zajęć przewidziany jest również krótki kurs udzielania pierwszej pomocy.

Szkolenia odbywają się w grupach 8-10 osobowych.

 

Plan szkolenia:

09:30-10:00 - przyjazd uczestników

10:00-11:00 - część teoretyczna

11:00-14:00 - zajęcia praktyczne cz. 1

14:00-14:45 - lunch

14:45-18:00 - zajęcia praktyczne cz. 2

18:00-18:30 - zakończenie

 

Wymagania dotyczące ubioru uczestników szkolenia:

• Kurtka skórzana lub z materiału trudno ścieralnego, wyposażona w protektory ramion, łokci i pleców

• Spodnie skórzane lub z materiału trudno ścieralnego, wyposażone co najmniej w protektory kolan

• Rękawice motocyklowe,

• Kask z atestem,

• Buty ochraniające kostkę.

Motocykl uczestnika powinien być zarejestrowany i posiadać ubezpieczenie OC.

 

Szkolenie motocyklowe - Etap I

 

Część teoretyczna:

- fizyka jazdy

- technika skrętu

- technika obserwacji

- technika hamowania

 

Część praktyczna:

Slalom:

- przeciwskręt - zmiana kierunku jazdy

- obserwacja drogi

- pozycja na motocyklu

Hamowanie:

- zatrzymanie na najkrótszej drodze

- przyczepność i równowaga

- koordynacja hamulców

Omijanie przeszkody:

- przeciwskręt

- obserwacja drogi

- niespodzianki :-)

Zakręt:

- technika jazdy w zakręcie

- pozycje w zakręcie

- obserwacja drogi

Hamowanie na zakręcie:

- obserwacja drogi

- pozycja na motocyklu

- nagłe zmniejszenie prędkości

- hamowanie na jak najkrótszej drodze

Zakończenie:

- ćwiczenie – niespodzianka :-)

- podsumowanie szkolenia

 

Dołącz do nas

www.facebook.com/Motopublica

 

MotoPublica Team

Tel. (42) 688 03 71

http://www.motopublica.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem do motopublic ale nie odpisali nic o kolejnej edycji kursu - wiecie moze cos :smile: ?

A tak w miedzy czasie to dzis juz po drugim dniu jazdy pierwsze 90 km:) frajda super - czy to sie kiedys nudzi ;)?

Nabralem jeszcze wiekszej motywacji aby pojsc na kurs doskonalący/początkujacy:)

 

Dominik, przyjedź do nas, nauczymy wszystkiego wiesz przecież że jesteśmy miszczami - prostej :smile::):smile:

 

Plan szkolenia

1. Michał, pokaże jak schodzić na kolano. Po operacji będzie miał nówkę sztukę to nie będzie się bał że zostawi coś na asfalcie.:smile:

2. Tomek, wytłumaczy jak uniknąć stresu i jak kulturalnie przeprowadzić rozmowę z kierowcą puszki jak ten dłubiąc w nosie trąbi na Ciebie w momencie gdy nie powiedzie się start ze skutkiem motor stop.:smile:

3. Ja pokażę jak stosować przeciwskręt oczywiście jak mi się uda :smile:

O i tyle na początek, później jak nauczysz się podstaw wprowadzimy trudniejsze elementy :smile:

Wal jak w dym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik, przyjedź do nas, nauczymy wszystkiego wiesz przecież że jesteśmy miszczami - prostej :smile: :) :smile:

 

Plan szkolenia

1. Michał, pokaże jak schodzić na kolano. Po operacji będzie miał nówkę sztukę to nie będzie się bał że zostawi coś na asfalcie. :smile:

2. Tomek, wytłumaczy jak uniknąć stresu i jak kulturalnie przeprowadzić rozmowę z kierowcą puszki jak ten dłubiąc w nosie trąbi na Ciebie w momencie gdy nie powiedzie się start ze skutkiem motor stop. :smile:

3. Ja pokażę jak stosować przeciwskręt oczywiście jak mi się uda :smile:

O i tyle na początek, później jak nauczysz się podstaw wprowadzimy trudniejsze elementy :smile:

Wal jak w dym

 

Nie no dzięki - wiedziałem Marcinie iż na Was można liczyć. Jeszcze nie przyszedłem do Was na szkolenie a już świetnie wiesz z czym ma problemy ;)

 

Ale właśnie jak skoncze u Was szkolenie to może na najbliszy termin wybierzesz się ze mną do motopublici (tylko jak bym wiedział kiedy będzie) albo na jakieś inne :smile: ?

Edytowane przez Dominik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no dzięki - wiedziałem Marcinie iż na Was można liczyć. Jeszcze nie przyszedłem do Was na szkolenie a już świetnie wiesz z czym ma problemy ;)

 

Ale właśnie jak skoncze u Was szkolenie to może na najbliszy termin wybierzesz się ze mną do motopublici (tylko jak bym wiedział kiedy będzie) albo na jakieś inne :smile: ?

