Jump to content

Rondo Sybiraków, Czy Ja Dobrze Widzę ?


Arpe
 Share

Recommended Posts

Wie ktoś jakie tam są plany ? bo widze dzisiaj, ze prawoskręty likwidują (takie pasy co pozwalają skręcić w prawo bez wjeżdżania na rondo, to info dla Zarządu Dróg)

czyli cofamy się w rozwoju o 40 lat ? Łodź chce chyba zostać jedynym miejscem na świecie, gdzie remont drogi prowadzi do zmiejszenia przepustowości, czymś trzeba isę wyróżnić...

Link to comment
Share on other sites

minimum 90% łódzkich (zresztą tyczy się to całego kraju :biggrin: )  remontów to dno, zarówno pod względem planu jak i realizacji.

 

Więc będzie pewnie tak, jak mówisz :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Od jakiegoś czasu mówi się o przebudowie tego ronda (16'ty czy tam 19'ty raz) :biggrin: , więc wstrzymał bym się z przedwczesnym werdyktem i czekał na rozwój wydarzeń  :smile:

Dlaczego przebudowę? bo wydawało by się inteligentni ludzie, a jednak zrozumieć ronda nie potrafią...  :decayed:

Edited by michal_lc4 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

rondo inwalidow podobalo sie bardziej przed remontem, niz po :P

Link to comment
Share on other sites

Po tym co zrobili na Dąbrowskiego/Lodowa. To można się spodziewać wszystkiego. Jedyne chyba w Łodzi rondo, które nie jest rondem :smile:

Link to comment
Share on other sites

Według wizualizacji powinno być ok.

 

http://lodz.wyborcza.pl/lodz/51,35153,20482900.html?i=1

nie bardzo, prawoskręt koliduje ze zjeżdżającym z ronda, a w ogóle nie powinien na rondo wjeżdżać, tym bardziej, że z ronda wychodzą 2 pasy a Puszkina ma 3

i patrząc na wizualizację  zastanawiam się jak działąją te "ostre" rozpoczęcia pasów wewnętrznych, na Lotników są płynne i ludzie się gubią, ciekawe jak to działa w tej wersji

Link to comment
Share on other sites

rondo lotników zrobione jest słabo, ale jeszcze jakoś

 

ale to wg obrazku wygląda beznadziejnie - będzie wolniej, ciaśniej i totalnie bez sensu. Do tego światła i jak Arpe mówi - prawoskręt z wjazdem na rondo ....totalna żenada, nie pierwsza zresztą. A to tylko plan, wykonanie jak zawsze będzie gorsze :biggrin:

Ja bym wolałbym aby ta banda kretynów nic nie robiła, niż prowadziła remonty ... chociaż szkody by nie robili.

 

Będzie kolejne "bezpieczne rondo", gdzie aby przejechać na wprost będzie trzeba minąć 3 światła ze średnią predkością 20km/h, jak dobrze pójdzie :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Na tym rondzie były wypadki śmiertelne, zginęły także dzieci, niestety.

Działo się tak między innymi dlatego, że to rondo nie wyglądało na rondo i auta wjeżdżamy jak z pierwszeństwem. A jak wjechało dwóch takich kierowców rozpędzonych jazdą po dwupasmówce, to ludzie ginęli...

Stąd też pewnie pomysł na maksymalne spowolnienie przejazdu w tym miejscu.

Link to comment
Share on other sites

to wszystko wiemy, codziennie stłuczka albo dwie, nie raz przed jakimś optymistą dawałem po klockach,  a znowu trzypasmowe rondo też miało by swoje śmiertelne żniwo (z głodu po 2 tygodniach kręcenia na wewnętrznym pasie czy masowych zawałów przy próbie zjechania)

tylko dlaczego do k... nędzy likwidują sprawdzone w tym miejscu od 40 lat prawoskręty ? Z łapanki tych ludzi biorą czy skąd ? Może to jakiś Fenomen albo inne pedały teraz drogi projektują ? najpierw droga rowerowa, potem reszta i wyszło im za dużo kolizji to zlikwidowali,żeby nie było stłuczek z pedalarzami (nie mylić z rowerzystami)

Edited by Arpe (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Nie przesadzałbym z tym że likwidacja prawo skrętów to niepowetowana strata i szkoda.

Po pierwsze ludzie jadący w dotychczasowym układzie na tzw prawo skrętach niejednokrotnie wymuszali pierwszeństwo i dokładali cegiełkę do złej opinii na temat tego ronda.Nagminnie dochodziło więc do sytuacji niebezpiecznych.

Jak widać na zdjęciu nadal będziemy mogli skręcać w prawo w każdym kierunku, więc tragedii nie ma.

Druga rzecz to umówmy się, to rondo nie jest jakoś szczególnie obciążone ruchem żeby dochodziło do dantejskich scen. Ruch na rondzie jest cały czas płynny , nie ma korków bo i aut nie ma szczególnie wiele.

Moim zdaniem likwidacja dotychczasowych prawo skrętów wpłynie jedynie na bezpieczeństwo ruchu w tym miejscu a to że niektórzy zmuszeni będą zdjąć nogę z gazu wpłynie tylko na korzyść użytkujących.

