Skocz do zawartości

Kursy doszkalające / rozszerzające umiejętności


Tomi

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie może jakieś miejsca, gdzie coś takiego organizują? Chodzi mi o technikę jazdy. Szybkie zakręty, hamowanie na mokrym, przeciwskręty i wszystko inne o którym nie mam pojęcia...Będę wdzięczny za każde info.

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wątek. Sam mam ochotę poćwiczyć na wyznaczonych placach. Tylko wątpię, aby na motocykle coś takiego było organizowane. Autem trudno się "wywalić", motorem szybko można porysować te stelaże chroniące przy upadku, pewnie duże koszta i zaliczka.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie koszty takich szkoleń nie są najmniejsze,ale we własnym zakresie też można by coś pomyśleć.Każdy ma jakieś większe/mniejsze doświadczenie, coś wyczyta, i może się tym podzielić z innymi w praktyce.Na spotkaniach można by te tematy poruszyć i poćwiczyć w spokojnej i odludnej okolicy B)

Części do samochodów osobowych i dostawczych | Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki cyklicznie organizuje szkolenia "Suzuki Shell Moto Szkoła" czy jakoś tak. Szkolenie jednodniowe, koszt chyba 150 zł, ale tylko dla posiadaczy motocykli tejże marki. Trzeba odwiedzać ich stronę i czekać na info, albo pogadać u dealera czy ma jakieś informacje na temat najbliższych szkoleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki cyklicznie organizuje szkolenia "Suzuki Shell Moto Szkoła" czy jakoś tak. Szkolenie jednodniowe, koszt chyba 150 zł, ale tylko dla posiadaczy motocykli tejże marki. Trzeba odwiedzać ich stronę i czekać na info, albo pogadać u dealera czy ma jakieś informacje na temat najbliższych szkoleń.

Zajrzałem na stronę Suzuki i tam wszystkie szkolenia były w maju i czerwcu. Faktycznie kosztowało to 150zł. Ale niestety ja bym nie mógł iść... Na razie nie posiadam butów i spodni z protektorami. ;P

Wymagania dotyczące ubioru uczestników szkolenia:1. Kurtka skórzana lub tekstylna, wyposażona w protektory ramion, łokci i pleców (ew. zamiast protektora pleców tzw. "żółw");2. Spodnie skórzane lub spodnie tekstylne, wyposażone co najmniej w protektory kolan;3. Rękawice motocyklowe;4. Kask z atestem;5. Buty chroniące kostkę;6. Motocykl uczestnika powinien być zarejestrowany i posiadać ubezpieczenie OC

Niedawno na svforum przeczytałem o takim kursie:

Szkolenie na lotnisku w Ułężu: piątek 01 lipca.Zaczynamy o godzinie 15.00, ćwiczymy do 20-ej.Koszt 250 zł.Program szkolenia obejmie:- sprawdzenie stanu technicznego motocykli i ew. korekta ustawienia klamek, dźwigni, linek, etc,- przejazd po lotnisku zapoznający z terenem i miejscami ćwiczeń,- przeciwskręt, fakty i mity, stopa zewnętrzna,- dosiad i postawa: biodra, łokcie, grzbiet,- manewrowanie z prędkościami znikomymi + manewrowanie z zablokowaną o ogranicznik kierownicą :-)- przejazd szybkiego łuku,- zakręty naprzemienne,- hamowanie + redukcja + międzygaz dla zainteresowanych,- pchanie motocykla motocyklem - to dla turystów :-)- ucieczka zza auta przy ataku z tyłu (spierdzielanie między auta lub na pobocze, gdy pojazd z tyłu nie jest w stanie się zatrzymać za nami bezpiecznie).Tor do przejazdów będzie wykorzystywał naturalne walory dawnego lotniska (pas, drogi kołowania, patelnie dla śmigłowców, etc), szykany ustawione przez nas, oraz elementy stricte zręcznościowe (na potrzeby przebijania się w korku, z fasonem i kulturą).Kadra: instruktorzy techniki jazdy z uprawnieniami państwowymi.Można wziąć towarzystwo ze sobą, nie tylko na trening, ale także do obracania grilla :-)Rezerwacja miejsc: poczta@kulikowisko.pl

Ludzie chwalą, więc chyba całkiem w porządku ten kurs.