 

Tak na poważnie, wybrał bym się na taki kurs, tylko pytanie czy zdążymy, bo sezon na moto już się kończy i trzeba będzie przesiąść się na Dyskotekę

Edytowane przez M-461 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Tu też coś sie w doszkoleniach dzieje: http://szkoleniemotocyklowe.pl/

zaliczyłem dwa etapy szkolenia: szkolenie na torze - podstawy oraz szybko i pewnie w zakręcie,

mogę coś tam opisać dla zainteresowanych tymi szkoleniami, co i jak się odbywa, co zyskuje itp.

 

S1910088.JPG

Edytowane przez piyok (wyświetl historię edycji)

nie ufaj, nie proś, nie bój się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To opowiedz ze szczegółami :smile:

 

Takiej wiedzy nigdy mało ;) sam też bym się wybrał na taki kurs :smile:

qxK0W5f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja chętnie poznam jakieś szczegóły. :smile:

15 czerwca organizują szkolenie podstawowe na torze - piękny termin na wycieczkę do Torunia. :smile:

flm_1375891738__88x31.gif

 

You'll never ska alone!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak....

I etap: szkolenie na torze podstawy techniki jazdy

Na tym etapie podstawy techniki jazdy, najpierw teoria na sali wykładowej, jak skręcać, hamować, prawidłowa pozycja na motocyklu i prawidłowe ustawienie klamek i dźwigni (regulacja na miejscu dla chętnych na korektę), jak pokonywać zakręt i serię naprzemiennych zakrętów, jak dobierać linię ich przejazdu, zasady jazdy po torze, przeciwskręt, zmiana biegów ze sprzęgłem i bez (głównie bez), trochę praw fizyki i wiele innych tematów.

Potem wyjazd na tor na którym przygotowane są elementy zręcznościowe do ćwiczenia slalomu, ciasnego zawracania, potem hamowanie do pełnego zatrzymania na wprost oraz podczas skręcania, fajnie że po niemal każdym  zadaniu robi się kółko na torze. Wszystkie te próby które się robi, robi się je pod okiem instruktorów, jeżeli mają uwagi to zatrzymują Cię po zadaniu i tłumaczą co jest źle i jak to poprawić.

A możecie mi wierzyć że slalom i ciasne zawracanie nie jest takie chop siup jak się wydaje - takie kursy na prawdę potrafią zweryfikować własne mniemanie o tym jak to się niby w miarę dobrze jeździ....

Potem był podział na grupy i część śmigała sobie po torze, a druga grupa mogła się przekonać ile daje ABS, można było przejechać się po specjalnej śliskiej nawierzchni motocyklem z ABS wyposażonym w boczne kółka uniemożliwiające wyłożenie się...

potem odbyły się ciekawe testy na mokrym na motocyklach chętnych kursantów wykonanych przez instruktora, mogli się przekonać jaki potencjał drzemie w ich maszynach i zawartej w nich elektronice (np. bmw k1600gt, ktm 1190 adventure).

Gdzieś w między czasie był obiad w restauracji przy torze żużlowym :smile:

Link do galerii z I etapu:

https://plus.google.com/photos/103406966348953645522/albums/5872360447731955665?banner=pwa

 

II etap: szybko i pewnie w zakręcie

Tutaj także najpierw teoria na sali wykładowej, pokonywanie zakrętów, prawidłowa pozycja na motocyklu, przeciwskręt, czemu służy słynne wystawianie kolana :smile:, o ściskaniu baku udami i kolanami (jakże istotne, a nie doceniane), o kierowaniu kierownicą, a nie usilnym się jej trzymaniu podczas jazdy, itp. itd.

Potem wyjazd na tor i jazda, jazda i jeszcze raz jazda (ja zrobiłem na tym torze 165 km!). W tym także jazda przed instruktorem, z którym jest komunikacja głosowa, na bieżąco przekazuje Ci uwagi o Twojej jeździe, co jest ok, co poprawić i jak.

W międzyczasie obiad jak w etapie I.

Link do galerii z II etapu:

https://plus.google.com/photos/103406966348953645522/albums/5882709037943326481?banner=pwa

 

Oraz filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=ikp0eAjeM0E

 

Podsumowanie (ogólnie o takich kursach bo jest ich jakiś tam wybór na rynku ale w oparciu o to gdzie byłem ja).

Patrząc na cenę tych kursów, nie są to małe pieniądze, tym bardziej, iż trzeba doliczyć kasę na dojazd.

Uważam jednak, że jest to kasa dobrze wydana.

