Skocz do zawartości

Guma Na Drodze!


Kovalchuck

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy był już taki temat... jeśli tak to sorry! 

 

Pytanie czy jeśli złapiemy gumę przez jakiś metalowy element zgarnięty z asfaltu, to czy możemy jakoś pociągnąć administratora drogi do odpowiedzialności tak jak w przypadku zawieszenia na dziurach ?

 

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat. Z tego co czytam w necie to zarządca odpowiada jedynie za szkody spowodowane celowym zaniedbaniem z jego strony, a więc dziurę w drodze. Gwóźdź czy wkręt, czy tez jakikolwiek inny ostry przedmiot nie jest brany pod uwagę gdyż nie jest to umyślne działanie zarządcy czy celowe zaniedbanie. Przejrzałem z ciekawości kilka forów prawniczych, znalazłem nawet artykuł:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kto-odpowiada-za-uszkodzenie-pojazdu-na-dziurawej-drodze-2332886.html

 

Niestety zdaje się, że musisz zapłacić z własnej kieszeni.

 

Inna sprawa, że nawet jak wjedziesz w dziurę to musisz mieć pełną dokumentację tego zdarzenia, notkę policyjną i opinię stacji diagnostycznej, a tamci to już w ogóle robią co chcą. Ja swego czasu na dziurach na Zielonej rozwaliłem tarczę hamulcową i mimo wszystko od zarządcy dostałem jedynie 15% wartości nowej. Nie warto było w ogóle się bić. Szkoda nerwów. Być może byłoby warto, gdyby szkoda była wysoka.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak wjedziesz w dziurę to musisz mieć pełną dokumentację tego zdarzenia, notkę policyjną i opinię stacji diagnostycznej

To nie tak. Robisz zdjęcia, świadek spisuje oświadczenie, w Łodzi zgłaszasz sprawę do ubezpieczyciela drogi i dalej to już oni kierują Cię do rzeczoznawcy. Policja nic tu nie ma do roboty.

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, jasne... a mi w niedziele na powrocie z Często wpadła mucha do oka, jest szansa na odszkodowanie ?? Oko boli do dziś.  :decayed: Do kogo się zwrócić ??? do zarządcy drogi czy leśniczego ??? Notatki policji niestety nie mam...  :laugh2:

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a mi w niedziele na powrocie z Często wpadła mucha do oka, jest szansa na odszkodowanie

hehehe jebłem, ale na pocieszenie mów sobie że mucha is dead :biggrin: zemściłeś sie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moim zdaniem nic z tego Mariusz się nie ugra. Ostatnio na Rzgowskiej kawałek jakiegoś metalu wpadł mi w tylną oponę, gdybym się szybko nie zorientował to było by wkurwienie na maxa, że opona się rozcięła. 

 

Winny nie jest ZDiT, lecz kierowcy np. wywrotek, którzy nie stosują się do podstawowych zasad przewożenia ładunku. Piach leci Ci prosto pod koła bo kierowca nie zapiął plandeki. No, ale nie ma co się wk***iać i obrażać, tak jest ten cały mechanizm zbudowany, że każdemu się spieszy, nie ma czasu, trzeba obrócić na budowę, trzeba wrócić do domu na dobranockę, trzeba wywiązać się z kontraktu, aby wygrać przetarg więc na naszych ulicach syfu jeszcze będzie. Inna kultura jest w Pradze chociażby, gdzie rano o 6 masz robić wyjazd spod bloku swoim autem bo zaczyna się czyszczenie ulic, jak Ci się nie podoba to się przeprowadź na przedmieścia :biggrin: Ma to swoje plusy i minusy wiadomo  :cheers:

 

 

 

Taaa, jasne... a mi w niedziele na powrocie z Często wpadła mucha do oka, jest szansa na odszkodowanie ?? Oko boli do dziś.  Do kogo się zwrócić ??? do zarządcy drogi czy leśniczego ??? Notatki policji niestety nie mam... 

 

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...