Skocz do zawartości

Jak Dbać O Odzież Skórzaną?


Konrad85

Rekomendowane odpowiedzi

Po powrocie z Częstochowy ciuchy nie wyglądają najlepiej i chciałem się was prosić o kilka sprawdzonych porad...sprawdzonych a nie na zasadzie że "słyszałem od kolegi".... :)nie wiem czy taki temat był już zakładany ale nie mogłem go odszukać...w skrócie bo szczegóły wyjdą pewnie podczas rozmowy w tym temacie...- czym czyścić odzież skórzaną?- czym nawilżać, zabezpieczać odzież skórzaną? czy może to oddzielne rzeczy?- czy lekkie zatarcia na skórze da się jakoś zamaskować czy może są to już ślady trwałe, ślady zużycia?- czy obuwie skórzane czyścić i zabezpieczać innymi środkami niż kombinezon skórzany?liczę na sprawdzone porady :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą dbania o odzież skórzaną jest jej dobre natłuszczenie by nie przyjmowała wody.Wadą tego rozwiązania jest fakt że zaraz po natłuszczeniu świeci się jak psu .....Ja osobiście mam do tego preparat zakupiony razem z kombi w MTTR jakiś wosk pszczeli z modem. Sprawdza się ale nie jest idealny do butów powinien się nadać.Jakiś czas temu sprzęt zabezpieczałem olejkiem rycynowym (taki prosto z apteki) i wytrzymał wiele lat pomimo mało delikatnego traktowania.Ostatnio ktoś poraził, że dobrze sprawuje się oliwka dla dzieci bambino bo skóra ładnie ją wchłania a nie tylko jest na powierzchni ale tego jeszcze nie przetestowałem.Co do czyszczenia to używałem jedynie zwykłej wilgotnej ściereczki + ewentualnie niewielka ilość płynu ale miejscowo.Odzieży skórzanej nie naprawiałem więc nie wiem.W manufakturze w pralni kiedyś wisiała kartka że naprawiają skórzaną odzież motocyklową w promocyjnych cenach ale jak to wygląda nie mam pojęcia

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

nie susz skóry przy źródle ciepła - to oczywiste dlaczego. Jak już podeschenie, natłuść ją woskiem do kombinezonów (pełno tego badziewia w sklepach moto) albo wazeliną techniczną, nanosząc miejsce po miejscu szmatką flanelową. Nałóź ze dwie warstwy, nadmiar zetrzyj frotą albo inną chłonną bawełną, załóż na tyłek i pobądź w niej parenaście minut - wróci do stanu sprzed przemoknięcia.Buciory - jeśli skórzane - solidnie napastuj pastą z lanoliną i zostaw, aż wypiją całą pastę. potem wypoleruj sobie w mat lub połysk, jak lubisz. W środek psikaj picolo-coro-dezodoro, takim antybakteryjnym do obuwia - nie będą capić jak z chaty beduina i będą zdrowsze dla Ciebieaha, jeszcze jedno - profesjonalne czyszczenie skór odbywa się poprzez nacieranie mieszaniną miękkich trocin nasączanych alkoholem - ale sam tego nie zrobisz - kiedyś był taki punkt w bramie na Kilaku, vis a vis hotelu Centrum, czy jest nadal nie wiem - pogooglaj sobie ;)

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

wpisz w googe albo w alledrogo "preparat do czyszczenia skór" i wybierz sobie coś, co Ci się spodoba, byle było do skór licowych barwionych

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...