Skocz do zawartości

Świat Społeczny Łódzkich Motocyklistów - Praca Licencjacka


ESP93PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Z tej strony Krzysiek. Studiuję analitykę społeczną na łódzkim Ek-Socu i jestem w trakcie przygotowywania pracy licencjackiej na temat społecznego świata łódzkich motocyklistów. Choć sam motocykla nie posiadam (jeszcze) i choć laikiem w tym temacie nie jestem, to chciałbym zgłębić tę interesującą, a w mojej opinii niedocenianą tematykę na gruncie badawczym i może obalić kilka stereotypów. Głównym zadaniem jest przeprowadzenie serii rozmów/wywiadów (około 15-stu) z możliwie jak najbardziej zróżnicowaną grupą motocyklistów, w kontekście posiadanego sprzętu, tak by poznać możliwie różne punkty widzenia na to samo zagadnienie jakim jest jazda motocyklem, czy szerzej mówiąc motocyklizm. Nie ukrywam że liczę na Wasze przychylne spojrzenie na moją prośbę i odzew. Będę wdzięczny jeśli choć kilka osób zdecyduje poświęcić dla mnie odrobinę czasu na taki wywiad w którym mówiąc w skrócie podzielicie się ze mną swoimi doświadczeniami związanymi z motocyklami, opowiecie mi o swojej pasji, początkach przygody z motocyklami, swoich motywacjach, oraz własnych spostrzeżeniach na temat samej jazdy motocyklem jak i środowiska motocyklowego. Będziecie mogli także pożalić się na to co w jego ramach Was irytuje, więc funkcja terapeutyczna gratis :smile: W każdym razie nie będzie to nic strasznego ;)

 

Przechodząc do sedna, taki wywiad, zależnie od wylewności rozmówcy mógłby trwać w okolicach 30-60 minut i przybierałby formę rejestrowanej dyktafonem swobodnej rozmowy, oczywiście z zapewnieniem całkowitej anonimowości. Nagrania są wyłącznie do mojego użytku i nie będą na nich rejestrowane żadne Wasze dane osobowe, a w opracowaniu będą przedstawiane w sposób uniemożliwiający identyfikację.

 

Kolejną istotną kwestią jest miejsce obycia takiego wywiadu. Może on być przeprowadzony w zasadzie w każdym miejscu, które nie utrudni nagrywania i zapewni minimum komfortu rozmowy. Jestem elastyczny w kwestii czy to czasu, czy ewentualnego dojazdu do rozmówcy w Łodzi i bliskiej okolicy. Jeśli jeździcie w okolicach Strykowa i akurat macie chwilę na "odpoczynek" możemy umówić się gdzieś "w przelocie".

 

Liczę na odzew z Waszej strony i pomoc.

 

Na zachętę wstawiam link do artykułu mojego autorstwa, który zdarzyło mi się popełnić, a który może być dla Was miłą ciekawostką: http://www.rabbitform.pl/gdy-nie-mozesz-kupic-sobie-motocykla-wydrukuj-go/

 

Pozdrawiam, 

 

Krzysiek

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewielkie mam doświadczenie z motocyklami ale mocn omnie na tym punkcie trzasnęło więc jak coś chętnie pomogę :-0

Masz jakąś sprawę to napisz. Chcesz hejtować? To się bujaj.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wcześniejszych wpisach widzę, że powstanie super monografia. Tyle, że to nie tylko dobre na pracę licencjacką ale i na rozprawę doktorską :smile: Hmm... Ciekawe...

Mój kanał na YouTube https://youtube.com/tkacprzak

 

Bezpieczne miejsca postojowe dla motocykli. FanPage - https://www.facebook.com/postojmotocyklelodz/

 

Buspasy dla motocyklistów! FanPage - https://www.facebook.com/pages/Buspasy-dla-motocyklistow-Lodz/379016688918647

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ide dzisiaj na pierwszy ogień, opowiem jak było  :decayed:  B)

Kosmaty tylko nie przestrasz chłopa, bo innych wywiadów nie będzie :P  :biggrin:

Serdecznie zapraszam :
logo_czarny_racing.png.34e721961f718874ac5554676f49a17f.png
Sklep Metro
Wrocławska 1
91-052 Łódź
42 654 29 68

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli interesuje Cię "zawieszony" po wypadku, z planem powrotu, to daj znać- może i moja historia się przyda.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak potrzebujesz takiego 50+ (prawie 60-  :riding: ), ale o krótkim stażu motocyklowym - to daj znać!

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam serdecznie! 

Chciałbym podziękować Wszystkim za pomoc w stworzniu mojej pracy. Szczególnie Tym z którymi udało mi się spotkać i pogadać ale także wszystkim którzy zaoferowali mi chęć pomocy. Dzięki wielkie. Jeśli do kogoś się nie odezwałem, to ze względu na to, że musiałem zrobić niemałą selekcję i pogadać z przedstawicielami możliwie różnych grup motocyklistów. W wyniku rozmów z Wami powstała ta praca przy tworzeniu której zamiast się namęczyć,  dobrze się bawiłem i przyniosła mi o tyle satysfakcji, że nie jest kolejną czysto odtworczą pracą na zaliczenie, bazujących na kopiowaniu fragmentów książek.

Dla zainteresowanych wrzucam w załącznik pracę i jeśli znajdzie się ktoś ciekawy co z tego wyszło, to zapraszam do lektury.

Pozdrawiam, 

Krzysiek

Praca licencjacka - 03.07.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze już można Ci gratulować obronionego licencjatu - co niniejszym czynię!

Fajnie, że podzieliłeś się z nami swoją pracą - z przyjemnością przeczytam, choć jest bardzo "socjologiczna" :P

No to teraz pora na własne 2oo! (chyba, że już masz)

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna praca, sam skończyłem studia na eksocu i jak sobie przypomnę jaką katorgą było dla mnie pisanie licencjatu i magisterki na jakieś przemielone, nic nie wnoszące tematy to aż zazdrość bierze, że ktoś miał taki świetny pomysł ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło widzieć Wasz entuzjazm :smile: pracę obroniłem już w 2016, potem lekki życiowy "Rollercouster"  i w efekcie dopiero teraz jest czas na powrót do tematu. W kwestii motocykla to w dalszym ciągu pracuję na to żebyśmy mogli w przyszłości spotkać się gdzieś na drodze :smile: Jeśli nic nieoczekiwanego się nie wydarzy to mam nadzieję w przyszłym roku uda mi się ten plan zrealizować. A wiadomo jak jest... priorytety itd. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...