Jump to content

Rejestracja Sprowadzonego Motka.

Rebel
 Share

Recommended Posts

Część,

Przymierzam się do zakupu motka w DE. Wiem, wiem drogie euro itd, ale w pl jest bardzo ciężko znaleźć coś godnego uwagi (nie mówiąc już o jakichkolwiek dokumentach serwisowych sprzętu) dlatego chce kupić w DE, wychodzi drożej (dość dużo nawet) ale moto z kompletem papierów i w przyzwoitym stanie. Nie kupuję na handel tylko dla siebie.

Plan jest taki żeby pojechać z przyczepką i zabrać moto na przyczepkę, nie chcę go czasowo rejestrować w DE bo i tak będę jechał autem. Teraz pytanie do będących w temacie.

Tablice zostawiam u Niemca, wjeżdżam do PL bez tablic, to w takim razie jak mam zrobić przegląd SKP bez tablic?

Czy w DE muszę po kupnie gdzieś iść żeby wyrejestrować sprzęt czy płacę, biorę papiery i wracam?

Resztę formalności już ogarniam, te dwa powyższe są dość dyskusyjne - sporo różnych sprzecznych info w necie.

Już chyba od 3 lat na przegląd jedziesz po pierwszej wizycie w wydziale komunikacji - dostajesz tablicę i dopiero na przegląd.

Jak na f3 rejestrowałem, to też najpierw rejestracja i wszystkie formalności a później na przegląd;)

pawelnext22

Tablice zostawiam u Niemca, wjeżdżam do PL bez tablic, to w takim razie jak mam zrobić przegląd SKP bez tablic? Czy w DE muszę po kupnie gdzieś iść żeby wyrejestrować sprzęt czy płacę, biorę papiery i wracam?

w DE nic nie załatwiasz jeśli dostaniesz moto z tablicą (raczej nie) oddajesz ją w polskim urzędzie 

Zabierasz motka na przyczepe + mały i duży dowód rejestracyjny + umowa K-S i wio do domu

Znów można zrobić przegląd bez tablic ostatnio załatwiłem 

wcześniej próbne blachy i z nimi na przegląd :smile:

Dokładnie tak jak pisze Paweł zawozisz moto na przyczepce i robisz przegląd bez tablic tylko musisz mieć mały i duży Brif 

tylko musisz mieć mały i duży Brif 

... i tłumaczenie tychże dokumentów

Nie wiem, może nie jest. Przywiozłem moto z Belgii i pana na SKP mało interesował oryginalny dowód, bardziej tłumaczenie, może słabo znał flamandzki.

Tłumaczenie tak czy siak musi mieć do UK więc można zrobić i znacznie usprawnić pracę diagnoście który obowiązku posiadania matury z niemieckiego nie ma.  :smile:

Edited by michal_lc4 (see edit history)