Skocz do zawartości
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Zaloguj się, aby obserwować  
ffojtus

Serwis Aut Francuskich - Kogo Polecacie? Citroen C4

Polecane posty

ffojtus   
ffojtus

Jak w tytule, jaki warsztat polecacie do samochodów francuskich? Może ktoś ma jakieś doświadczenia i wie kogo w Łodzi doradzić / odradzić? Najlepiej Górna, lub Widzew.

Sprawy które chciałbym załatwić, najlepiej za jednym razem:

1. Diagnostyka czujników parkowania i wymiana. Samochód przy odpalaniu wyświetla komunikat: "parking assistance faulty". Podobno to częsta bolączka tych samochodów i najprawdopodobniej po prostu jeden czujnik jest walnięty i trzeba go wymienić. Chodzi o zdiagnozowanie tego który to oraz dokonanie samej wymiany, czujnik już mam.

2. Klimatyzacja - po prostu nie działa. Nie wiem czy to jakaś większa robota  (bo np. coś się zepsuło), czy poprostu wymaga nabicia

3. Sprawdzenie silnika - na przestrzeni miesiąca już dwa razy dolewałem oleju, bo wyskakiwał komunikat w komputerze

4. Aktywacja w komputerze kabelka AUX podłączanego do radia. Kabelek zamontowany, teraz trzeba w komputerze uaktywnić jakąś stosowną opcję, podobno zmieniarkę płyt

5. Wykasowanie błędu 'service', najprawdopodobniej związanego z komunikatem dotyczącym czujników parkowania. Kontrolka Service zapala się przy starcie silnika i gaśnie po jakiś 30 sekundach

Samochód: Citroen C4 2004, 1.6 HDi

chylon   
chylon

Również polecam Mariusza troszkę terminy ma długie ale lepszego jeszcze nie spotkałem na swojej drodze 

Buziak   
Buziak

I do tego potrzebny jest specjalista od Francuzów?? Jedz od razu na Kilińskiego 85 do Maria profil wyżej i niech ci zerknie..

ffojtus   
ffojtus

Już tłumaczę, bo widocznie za mało zaakcentowałem o co mi chodzi z jedną rzeczą. Do sprawy z tym AUX-em trzeba w komputerze samochodu coś zmienić / poprzestawiać / aktywować, a do tego wymagane jest zdaje się odpowiednie oprogramowanie, a nie prosty kabelek z allegro za 50 zł do odczytywania błędów, bo sam bym to sobie ogarnął :smile: Ale powiedzmy że to drugorzędna sprawa. Tak czy inaczej dzięki wszystkim za namiary, jutro z rana przedzwonię i zobaczymy co uda się ustalić  :smile: 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować