Skocz do zawartości

Pomoc W Wyborze Aparatu Fotograficznego


bocianlask

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam prośbę do znawców tematu aparatów fotograficznych.

Chodzi mi o to, że siostra (10 lat) chce kupić sobie cyfrowy aparat fotograficzny.

Ja osobiście amatorsko działam trochę na Canonie 450d.

Cyfrówek jest tak wiele modeli, że trudno się w nich połapać (przynajmniej ja nie ogarniam tematu :P )

 

Może ktoś z Was posiada jakiś fajny aparacik godny polecenia lub zna się na tym i mógłby polecić jakiś model.

 

Teraz wymienię podstawowe funkcje/ cechy jakie powinien posiadać:

[*]w miarę łatwy w obsłudze -Menu w języku polskim (głównie będzie go użytkować 10-cio latka)

[*]energooszczędny (może być na zwykłe akumulatorki AA lub mieć własny akumulator, byle nie był energochłonny, moja pierwsza cyfrówka po zrobieniu około 30-40 zdjęć całkowicie rozładowywała akumulatorki)

[*]wiadomo musi robić dość przyzwoite zdjęcia

[*]dobrze by było gdyby posiadał funkcję nagrywania filmów z dźwiękiem (chociaż myślę, że teraz każdy ma taką funkcję )

[*]stabilizacja obrazu

[*]najlepiej bezawaryjny

Teraz najważniejsze - cena - myślę, że dobrze by było gdyby aparacik kosztował do 600zł

 

Wiem, że wymieniam pewnie funkcje, które w tych czasach posiadają wszystkie aparaty, lecz warto o nich wspomnieć, aby później nie było niespodzianek.

Z góry dziękuję za zainteresowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam podjechać na Targi FotoVideo na Politechniki (nowy budynek koło hal Expo). Jutro ostatni dzień targów. Jest kupa sprzętu do obejrzenia, dotknięcia i jak weźmiesz ze sobą kartę SD to można włożyć i się pobawić...

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam podjechać na Targi FotoVideo na Politechniki (nowy budynek koło hal Expo). Jutro ostatni dzień targów. Jest kupa sprzętu do obejrzenia, dotknięcia i jak weźmiesz ze sobą kartę SD to można włożyć i się pobawić...

Niestety jutro nie dam rady dojechać, choć nie ukrywam fajnie byłoby się znaleźć na tych targach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojej 7 letniej córce kupiłem nikona s3100. W porównaniu do lustrzanki to nie jest jakaś rewelacja ale ona nie narzeka ;).Poza tym mogła sobie wybrać czy chce niebieski czy różowy.A jak chcesz by siostra miała okazję nauczyć się robić zdjęcia to opcja Manuala mogłaby byc pomocna ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, że kompakt będzie robił gorsze zdjęcia od lustrzanki, ale tutaj chodzi o to by siostra mogła zabrać aparat np. na wycieczkę klasową i zrobić "kilka" fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz najważniejsze - cena - myślę, że dobrze by było gdyby aparacik kosztował do 600zł

Do tej kwoty można kupić już coś lepszego niż zwykły aparat do zdjęć :smile: Jeśli dobrze zrozumiałem, to twoja siostra potrzebuje mieć aparat, aby uwiecznić pewne chwile - sądzę, że 300-400zł na ten cel wystarczy w zupełności. Jeżeli nie zależy jej na filmikach w HD i super zoomie, to wystarczy się rozejrzeć za jakimś aparatem w promocji Media Markt/Saturn itd.Jest tak dużo modeli aparatów, że trudno by wytypować zwycięzcę, ale jak dobrze pamiętam, to gazety komputerowe (dostępne w kioskach) często testują tzw. TOP10 cyfrówek. Z mojej strony polecam cyfrówki firmy Canon - porównując jakość Sony i Nikon, to Canon bezapelacyjny mistrz.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canon bezapelacyjny mistrz.

Ale teraz mnie rozbawiłeś ;) Nie ma chyba firmy która ma bardziej w d... swoich klientów.Gdyby nie oczywista strata kasy juz dawno bym swoje zabawki zmienił na nikona.Takiego badziewnego AF jak ma Canon nie ma nikt inny

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz mnie rozbawiłeś ;)

To moja opinia - ty masz inną. Chyba nie będziemy się teraz kłócić, który model mnie zawiódł, a który uszczęśliwił? Nie jestem profesjonalnym fotografem, ani jakimś pasjonatem, więc moje zdanie można brać z dystansem i po prostu samemu zobaczyć na żywo w sklepie, jak dany model się zachowuje.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będziemy się teraz kłócić, który model mnie zawiódł, a który uszczęśliwił?

Oczywiście że nie. Niby po co ???Ja profesjonalnym fotografem też nie jestem, trochę zabawek canona i nikona miałem. Przez ostatnie lata niestety canon zostaje w tyle :sad2:. Najgorsze jest to, że prywatnie mam cały zestaw szkieł canona a nie mam dobrej puszki :sad2:

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się o co sprzeczać Panowie.Każdy ma prawo do swojego zdania.Mi osobiście bardziej do gustu przypadł Canon i nim się trochę bawię.Wracając do tematu

Jeśli dobrze zrozumiałem, to twoja siostra potrzebuje mieć aparat, aby uwiecznić pewne chwile

Dobrze zrozumiałeś :DJeśli chodzi o aparacik to myślę też trochę pod kątem pożyczenia od siostry kompakta na różnego rodzaju zloty/ spotkania ( łatwiej go gdzieś upchnąć niż lustrzankę) i dobrze by było gdyby jakość fotek była dość dobra, a i jakiś krótki filmik można nagrać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką małą cyfrówkę, to zdjęcia robi kozackie to jest sony. model jak coś moge podac jutro ale fotki robi w HD i jak sie dobrze fote ustawi to potrafi sypnąć śliczną fote...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat. Potrzebuje kupić tacie w prezencie kompaktowy aparat.

Mało mam czasu na zapoznanie się z ofertą sklepową, dlatego może ktoś ostatnio przerabiał ten temat

i byłby wstanie podać kilka modeli, które byłyby dla mnie punktem bazowym.

Dalej sam bym już sobie doprecyzował wybór.

 

Wymagania podobne jakie wymienił autor tematu, z tą różnicą, że przedział cenowy jest elastyczny.

[*]w miarę łatwy w obsłudze - menu w języku polskim

[*]energooszczędny

[*]zdjęcia z dobrym odwzorowaniem kolorów i szczegółów

[*]możliwość nagrywania filmów w HD dodatkowo się przyda

[*]stabilizacja obrazu

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...