Skocz do zawartości
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
jaszczomb

Shark Vancore

Polecane posty

jaszczomb

Hej,

Czy używa ktoś tego wynalazku i mógłby się podzielić wrażeniami? Najbardziej interesuje mnie jak się on zachowuje przy niskich temperaturach (nie paruje?), jak wygląda kwestia hałasu na nakecie przy prędkościach ~140km/h i ogólnie jak wygląda kwestia trwałości tego kasku.

Xarvas

Cześć,

Nosiłem się z zamiarem zakupu Vancore'a, nawet kosmaty ściągnął mi dwie sztuki co by rozmiar dobrać ale na szczęście skończyłem kupując Skwal'a. Co do samego Vancore'a to na bank będzie głośny i na bank będzie w nim zimno - gogle nie stykają się szczelnie ze skorupą (do skóry przyciskane są dobrze). Odnośnie gogli to domyślnie są z przyciemnioną szybką, także jeśli chcesz w nim również jeździć w nocy to trzeba doliczyć dodatkowe koszty. Co do parowania gogli, kosmaty chuchał w nie i dmuchał ale nie chciały zaparować. Na pewno do plusów trzeba zaliczyć stylówę i to że w gorące dni jest w nim przewiewnie. Także jest to kask idealny do miasta w upalne dni. Jeśli szukasz sobie "głównego" kasku, żeby jeździć w nim cały czas to powtórzę radę którą mi dał kosmaty - lepiej rozejrzyj się za czymś innym. Vancore dobrze nadaje się na dodatkowy kask (aczkolwiek biorąc pod uwagę cenę, nie jest to najtańszy dodatek ;)). Jeśli chodzi o trwałość to nie mam jak się wypowiedzieć, natomiast martwiłbym się o to czy gumka trzymająca gogle się nie rozciągnie za szybko, ale poza tym kask wyglądał na solidny.

Mam nadzieję, że Ci to troche pomoże z ewentualną decyzją zakupową :smile:

jaszczomb

Po wizycie w sklepie i poprzymierzaniu różnych opcji (w tym skwala i nolana n87 - te były naprawdę niezłe) wyjechałem jednak w Vancore. Zakłada się to ciężej (od tyłu głowy), ale jak już siedzi na głowie to zachwycił mnie niską masą i idealnym dopasowaniem. Co mnie jeszcze frapowało, to to czy da się go używać z okularami i tu się zaskoczyłem pozytywnie - jedynie na idiotycznie długim czerwonym zaczęła mi para wchodzić - poza tym gogle wogóle nie kolidują z korekcyjnymi. co do głośności to mój stary AGV AirTech jest głośniejszy przy prędkościach miejskich. Co do wad/zalet jak narazie mam:

+ masa najniższa w tej klasie cenowej (zbliżona do kasków 2x droższych)

+ bardzo dobre dopasowanie

+ wygląd imo 12/10 - chyba jednyny integral który nie potrzebuje mieć namalowanego loga aby go rozpoznać

- na światłach ciężko gogle podnieść a jedną ręką to jest całkowicie niemożliwe

- zakładanie wymaga przyzwyczajenia - odpięcie gogli z jednej strony które latają sobie luzem na prawej gumie, a potem zakładanie od potylicy a nie twarzy.

- z przewiewnością bym nie przesadzał - w klasycznym kasku jak mi było za ciepło to uchylałem wizjer - tu to odpada

Xarvas

Gdy myślałem że będę posiadaczem Vancore'a to obiecałem sobie nie podnosić gogli na kask z obawy przed zbytnim rozciągnięciem gumy (nie widziałem jej dostępnej osobno). Pewnie można wyregulować, no ale nie da się tego robić w nieskończoność. I z tego co się bawiłem tym kaskiem u kosmatego to odpinanie/zapinanie tego zaczepu z dźwignią dość sprawnie idzie i odniosłem wrażenie że z odrobiną praktyki jest do wykonania na światłach.

No chyba że ma się zanjomą szwaczkę lub krawcową co ewentualnie zrobi custom'a i zaimplementuje gumę od gaci - wtedy hulaj dusza, piekła nie ma :biggrin:

Najważniejsze, że jesteś zadowolony z zakupu :smile: Daj znać jak się spisze ten kask w trasie.

kosmaty

jaszczomb w jakim malowaniu wziąłeś ?

jaszczomb

jaszczomb w jakim malowaniu wziąłeś ?

Ano w takim:

shark

karpiu

W ogóle nie wiedziałem, że ten kask ma aż tyle malowań. Podoba mnie się.

Ale jak już pisałem naszemu drapieżnikowi - żona mnie zabije jak zobaczy kolejny kask :P

Boję się, że Ona kiedyś wpadnie na pomysł sprawdzenia po modelach sprzętu ile to wszystko kosztuje i czar pryśnie :smile:

Czekam na dalsze opinie bo wygląda ten kask bardzo Banditowato i pasowałby mi do stylistyki :smile:

Normalny

czy w tym modelu standardowe google sa przyciemniane a jak sie chce przeźroczyste to trzeba dokupować odzielnie ??

jaszczomb

dokładnie tak jest, w zasadzie dokupuje się szyby a nie całe google

kosmaty

tu macie wszysko z sharka na 2017r

http://shark-helmets.com/pdf/catalogue/2017/SHARK-CataloguePro2017.pdf

z nowości to na pewno czekam z niecierpliwością na shark spartan czyli następca sharka speed-r, wchodzi również shark D-SKWAL czyli SKWAL bez ledów i Shark Ridill czyli następca S700

Marttino

shark D-SKWAL

Kiedy będziesz miał żeby przymierzyć

eramus

kosmaty jak wygląda u ciebie sytuacja kaskow hjc w malowaniu marvela?

kosmaty

kosmaty jak wygląda u ciebie sytuacja kaskow hjc w malowaniu marvela?

wygląda tak że nie wygląda :smile: nie mamy w sprzedaży hjc i nie planujemy mieć :P

Kiedy będziesz miał żeby przymierzyć

które malowanie i jaki rozmiar sobie życzysz ?

jaszczomb

czy na pewno rozmawiacie o Vancore? :P

karpiu

No właśnie. To temat o Vancore a nie D-Skwal [emoji14] Ziomeczki!

Live my life like I'm a beast.

kosmaty

TE SĄ: porównaj symbole z katalogiem i bedziesz wiedział jaki kolor

DHARKOV -KVX

DHARKOV -KWR

DHARKOV -KYA

RAKKEN MAT -KWR

RAKKEN MAT -KAO

BLANK MAT -KMA

BLANK -BLK

BLANK -WHU

SAURUS MAT -KWA

Marttino

No właśnie. To temat o Vancore a nie D-Skwal [emoji14] Ziomeczki!

Live my life like I'm a beast.

Ziomku ale "SHARK" a "VANCORE" pomiń

Kosmaty dam ci znać na pw

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się