Skocz do zawartości

Egzamin Na A


beez_znaczenia --- czarny

Rekomendowane odpowiedzi

beez_znaczenia --- czarny

Witam, jest ktoś kto może nie dawno robił prawko na A .Chciałem zapytać jak wygląda egzamin, a dokładniej chodzi mi o to co jest na egzaminie praktycznym przed tym jak się wyjedzie na miasto.... sprawdzanie moto idt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że sprawdzasz tylko łańcuch + wylosowane rzeczy.Edit: Chyba wiadomo, że ósemka na placyku + górka do zaliczenia?

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instruktor powinien cie poinstruować co należy zrobić na egzaminie. Ja zdawałem prawko co prawda 4 lata temu, ale przepisy raczej wiele się nie zmieniły, sprawdzasz światła mijania, drogowe, kierunkowskazy, stop ręczny i nożny, stan opon, naciąg łańcucha, płyny i przeprowadzenie moto z 2 metry czy jakoś tak. Do tego dochodzi ruszanie na wzniesieniu i ósemka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.losujesz dwa pytania o sprawdzenie jakiś elementów motocykla (światła, hamulce, klakson itp)2.sprawdzasz stan łańcucha (wszystko opowiadasz jak dla upośledzonego tzn "sprawdzam sygnał dźwiękowy poprzez naciśnięcie przycisku sygnału dźwiękowego")3.przeprowadzasz motocykl 5 metrów, stawiasz na stopce4.ubierasz kask (kamizelkę L ubierasz na samym początku)5.wsiadasz na moto, ustawiasz lusterka i na polecenie instruktora (chyba) odpalasz maszynę6.kręcisz ósemki (instruktor Ci powie czy masz włączać na zakrętach kierunki7.podjeżdżasz na podjazd i ruszasz "pod górkę"8.jak dojdziesz do tego momentu jedziesz na miasto

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj żeby przed ruszeniem motocyklem na placyku obejrzeć się za siebie, najlepiej jakoś ostentacyjnie X) na moim egzaminie dwóch chłopaków przedemna właśnie oblało bo się nie obejrzeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzisz do egzaminatora, on Ci mówi 2 raczy do sprawdzenia. Pamiętaj że obowiązkowo najpierw musisz łańcuch sprawdzić :)Oglądaj się za ramie nawet w momencie przepychania motocykla.Robisz ósemki ( on mówi ile, albo pokazuje że koniec ) odjeżdżasz, zawracasz i zaczynasz robić slalom.Później już tylko ruszyć pod górkę i na miasto :)Zdawałem w wrześniu 2011 na Maratońskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest cos takiego na placu jak hamowanie do punktu oraz hamowanie awaryjne :riding:

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest cos takiego na placu jak hamowanie do punktu oraz hamowanie awaryjne :riding:

Rok temu zdawałem co prawda na A1 lecz egzamin niczym się nie różni i tego nie było w opcji abonamentu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj żeby przed ruszeniem motocyklem na placyku obejrzeć się za siebie, najlepiej jakoś ostentacyjnie X) na moim egzaminie dwóch chłopaków przedemna właśnie oblało bo się nie obejrzeli

mnie uczyli że trzeba się obracać przy każdej okazji.. lepiej więcej niż raz za mało... i trzeba kręcić głową żeby strzykało w karku (tak żeby ten gość w aucie za tobą widział że się oglądasz)

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj żeby przed ruszeniem motocyklem na placyku obejrzeć się za siebie, najlepiej jakoś ostentacyjnie X) na moim egzaminie dwóch chłopaków przedemna właśnie oblało bo się nie obejrzeli

co za sk***ysyny jak mozna czlowieka oblac za to ze sie nie obrocil na pustym placu :ohmy2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu zdawałem co prawda na A1 lecz egzamin niczym się nie różni i tego nie było w opcji abonamentu

ja właśnie chodze w tej chwili na jazdy śmieszna 250 cm i jest cos takiego w tej chwili tak mi mówił instruktor

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie uczyli że trzeba się obracać przy każdej okazji.. lepiej więcej niż raz za mało... i trzeba kręcić głową żeby strzykało w karku (tak żeby ten gość w aucie za tobą widział że się oglądasz)

od tego są lusterka , jak dobrze ustawione i tak więcej zobaczysz niż się odwracając + nie tracisz podglądu na to co przed tobą :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tego są lusterka , jak dobrze ustawione i tak więcej zobaczysz niż się odwracając + nie tracisz podglądu na to co przed tobą :smile:

ale nie na egzaminie... :smile: Lusterka służą tam tylko do ustawienia. Nawet jak są ustawione dobrze po poprzednim zdającym to trzeba dotknąć jednego i drugiego jakby się ustawiało i to jest ostatnia chwila kiedy korzysta się z lusterek (sam instruktor na jazdach mi to powiedział). Potem jak już zdasz to będziesz mógł jeździć tylko na lusterkach, a na egzaminie postawa to kręcenie głową (pamiętaj teżna ósemkach kręcić w prawo i w lewo na zakrętach i na skrzyżowaniu pośrodku...Łańcuch obojętnie kiedy dotkniesz czy przed odpowiedziami na te dwa pytania z "osprzętu" .Trzeba sobie przy tym palucha ubrudzić żeby egzaminator widział że wiesz jak sprawdzać.Wiem że to idiotyczne ale tak jest i się tego nie zmieni... Mi instruktor tłukł cały czas to do głowy i zdałem za pierwszym razem (w 2010).A co do hamowania awaryjnego to nie wiem jak jest teraz ale mi mówili że za chwilkę będzie hamowanie awaryjne i żeby się przygotować. Ale to dlatego że podobno rok wcześniej zaskoczyli jakiegoś gościa tak ze się podobno nieźle wysypał na mokrym... Pewnie i tak Ci wszystko powiedzą.Się mi jeszcze przypomniało... Zwracaj uwagę na zielone strzałki... Kumpla ulali na tym że zatrzymał się na zielonej strzałce i potem ruszył ale jak mijał słupek to strzałka zgasła i pojechał na czerwonym i ... pozamiatane. Ale tu chyba nic nie zrobisz. Loteria..

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej sprawdzać czy łańcuch jest odpowiednio napięty kluczykiem od stacyjki, ale też będziesz mieć do dyspozycji chusteczki aby się nie pobrudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie chodze w tej chwili na jazdy śmieszna 250 cm i jest cos takiego w tej chwili tak mi mówił instruktor

Ja teraz jak wyzdrowieje, zaczynam A i zobaczę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodzenia :decayed: ja za 2-3 tyg mam egzamin

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beez_znaczenia --- czarny

no dobra panowie już wszystko wiem...teraz tylko trzeba zapomnieć o normalnej jeździe i przestawić się na jazdę egzaminacyjną....temat zamknięty.Suchy do kosza poproszę:Ppozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
  • Dodaj nową pozycję...