Jump to content

Ekspres Do Kawy Jaki

Raq
 Share

Recommended Posts

Witam chce kupic ekspres do kawy.

Ma posiadac:

Mlynek do kawy

Spieniacz do mleka

Robil rozne kawy

Nie mial duzo fajerwerkow

Mnie na mysl przychadza takie firmy, wiem ze sa jeszcze inne ale te 3 chyba sa najlepsze

Saeco

Krups

Delongi

Jaki wybrac? Rady sugestie wady i zalety

Edited by Raq (see edit history)

Z doświadczenia: Saeco - trwałość, trwałość i jeszcze raz trwałość. Chyba że na potrzeby domowe to ewentualnie Krups. Niezależnie od marki, która by nie było, im wyższy model tym lepiej. 15 bar to standard, spieniacz owszem ale taki z rurką/wężykiem do wetknięcia w karton - wszelkiego typu pojemniki, termosy etc na wyposażeniu ekspresu to nieporozumienie, powodują tylko to że masz dodatkową część ekspresu do mycia, tudzież która się może zużyć. O tym jak chętnie mleko się tych akcesoriach gromadzi w najmniej łatwych do czyszczenia miejscach, a co za tym idzie, jaki czasem potrafi dać "aromat" do kawy nie wspomnę. Z programów, warto żeby miał ze trzy rodzaje kawy parzonej (np espresso, normalna i duża) i to wystarczy. Zupełnie zbędna jest możliwość używania kawy mielonej - i tak się z tego nie korzysta. Tak samo funkcje wrzątku. Słowem, to ma mielić i zaparzać kawę i do tego spieniać mleko. Zwróć uwagę na pojemność zbiornika na fusy i wodę, małe są uciążliwe w eksploatacji. Podgrzewanie filiżanek to zbędny gadżet, chyba że planujesz robić jednocześnie po kilkanaście kaw. Warto aby miał funkcję zaparzanie wstępnego i regulację temperatury podawanej kawy. No i automatyczny program czyszczenia, tak żebyś tylko wlewał odkamieniacz i uruchamiał program.
Mogę Ci polecić Saeco Royal Professional do biura (zrobił już kilka tysięcy kaw i działa od jakichś 6 lat) a w domu mam Saeco Incanto chyba już od 8 lat - jedyne co robię to odkamienianie cyklicznie i raz na 2 lata serwis. Nie warto inwestować w modele z wbudowanym filtrem, lepiej zainwestować w filtr zewnętrzny (Brita). Krupsa miałem raz, skończył żywota po chyba 3 miesiącach. Fakt że to był model domowy a stał w biurze.
A poza tym, dobra kawa to podstawa ;) przerobisz kilka marek i rodzajów to sam wybierzesz.

Wiem, że każdy ma swoje upodobania i preferencje, ale tak sobie myślę, czy potrzeba tak kombinować. Ja mam prosty ekspres Zelmera http://www.zelmer.pl/dla-kuchni/ekspresy-do-kawy-cisnieniowe/piano-13z014i prosty młynek http://www.oleole.pl/mlynki-do-kawy/eldom-mk150.bhtml?from=pla&gclid=CKqL3s_eodACFU1JGQod-LoHsw#opis i nie narzekam. 

Ekspres mam ponad 3 lata i działa bez problemów, tylko odkamieniam czasami. Generalnie mam sentyment do marki Zelmer. Wiem, że to nie ten Zelmer co kiedyś i nie robią u nas, ale mam parę rzeczy od nich i wszystko działa bez problemów.

Możesz spróbować poszukać coś z Twoimi wymaganiami na stronie Zelmera.

Ja mam Saeco Philips model  Intelia. Jestem zadowolona z tego ekspresu. Działa beż zarzutu. Jedyny minus to czyszczenie :/ Trochę czasu to zajmuje.

Tak jak pisałem, każdy ma swoje upodobania i preferencje, mi osobiście nie przeszkadza całą procedura mielenia, przesypywania, ubijania. Taka wersja jest tańsza i wymaga trochę więcej czasu do zrobienia kawy, wiadomo, że szybciej jest nacisnąć guzik i czekać. 

Chciałem tylko powiedzieć, że ja z Zelmera jestem zadowolony, robię po 2-4 kawy dziennie od ponad 3 lat i wszystko działa. Dodam jeszcze, że kupiłem do jako model po serwisowy (gwarancja na 20 miesięcy) za mniej niż 150 pln

• 1 month later...
  • 1 month later...

Expres jak na razie miksuje kawe jak nalezy. Wszystko dziala nic sie nie zepsulo. W czyszczeniu i konserwacji tez prosty w obsludze. Jak kupilem przez neta i byla kilka stowek tanszy niz w sklepie. Expres jak kazdy dosc glosny i zarowno mlynek jak i proces samego parzenia. Polecam

• 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 3 years later...

Obecnioe jestem posiadaczem ekspresu do kawy Nivona Caferomatica 838. I jestem zadowolony:

od prawie 5 lat posiadania ani jednej awarii

kawa tak samo dobra od poczatklu

wygodna rurka, która można włożyć do butelki z mlekiem

No i nie oszukujmy się, duże znaczenie ma również jakość kawy do ekspresu. Polecam Sklep Quba Caffe z kawą i herbatą - zamawiam tam od jakiegoś czasu kawę. 

Edited by patrick (see edit history)

• 3 weeks later...

Nivona faktycznie dobra firma, aczkolwiek sam polecam jeszcze poczytać sobie opinie o ekspresach firmy Jura. Również są polecane oraz mają długą gwarancję.

Dobrze jest jednak uświadomić sobie również to, ze inne ekspresy kupuje się dla firmy a inne ekspresy kupuje się do domu. Nie polecam kupowania do biura ekspresu dedykowanego do użytku domowego z uwagi na to, ze trafi gwarancję.

Od siebie polecam zastanowić się nad czymś porządniejszym, szczególnie, ze wiele firm oferuje na przykład dzierżawę albo wynajem. Ekspresy do kawy komercyjne oferuje ta firma. 

Edited by trst (see edit history)