Skocz do zawartości

Kursy doszkalające / rozszerzające umiejętności


Tomi

Rekomendowane odpowiedzi

dla posiadaczy SUZUKI,polecam SUZUKI SHELL MOTO SZKOLA. bralem udzial w pierwszym i drugim stopniu.

teraz calkiem inna jazda:)

 

tylko ze to chyba dopiero rzyszly sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tylko w Poznaniu i bardzo dużo mi to dało - na pewno warto , zanim zdecydowałem się na Poznań to zrobiłem rozeznanie i nie ma innego toru technicznie trudnego

You don' t know the power of the dark side

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nowo poznany kolega troche mnie zapoznał z tematów torów i dla początkujących i średnio zaawansowanych to Radom wstep w tygodniu cały dzień 90 pln sobota-niedziela 150 pln.,,Poznań dla osób zaawansowanych... :riding:

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szkoła Marka Kaweckiego instruktora BMW Fahrer Training: http://szkolenia.mtm.net/

Cel jest niczym. Podróż wszystkim.

Czechy, Słowacja, Węgry, Serbia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Albania, Ukraina, Rumunia, Bułgaria, Turcja, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, Rosja, Białoruś, Niemcy, Austria, Belgia, Holandia, Luksemburg, Francja, Włochy+Sycylia, Hiszpania, Maroko, Sahara Zach., Mauretania, Mali, Burkina Faso, Wybrzeże Kości Słoniowej, Ghana, Togo, Benin, Szwecja, Litwa, Łotwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam http://speedday.pl/ na poznaniu, poznań naprawił moje problemy z zakrętami

 

dla początkujących (czyli dla każdego kto tego nie przeżył) http://www.aw.poznan..._motocykla.html

 

co do kursów ciężko dyskutować który lepszy a który gorszy, każdy musiał by pojechać na wszystkie by ocenić w miarę obiektywnie

 

ja jestem zdania że, im więcej się jeździ tym więcej się umie, a każdy kurs przyniesie coś dobrego, z pożytkiem dla naszego zdrowia i życia

 

 

więc jeździć na każdy kurs na który możecie jechać, poznacie ciekawych ludzi i nowe umiejętności które pomogą przeżyć w gąszczu niebezpieczeństw na naszych drogach

 

 

P.S. 16-17 września odbędzie się speed day w poznaniu, jedziemy z łodzi w kilka osób(niektórzy są tu na forum), w kupie zawsze taniej i przyjemniej, jest możliwość wypożyczenia przygotowanego motocykla na torze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestandardowo, bo post factum, ale na świeżo.

Dzisiaj odbyło się szkolenie zorganizowane przez Motopublikę, prowadzone przez Marka Kaweckiego.

 

czas trwania 0930 do 1800.

Z licznymi przerwami na fajkę i odsapnięcie, dość potrzebnymi, uważam.

 

Krótkie wprowadzenie teoretyczne, później przejazd na zamknięty parking na 6. sierpnia i ćwiczenia praktyczne.

grupa 10 osobowa +instruktor.

Ćwiczenia - wolna jazda parkingowa, slalomy z przeciwskrętami wolniejszy i szybszy, hamowanie tyłem, przodem i awaryjne przodem i tyłem, omijanie przeszkód z krótkim czasem na reakcję lewo/prawo, składanie motocykla w zakrętach z wciskaniem motocykla i przenoszeniem tyłka ;) hamowanie awaryjne w zakręcie. Pewnie coś pominąłem.

 

Nie mam porównania, bo to mój pierwszy kurs doszkalający, ale wrażenia mam bardzo pozytywne. Zupełnie inaczej mi się wracało do domu :smile:

 

Morale trochę spadły po glebie jednego z kursantów... niestety, hamowanie w przechyle skończyło się sporymi stratami. Porysowało się wszsytko co się dało+ urwane lusterko, połamany zadupek, dziury w kombi, butach i boląca kostka. Tfu, na psa urok.

 

Jak spadły, tak się odbudowały i kurs zakończyliśmy w poczuciu dobrze spędzonej niedzieli.

