Skocz do zawartości

Przestroga I Prośba O Ostrożność


Maniuś

Rekomendowane odpowiedzi

To smutne, akurat dziś! kiedy motocykliści już wybierają się na zlot i otwarcie sezonu w Częstochowie które odbędzie się jutro, a tu jak co roku mamy ofiary naszych kolegów!!!
http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html Mogę być potraktowany tak czy inaczej przez naszych forumowiczów, ale swoje powiem po kilkunastoletnim doświadczeniu:
- my motocykliści nie zawsze jesteśmy idealni,
- ale jak dla mnie każdy kierowca który skończył 50-siąt lat powinien przejść badania psycho techniczne czy nadaje się do prowadzenia pojazdów( mam na myśli siebie w przyszłości) też ;)
Dostali PJ sto lat temu za przysłowiową świnię, wyjeżdżają tylko w weekend i potem mamy efekty!!!!!!!!!!!
To że ma się sto lat i 80-dziesiąt lat Prawo jazdy nie świadczy o tym ż jestem z.......bistym kierowcom!
CZASY WOZóW DRABINIASTYCH I RZADKO SPOTYKANYCH KOMARóW SIĘ JUŻ DAWNO SKOŃCZYŁY!!!
KIEROWCO !!! DWA RAZY ZERKNIJ W LUSTERKO ZANIM WYKONASZ MANEWR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam!
:mellow:

_________________________________________

Nie szukam śmierci! ... ja gonię swoje marzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, ale już taki jestem wyrywny jak się wk ----wie!!!

Pozdro!!! :riding:

 

Może to wejdzie???

http://bydgoszcz.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1362931,tragiczny-wypadek-kolo-bydgoszczy-droga-stryszek-przyleki,id,t.html

_________________________________________

Nie szukam śmierci! ... ja gonię swoje marzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy z naszej grupy Częstochowskiej bezpiecznie dojechali na miejsce. Co do powrotu to raczej też (25% trasy zrobiliśmy już podzieleni). Nie ma co płakać, wypadki się zdarzają i nie ma co nad tym dywagować. Trzeba zwyczajnie mieć kogoś kto jedzie z Tobą i wezwie w razie w pogotowie.A co do badań kierowców się zgadzam - ale nie na koszt kierowcy. Za takie coś niech płaci państwo, tak jak za dowody.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

w sumie nie z okolicy ale.. :/

 

https://www.facebook.com/photo.php?v=631899236864231

 

uwaga, drastyczne. dlatego zawsze trzeba jeździć ciuchach motocyklowych !

 

Suchy, jeśli zły temat - przenieś - jeśli zbyt drastycznie - po prostu usuń. Ale niech to będzie przestrogą dla osób jeżdżących w krótkim rękawku / spodenkach.

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Masz rację bardzo drastyczne. ale chyba ciuchy by mu nie wiele pomogły z tą nogą co ???

 

Jemu może nie ale nie do końca tak to jest...Pewnie parę osób mogłoby powiedzieć, bazując na własnym doświadczeniu, że dzięki kombi czy butom noga została na miejscu a nie w przydrożnym rowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i jemu nie, ale.. też zależy. gdyby miał dobry ciuch to nawet jakby miało rwać nogę to zawsze dobry materiał stawi dodatkowy opór - ze stawu by poszła na pewno ale może nie leżałaby 10 metrów dalej... pozrywane mięśnie, więzadła, staw do rekonstrukcji wszystko.. ale noga przynajmniej by została. kombiak zawsze zwiększy szanse / zmniejszy obrażenia.

 

jest jeszcze coś takiego co również pokazuje że jednak warto się dobrze ubrać wsiadając na motocykl. również drastycznie, choć nie aż tak.

 

http://www.svrider.com/forum/showthread.php?t=105585

Edytowane przez krzychoslav (wyświetl historię edycji)

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Pewnie parę osób mogłoby powiedzieć, bazując na własnym doświadczeniu, że dzięki kombi czy butom noga została na miejscu a nie w przydrożnym rowie. 

Pewnie tak  B)

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://belchatow.naszemiasto.pl/artykul/motocyklista-zginal-pod-kleszczowem-jechal-za-szybko,2207836,t,id.html  kochani, nie znałam gościa, ale wiadomość o tym wypadku wstrząsnęła mną. Apeluję o rozwagę i ostrożność, właszcza jeśli wybieracie się poszaleć na Żłobnicę :sad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie kolejny drugi krzyż na tym krótkim odcinku...

 

Co do filmiku który wrzucił Krzychoslav.

