Skocz do zawartości

Integral Dla Okularnika


SQ7MRU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałbym dopytać się o doświadczenie w użytkowaniu integrala przez Osoby noszące okulary. Cena max to 1k PLN (wymogi : blenda i pinlock w zestawie, najlepiej kolor czerwono-czarny)

 

Zastanawiałem się nad szczękowymi (LS2 FF370 : 4 gwiazdki vs Caberg Duke : 5 gwiazdek w testach sharp) : oba miają plusy i minusy  : 

 

LS2 : + cena, podobno nie paruje tak mocno szybka, - ponoć szybko się ubija się gąbka. Mam LS2 OF i faktycznie, po 2óch latach zaczyna się robić luz w nim.

Caberg : + bezpieczniejszy, - szybka ponoć paruje nawet z pinlockiem. + podbrudek. - mała blenda. Caberg niestety nie występuje w PL w kolorze czerwonym (dopytywałem się już o to Sprzedawcy z Łodzi).

 

zastanawiałem się też nad Shark Evo3 - ale cena trochę już za duża. http://www.motogen.pl/Shark-Evoline-3,18758.html 

 

Oba niestety są bardzo głośne wg Użytkowników, dlatego też rozważam integrala, ale takiego w którym mógłbym mieć też okulary - bez jakiś większych wygibasów przy ich wkładaniu ;) Macie jakieś doświadczenie w tym temacie i co możecie polecić, a co zdecydowanie odradzić - tak, aby mieć mniejsze pole do poszukiwań ;)

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Ps. testy kasków : http://sharp.direct.gov.uk/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Looknij na hjc fg-st, używam z okularami i polecam. Skorupa z włókna szklanego, duży wizjer i pinlock (w zestawie), zapięcie DD, wentylacja działa, wnętrze drugi rok trzyma wymiar.

O poziomie głośności się nie wypowiadam, bo to subiektywne odczucie - zależy od motura, szyby, wydechów itp.

 

http://www.hjc-helmets.uk.com/full-face/71-fg-st.html#/models-crono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast ff370 który jest już starym modelem zerknij na ff 324 metro https://www.google.pl/search?q=ls2+metro&rlz=1C1GIWA_enPL688PL688&espv=2&biw=1920&bih=950&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiQnJesh-DPAhUBFhQKHarAAJoQ_AUICCgB

mają skorupę z trój kompozytów, pinlock max vision, blenda, podbródek, easy fit (ułatwienie wkładania bryli dla okularników), przygotowany pod interkom, zmieścisz sie w 600pln

http://allegro.pl/kask-ls2-ff324-metro-rapid-white-red-s-lodz-i6563138088.html

jeśli normalny integral to większość kasków ma w tej chwili wkładki easy fit czyli tak wymodelowana wyściółka żeby było łatwiej wkładać okulary, mają to nowe ls2, sharki, nolany itd, wszystko zależy od zasobności portfela, ale do 1k kupisz nawet sharka speed-r w mono kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast ff370 który jest już starym modelem zerknij na ff 324 metro https://www.google.pl/search?q=ls2+metro&rlz=1C1GIWA_enPL688PL688&espv=2&biw=1920&bih=950&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiQnJesh-DPAhUBFhQKHarAAJoQ_AUICCgB

mają skorupę z trój kompozytów, pinlock max vision, blenda, podbródek, easy fit (ułatwienie wkładania bryli dla okularników), przygotowany pod interkom, zmieścisz sie w 600pln

 

 

Mam F324 METRO noszę okulary, no i musze przyznać, że idealnie się sprawdza dla okularników.

 

Więc polecam :smile:

SSN Szybko Spranie Niebezpiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Nolana N87 mój pierwszy integral i nie zamienił bym na nic innego :smile: , nie noszę okularów ale jest przystosowany do ich noszenia przynajmniej jest tak napisane. Jest wygodny nie paruje i dobrze wycisza chociaż wszystko zależy od wydechu przecież  :P W sklepie motocyklowym w Pabianicach można przymierzyć po za tm chłopaki dobrze doradzą jak będzie potrzeba :smile:

flm_1477755357__oie_29173155r254htc3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ff370 nie jest wygodny do okularów, po roku juz latał na głowie. Leży w szafie jako zapasowy. Mam ten sam problem, bo też jestem okularnikiem.

Za namową Kosmatego chciałem brać SKWALa, leżał idealnie, skończyłem na Scorpion exo-1000, bo trafiło się promo. Jest całkiem dobrze.

"Try not to become a man of success but rather to become a man of value."
-- Albert Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Podepnę się pod temat, bo chciałbym zamienić "szczękowca" (Caberg Duke) na integrala - ale noszę okulary i raczej wolałbym w nich jeździć 😉.

Czy coś (najlepiej w promocji) jest godnego polecenia dla okularników?

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Lancet napisał:

Podepnę się pod temat, bo chciałbym zamienić "szczękowca" (Caberg Duke) na integrala - ale noszę okulary i raczej wolałbym w nich jeździć 😉.

Czy coś (najlepiej w promocji) jest godnego polecenia dla okularników?

Temat okularów temat rzeka ;) Dużo zależy od samych oprawek w okularach.
Polecam przymierzyć kilka różnych modeli wtedy rozwieje się wątpliwości :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lancet napisał:

Dzięki za info - rozumiem, że mogę do was podjechać i poprzymierzać? 😉

Jasne ;)

Poniedziałek-sobota w godzinach 10-18

Do przymiarki kasków wymagamy kominiarki w celu utrzymania ich w świeżości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako okularnik, który juz kilka kasków ćwiczył w minionych latach gorąco polecam Nolana N87. Jest zaje-wygodny nawet przy dużych oprawkach.

Zdrowko

KLOSZ

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™

Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...