Edited by krzywar (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Te remonty juz takie sa. Myslicie ze po co tyle sciezek rowerowych robia? Chca na wkurzyc i wygonic na rowery. Skrzyzowanie przybysza lodowa, przed remontem stalo sie 1min teraz 5 min, takich zatorow przed remontem nie bylo.

Link to comment
Share on other sites

miałem jeszcze nadzieję, ale dzisiaj rano widzę, ze pierwszy prawoskręt zasypują, jak to ktoś napisał, "żeby nie było stłuczek i wymuszeń" ?

myślę, ze najlepszym rozwiązniem na korki i wypadki w Mieście Łodzi będą szlabany na rogatkach i wpuszczanie po 5 samochodów co godzinę

jak mnie kiedys syn zapyta dlaczego sie wynieśliśmy takiego fajnego miasta to mu pokaże to rondo

tak sobie myśle, ci Niemcy to naprawde debile, budują autobany, wiadukty, obwodnice a przyjechali by do Łodzi: pyk, zmiejszasz przepustowość o połowę w porównaniu ze stanem sprzed 40 lat i wypadków nie ma !

 

co do remontu Przybyszewskiego - Lodowa i przeprowadzanego równolegle w z Tatrzańską to pracowałem na Częstochowkiej kilka lat przed, w trakcie i po remoncie

dojazd z pracy na Olechów przed remontem 10 min, po: 15 min. 50% dłużej, czyli jeśli ktoś dzisiaj ma do pracy godzinę, to po zakońćzeniu wszystkich inwestycji przez "inteligentnych inaczej" będzie jechał 1,5 godziny

 

edit: w sumie to może być gorzej, bo to jest 50 % wydłużenia na 2 wyremontowane skrzyżowania + 1 przejście dla pieszych, wyremontowanie całego miasta może je całkowicie sparaliżować i wymazać z mapy Polski

Edited by Arpe (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

nie znam żadnej łódzkiej inwestycji drogowej, ktora wpłynęła pozytywnie na cokolwiek.

 

Tak jak piszesz- zwiększenie bezpieczeństwa, przy założeniu zmniejszenia prędkości i przepustowości o 50 %+, to żaden wyczyn. Równie dobrze mogliby zakazać ruchu wszelkich pojazdów, wypadków: 0.

Link to comment
Share on other sites

trzeba było wydać kasę bo by Komisarze Ludowi zabrali, ale za mało było na porządną inwestycję więc jest co jest, trudno całkowicie krytykować, ale nie tego się spodziewałem

Link to comment
Share on other sites

trasa WZ tez wiele dobre dała

 

a jechałeś górą, czy oceniasz tylko przejazd dołem :smile:

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj na rondzie pierwsza stłuczka, (jakiś czerwony VW stracł znaczek i lampę)

a na dawnym skrzyżowaniu już sieją trawę

taki rzeczy tylko w Łodzi

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.pl/maps/place/Pary%C5%BC,+Francja/@48.8737535,2.2943727,347m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x47e66e1f06e2b70f:0x40b82c3688c9460!8m2!3d48.857487!4d2.3510742

 

podobno mają do Łodzi przyjechać na konsultacje w sprawie przebudowy, bo jakieś stłuczki podobno się zdarzają...

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj na rondzie pierwsza stłuczka, (jakiś czerwony VW stracł znaczek i lampę)

idąc za powiedzeniem "Miłe złego początki, lecz koniec żałosny’’" tutaj będzie chyba coś "Marne gorszego poczatki, a koniec i tak żałosny" :biggrin:

 

i góra i dołem ;)

i mimo wszystko inwestycje oceniasz pozytywnie :P ? ja już dość sporo razy musialem jezdzic górą w różne strony, i jak dla mnie - góra to dramat :P

Link to comment
Share on other sites

miałem wątpliwą przyjemność przejazdu wczoraj przez rondo - otwarte jest już całe, przejezdne w każdą strone, narazie po 1 pasie.

 

I faktycznie, wygląda źle, będzie bardzo powolne :sad2:

 

Mały zator robi się przy 1 autobusie  i 3 samochodach :laugh2: mam nadzieję ze otwarcie reszty ronda trochę to naprawi chociaż ... na cuda nie liczę :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Darek chyba nikogo to nie obchodzi, dziwne trochę bo motocykl dopiero w połączeniu z Drogą ma sens (chyba że ktoś nie jeździ tylko dłubie w garażu)

otwarcie drugiego pasa nic nie da bo to tylko prawoskręt, o trzecim wewnętrznym można zapomnieć, bo zaden większy samochód się tam nie złoży bez jeżdżenia po krawężnikach (zaczę chyba jeździć z CB żeby posłuchać co mówią duzi)

to rondo mogłoby być w takiej formie ale 2 pasy na rondo + istniejące prawoskręty (wystarczyło ich nie ruszać, polityk nie powinien za dużo myśleć)

obecnie z trzypasmówki zrobili jedno, będą korki szczególnie po południu na Przybyszewskiego z centrum, (90 % ruchu jest w kierunku Olechowa lub w lewo w Puszkina, na nowym rondzie jeden pas) i rano od strony Olechowa

to samo z Puszkina w lewo na Olechów, teraz częśc ruchu pójdzie przez Augustów i tam się zaczną wypadki

jeżdze przez tą budowę codziennie i z bólem patrzę jak się bezmyślnie niszczy infrastrukturę, zburzyć i posiać trawę, taka przyszłość Łodzi (?)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...