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

odpwiedz na podstawowe pytanie brzmi: http://www.pro-motor.pl

jest to szkola nauki jazdy i prowadzi kursy doszkalajace. problem: jest w warszawie

sa tam faceci ktorzy znaja odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczace techniki jazdy i nie tylko

szefem doszkalania jest Marek Godlewski

jesli chodzi o organizacje i terminy - wchodzcie na www

 

doszkalanie prowadzone jest etapami(takie male streszczenie)

1.wyklad teoretyczny

2.weryfikacja umiejetnosci / doszkalanie wstepne

3.zajecia w blokach 2godz z instruktorem jeden na jeden

wazne:

na wolny termin zajec trzeba swoje odczekac, nie ma co odkladac trzeba dzwonic lub pisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja byłam na kursie 'bezpiecznym' w motoszkole (motoszkola.pl). Kurs skupial sie przede wszystkim na technice jazdy po miescie, w korkach, z bardzo mala predkoscia. Mogę polecić. Dowiedzialam się wielu rzeczy, których nikt mi wcześniej nie przekazał.O pro-motorze słyszałam nieciekawe opinie, chociaż sama tam nie bylam, więc nie powinnam się wypowiadać;pI jeśli chcecie iść na taki kurs, to najpierw zastanówcie się, jakiej jazdy chcecie się nauczyc- po mieście/trasie, czy po torze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja byłem na tym szkoleniu Suzuki i mocno polecam. Widzę, że podnieśli cenę o 100%, bo ja płaciłem jeszcze 7 dych. Instruktorzy bardzo kumaci i na pewno za tę kasę warto.

Jeżeli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, to o czym świadczy pustka na biurku? - Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również byłem w zeszłym sezonie na szkoleniu "Suzuki Shell Moto Szkoła"I również wszystkim posiadaczom Suzuki gorąco polecam.Miła atmosfera bardzo kompetentni instruktorzy i w ogóle. Jednym z nich był Pan Janusz Czaja z warszawskiego WORDaMyślę że ta osoba jest najlepszą reklamą tego przedsięwzięcia.W tym roku oczywiście nowa edycja, szczegóły:http://www.suzuki-moto.pl/index.php?id=news&y=2012&news=sms2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już było. Taki tor do ćwiczeń to w zasadzie dałoby radę zrobić.W sumie to staram się dogadać jedną lokalizację.Jednak nie będzie tam opcji na zapier.... tylko konstrukcja toru/placyku będzie wymagała od uczestników zabawy wyćwiczenia kilku ważnych umiejętności.Bo planuje zorganizować tor z Motocyklisty doskonałego ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie potrzebna pomoc to pewnie przy pracach ale wtedy pojawi się tu stosowna informacja :)W zasadzie to miałem nic nie pisać do momentu załatwienia pozwolenia na wykonanie ale dzięki za chęci :smile:

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie podworkowe doszkalanie sie na wlasna reke 'co chlopaki powiedza' na pewno jest lepsze niz nic. swoją drogą lepiej zacząć od profesjonalnych kursow zeby nie nabrac zlych nawykow tylko dobre i dopiero potem je cwiczyc jak juz ridrick zorganizuje ten placyk :biggrin: trzymam kciuki przemek ;)co do tych szkoleń suzuki to slyszalem ze to teoretycznie tylko dla motocykli suzuki a w praktyce mozesz przyjechac czymkolwiek - prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych szkoleń suzuki to slyszalem ze to teoretycznie tylko dla motocykli suzuki a w praktyce mozesz przyjechac czymkolwiek - prawda??

Ciężko mi powiedzieć na 100% ale raczej nie.Podczas rejestracji telefonicznej pytali o model motocykla i w ogóle.Poza tym na kursie były same SUKI http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/angelnot.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych szkoleń suzuki to slyszalem ze to teoretycznie tylko dla motocykli suzuki a w praktyce mozesz przyjechac czymkolwiek - prawda??

Krzysiu, nieprawda :/ Tata był - bardzo sobie chwalił, bo mimo tego że ma doświadczenie zdobył sporo nowych informacji i umiejętności. Niestety mnie i mojej Yamahy tam nie chcieli :/

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musialo mi sie cos pomylić. bede śledzil w takim razie rozklad na ten rok Hondy fun&safety - pewnie bedzie tylko w radomiu bo w lublinie juz nie ma gdzie :decayed: yamahy tez moga przyjechac ale 100 PLN drożej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam znaleźć coś organizowanego przez Yamahę w poprzednim sezonie, ale nic nie wypatrzyłam :/ Ktoś coś wie na ten temat?Krzysiu, jak będziesz coś wiedział o tej Hondzie to daj znać, może się skuszę, jeśli znów nic innego nie znajdę :smile:

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musialo mi sie cos pomylić. bede śledzil w takim razie rozklad na ten rok Hondy fun&safety - pewnie bedzie tylko w radomiu bo w lublinie juz nie ma gdzie :decayed: yamahy tez moga przyjechac ale 100 PLN drożej :P

Jak coś to pisz to zrobimy terror tam;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...