Przy okazji- był ktoś z forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Facebook'u wysyłane były zaproszenia do motocyklistów i grup motocyklowych :smile:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy wszystkich chetnych na doskonalenie jazdy po okiem instruktorow po jedynym profesjonalnym polskim torze w Poznaniu. Speed Day -e organizowane sa dwa razy w m-cu. Najblizszy termin to 17/18-09-2012. Zbieramy sie zawsze na FB. info w grupie "Wyjazdy na tor"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważacie - kiedy warto pójść na kurs doszkalający. Ile km powinno się przejechać samemu aby nawet z kursu początkującego skorzystać - 2/3 miesiące jazdy - czyli szykować się na przyszły sezon - a może nie i od razy po kursie na prawko warto ? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważacie - kiedy warto pójść na kurs doszkalający. Ile km powinno się przejechać samemu aby nawet z kursu początkującego skorzystać - 2/3 miesiące jazdy - czyli szykować się na przyszły sezon - a może nie i od razy po kursie na prawko warto ? :smile:

 

im wczesniej tym lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki tez tak zrobie - zaraz czegos poszukam:)

 

Jeśli byłbyś zainteresowany kursem motopubliki opisanym przeze mnie parę postów wyżej, to wiem, że 20 któregoś września odbędzie się druga edycja (ten sam zakres).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłbyś zainteresowany kursem motopubliki opisanym przeze mnie parę postów wyżej, to wiem, że 20 któregoś września odbędzie się druga edycja (ten sam zakres).

 

Pierwonie zastanawiałem się właśnie nad kursem motopublic:)

Czytając własnie m.in. Twój post napisałem pytanie czy dla początkującego-początkującego to nie za wcześnie:) Mam bandita 600s - 220 kg z paliwem a sam ważę 60kg, tego się właśnie obawiam iż ćwicząc (zbyt intensywnie) popełnię błąd (przy tak mały doświadczeniu) i przerysuje motocykl :smile:

Edytowane przez Dominik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwonie zastanawiałem się właśnie nad kursem motopublic:)

Czytając własnie m.in. Twój post napisałem pytanie czy dla początkującego-początkującego to nie za wcześnie:) Mam bandita 600s - 220 kg z paliwem a sam ważę 60kg, tego się właśnie obawiam iż ćwicząc (zbyt intensywnie) popełnię błąd (przy tak mały doświadczeniu) i przerysuje motocykl :smile:

 

gdzie drwa rąbią tam wióry lecą http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/woot.gif doswiadczenie cenniejsze niz rysy na moto :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie drwa rąbią tam wióry lecą http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/woot.gif doswiadczenie cenniejsze niz rysy na moto :decayed:

 

hehe :smile: Dzięki za porady:) No nic narazi czekam aż Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych wyrobi moje prawko. A zatem jedyne co mi pozostaje to lektura motocyklisty doskonałego i oglądanie filmu Przyspieszenie 2 :smile: tak na pocieszenie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwonie zastanawiałem się właśnie nad kursem motopublic:)

Czytając własnie m.in. Twój post napisałem pytanie czy dla początkującego-początkującego to nie za wcześnie:) Mam bandita 600s - 220 kg z paliwem a sam ważę 60kg, tego się właśnie obawiam iż ćwicząc (zbyt intensywnie) popełnię błąd (przy tak mały doświadczeniu) i przerysuje motocykl :smile:

 

Nie, nie za wcześnie. W zasadzie kończy się sezon, masz ostatnie szanse, żeby skonfrontować, czy to, jak jeździsz, jest ok.

Zaraz napiszę o tej jednej glebie.

Przeciwskręt? dobrze to robię, czy to jest właśnie to? Na forum Ci tego nikt nie wytłumaczy. Filmiki- no fajnie, ale jak ja to robię?

Akcja typu- Twoim zadaniem jest zablokowanie tylnego koła przy 50-60km/h. Samemu na parkingu bym na to nie wpadł, a pod okiem instruktora- trzeba,robisz, siwy dym, moto utrzymujesz, wiesz co się dzieje.

Warto.

Jak pisałem, nie mam porównania do innych kursów, ale to wynika z tego, że u nas w regionie z tym krucho.

A o glebie- zrobił ją kursant w wieku pod 50, Ty jesteś rocznik '82. No jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o glebie- zrobił ją kursant w wieku pod 50, Ty jesteś rocznik '82. No jest różnica.

co za różnica 50 czy 20 lat

 

ale!!!

 

lepsza gleba na placu na którym jest sporo miejsca w koło niż coś nie przećwiczone i gleba na mieście gdzie: krawężnki ławki lampy drzewa czy sk**wione barierki tnące motocyklistów jak noże?? (kolega mi opowiadał jak w taką przyłożył, na wielkie szczęście była podwójna(jedna nad drugą) więc nie wpadł w słupki je mocujące)

Edytowane przez Soltys (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za różnica 50 czy 20 lat

 

jakieś 30 lat.

 

A poważnie, to nie chcę rozpoczynać dyskusji na ten temat, bo to rzeczywiście bardzo indywidualna sprawa. Dobrze dbający o zdrowie i szeroko rozumianą psychikę nawet 60 latek może być bardziej sprawny niż 20 letnia pierdoła. Amen :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...