Zweryfikowałem to co sądzę o poziomie moich umiejętności (i nie chodzi tu o jazdę przed siebie na wprost >200kmh, bo nie o to tu chodzi, tu chodzi o technikę). Można powiedzieć, każdy może sobie ustawić ciasny slalom i pola do ciasnego zawracania z pustych butelek po wodzie i sobie to ćwiczyć ale... ilu z nas to robi żeby się poduczyć, troszkę to jest inaczej gdy robi się to pod okiem instruktora, dochodzi jakiś element, że czujesz się jak na egzaminie, jesteś pod nadzorem i robisz te ćwiczenia. No i to uczucie jak ktoś na bmw k1600gt i hondzie shadow robią taki slalomik z palcem w wydechu, a ty się motasz jak jakiś nowicjusz na dużo mniejszym sprzęcie :biggrin: - to jest właśnie ta weryfikacja. To samo jeśli chodzi o ostre hamowanie, nie wielu z nas to ćwiczy, a tym bardziej w złożeniu, tam po prostu trzeba to robić i to robisz.

Jeśli chodzi o mnie, to co wywiozłem z tych kursów:

- bardzo ważne jest ściskanie baku udami/kolanami, dzięki temu jakby "zespajasz" się z maszyną i stanowicie jedność, masz o wiele lepszą kontrolę nad motocyklem, sterowanie nim jest łatwiejsze i pewniejsze, odciążasz ręce i kierownicę,

- odnośnie kierownicy właśnie, to moją bolączką było to że bardziej się trzymałem kierownicy niż nią kierować, a kierownica jak sama nazwa wskazuje służy do kierowania, a ja się z nią siłowałem, a jak wiadomo przykładanie nie potrzebnych sił do kierownicy wprowadza niestabilność, tym bardziej przy hamowaniu, teoretycznie można dawać po heblach pełną garścią trzymając kierownicę tylko tą jedną ręką która hamuje, przy prawidłowym trzymaniu się nogami motocykl będzie hamował w linii prostej,

- zdecydowanie pewniejsze zachowanie się w zakrętach, dzięki jeździe na torze wiem mniej więcej na ile można maksymalnie złożyć motocykl, wiem że pomimo znacznego pochylenia w razie problemów z zacieśniającym się zakrętem wiem że można jeszcze bardziej się złożyć, na torze jakoś łatwiej przełamać ten strach przed złożeniem się, może to to że nie boisz się że nie wiesz co jest za zakrętem, to że masz powtarzalność zakrętów i możesz ćwiczyć wiele razy linię i sposób ich przejazdu, na ulicach jest to co najmniej bardzo utrudnione jeśli niemal nie możliwe, no i to uczucie jak czujesz że tylne koło już ma dosyć i ucieka... ale jedziesz dalej  :riding:

No i jazda po torze... coś jest w tej teorii, że jak pojeździsz po torze to potem jazda po ulicach nie jest już taka sama, tor może wciągnąć :smile:, i mogę śmiało powiedzieć, że gdyby był w naszej okolicy jakiś tor za rozsądne pieniądze (i nie koniecznie taki jak Jerez) to po takiej niedzieli na torze miałbym dość jazdy przez tydzień, tym bardziej po ulicach. A męcząca jest taka jazda, oj męcząca :smile:, zakwasy przez następne kilka dni murowane :smile:

 

Nie wiem co jeszcze można dodać... po prostu fajna sprawa, do tego miła atmosfera.

 

Powyższe wypociny są moją prywatną opinią wysnutą na podstawie odbytych kursów.

Nie byłem na innych kursach u innych organizatorów aby porównać poziom szkolenia i zakres szkoleń.

Opisane kursy wydały mi się atrakcyjne ze względu na dość bliską odległość i zakres kursów, i to że odbywały się na torze (nie jest to co prawda super tor, jest na pewno bardziej techniczny niż prędkościowy, ale jak to się mówi najpierw technika, prędkość przyjdzie sama :smile:

I etap jest jakby podstawą, II etap to głównie sam tor, ale jak się powiedziało A to i B też trzeba było   :smile:

 

Proszę nie pisać że sieję reklamę danych kursów itp, to tylko moja opinia.

 

Jak są jakieś pytanie, chętnie odpowiem, prędzej czy później. pozdrawiam

Edytowane przez piyok (wyświetl historię edycji)

nie ufaj, nie proś, nie bój się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przekonales. :biggrin: A wlasciwie utwierdziles w przekonaniu, ze dobrze zrobie jak sie zapisze. :smile:

Na 14 czerwca sa jeszcze 4 miejsca - sa chetni? :smile:

flm_1375891738__88x31.gif

 

You'll never ska alone!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

jest już jakieś info na sezon 2015?

 Panie władzo, ma pan rację, niestety, zdarzyło mi się przekroczyć prędkość. Zdaję sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, ale... Jechałem szybko, gdyż...lubię zapie..lać  :moto: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...