Porażające jest to jak zachowują się ludzie wokół gościa bez nogi. Choćby jedną durną sznurówką przewiązać kulasa by choć trochę zmniejszyć ilość uciekającej krwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zaczyna być typowe.. zamiast pomóc pstrykają fotki i nagrywają filmy.. niestety 

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widok tej nogi daje do myślenia, ale jeszcze bardziej przerażające jest zachowanie tych gapiów... tyle ludzi i nikt nawet nie próbował opaski zaciskowej zrobić z czegokolwiek... sznurówki, paska od spodni, paska... a tyle się o tym mówi na kursach z pierwszej pomocy. Chociażby go uspokoili żeby się nie ruszał będąc w szoku.

Tylko Honda -> XL600V + XR400R = :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli mam zapięty kufer - wożę. Rowerową - mała ale bardzo sensownie wyposażona, polecam.

Żeby pomóc w tym przypadku nie trzeba było nawet apteczki...

Tylko Honda -> XL600V + XR400R = :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie ciekaw jestem jaki procent z nas wozi  apteczki przy moto.

 

ja wożę :smile:

Edytowane przez Thebestof78 (wyświetl historię edycji)

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek. Ja Ci dam opaskę zaciskającą... Najpierw tamujemy przez ucisk w miejscu krwawienia, jeśli nie skutkuje staramy się zwiększyć ucisk. Dopiero jeśli to nie skutkuje decydujemy sie w ostateczności założyć opaskę zaciskającą. Zakładamy tylko tam gdzie przebiega jedna kość Czyli ramię i udo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek. Ja Ci dam opaskę zaciskającą... Najpierw tamujemy przez ucisk w miejscu krwawienia, jeśli nie skutkuje staramy się zwiększyć ucisk. Dopiero jeśli to nie skutkuje decydujemy sie w ostateczności założyć opaskę zaciskającą. Zakładamy tylko tam gdzie przebiega jedna kość Czyli ramię i udo.

 

chcesz powiedzieć, że w przypadku takiej amputacji tamujemy wypływ krwi bezpośrednio na kikucie?

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz powiedzieć, że w przypadku takiej amputacji tamujemy wypływ krwi bezpośrednio na kikucie?

Oczywiście. Założenie opaski zaciskającej wiąże się z wieloma powikłaniami, dlatego traktujemy tą metodę jako ostateczność ratującą życie. Nie wolno używać do zakładania opaski zaciskającej sznurówek, linek ( pasek pod warunkiem, że założony będzie dobrze) Skoro już zakładamy opaskę zaciskającą należy zrobić to bardzo mocno, by krew przestała wypływać, a nie by poprawić sobie samopoczucie "coś zrobiłem/łam". Jeśli zrobi się to zbyt słabo, uciśnie się tylko żyły i zwiększy krwawienie ( chodzi o zaciśnięcie tętnicy doprowadzającej krew do kończyny), przykład: przy pobieraniu krwi zakłada się stazę by krew płynęła swobodniej. Zakłada się ją tylko tam gdzie przebiega jedna kość. Podudzie i przedramię posiadają po dwie kości i jest duże prawdopodobieństwo, że tętnica schowa się między nimi i efektu nie będzie. Najpierw silny ucisk w miejscu krwawienia, bardzo często to załatwia sprawę i nie trzeba niszczyć tkanek przez zmiażdżenie opaską zaciskającą.

Edytowane przez rescuer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitem takiej akcji w Łodzi był koleś, który osobie po amputacji nogi przez tramwaj nie wiedząc co zrobił postanowił zatkać rurkę, z której tryskało najwięcej krwi palcem :smile:.

 

Niestety nie byłem świadkiem a nawet nie do końca pamiętam jakie źródła podawały takie informacje więc oczywiście wcale nie musi to być prawda :P

 

 

PS

A nawiązując do tego co napisał rescuer, warto robić Kwalifikowaną Pierwsza Pomoc lub ewentualnie BTLS'a bo takie rzeczy tam się ćwiczy i to bardzo intensywnie a w sytuacji kryzysowej człowiek się nie sra tylko robi co trzeba.

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zajęć na Uniwersytecie Medycznym (jeszcze jako student Ratownictwa medycznego) :

 

próbujemy zatamować krwawienie (bandażami itp na miejscu krwawienia) - jeśli przecieka 1 warstwa, zakładamy drugą, jeśli druga przecieka to trzecią, jeśli trzecie przecieka - zakładamy opaskę uciskową. :smile: co bardzo ważne - opaski uciskowe zakładamy TYLKO na pojedynczych kościach (tak jak napisał rescuer). :smile:

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...