Skocz do zawartości

Anglojęzyczny Oszust


Pysio

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiło tym razem na mnie. Wystawiłem motocykl na otomoto.pl z opcją wyświetlania za granicą. Tak się stało, że zgłosił się gość przedstawiający się jako Ryan Williams. Był bardzo zainteresowany kupnem motocykla. Dogadaliśmy się co do ceny i miał wysłać mi pieniądze. Z tym, że zaznaczył, że sam nie przyjedzie po niego tylko jego firma kurierska "shipping company". Kilka dni po pierwszej rozmowie otrzymałem maila od "firmy transportowej" (euroline shipping) z adresu: eurolineshipping@gmail.com - na początku nie spojrzałem na adres, mail wydawał się wiarygodny. Cała sprawa jednak cały czas trochę mi śmierdziała i wydawała się zbyt piękna.Ale czekałem aż gość wyśle pieniądze i wtedy mu wydam motocykl. I tu zaczęły się schody. Przysłano mi maila z "banku" adres: bank.citibankonline.citi@gmail.com - Jakiś obrazek czarno biały niby potwierdzający wysłanie pieniędzy oraz treść taka:Dear **************, My name is Stephen Ely, the Branch Manager of Citibank. I am using this medium to inform you that our verified customer Mr Ryan Williams ask us to transfer the sum of €9,330 from is account to your bank account in Bank Handlowy w Warszawie S.A. Account Number : NRUMER KONTA SWIFT: CITIPLPX which will be credited on Friday 16th of March 2012 but the transfer will be delayed except if you can provide us the scan copy of the Western Union receipt of €800 that belong to the shipping company. We are very sorry to inform you that the funds cannot be sent to your account only if the Western Union details is provided because we bear all risks regarding the transaction between you and Mr Ryan Williams and we are to protect both the buyer and seller.Here is the name and address of the shipping company you will transfer the funds to via Western Union outlet near you:Name: James GarciaAddress: EUROLINE SHIPPING CO LTD Dock Gate House, Waterloo Quay, Aberdeen, AB11 United KingdomPresently, the funds is being deducted from his account, it has been processed and ready to be transferred to your bank. Our request is only the scan copy of the Western Union receipt for the shipping company. You can send the scan receipt to paymentonlineservice.online@gmail.com,For more information contact our customer care: complainonlineservice@gmail.comCitigroup Privacy PromiseCopyright © 2012 Citigroup Inc©CITIBANK.FBI SERVICE.Stephen Ely ( Bank Manager ) CitibankCzyli zrozumiałem to, jako, że pieniądze do mnie zostały wysłane, ale wstrzymane do czasu dopóki nie zapłacę 800E do firmy transportowej. Niby dlatego, aby potwierdzić moje dane osobowe. Tego samego dnia, którego otrzymałem powyższego maila, sprawę zgłosiłem na policję. Oczywiście w Pabianicach totalnie mnie olano i powiedziano, że jak na razie do przestępstwa nie doszło więc oni nie zrobią. Po krótkiej rozmowie z "policjantem" doszedłem do wniosku, że muszę być oszukany aby oni zaczęli coś robić (nie można przeciwdziałać zanim stanie się krzywda). Pojechałem do Łodzi i tu sprawa wyglądała trochę inaczej. Śledczy, którzy zajmują się to sprawą stwierdzili, że to rzeczywiście jakiś szwindel. Okazało, się, że gość zna się na rzeczy i robi przekierowania adresów ip na rózne zagraniczne serwery więc zlokalizowanie go przez policję jest niestety nie możliwe. Jednak policja zajmie się sprawą i nie zostawi jej bez głosu.Tak więc drodzy forumowicze nie wysyłajcie nikomu kasy na zasadzie, że ktoś nam nie ufa ale kasa na nas czeka. To guzik prawda, mimo, że nie wierzyłem w coś takiego, pojechałem do banku się upewnić. I miałem rację. Szkoda tylko, że takie coś ujdzie temu gościowi na sucho i nie można nic zrobić aby gościa odnaleźć. Wysyłam tę wiadomość aby Was ustrzec przed tym oszustem. Jeśli ktoś chce ip. i posiada na tyle ogromną wiedzę, aby gościa odnaleźć to chętnie znajdę fundusze aby wybrać się za granicę i obić gościowi mordę bo takich, którzy mu uwierzyli może być wielu. Ja na szczęście nie byłem na tyle naiwny by wysłać nieznajomemu kasę przez Western Union i jej nigdy więcej nie odzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz takie numery znam nie od dziś :biggrin: na allegro były też moto po dobrej cenie wystawione od typów co niby mieszkali w Polsce ale sprzety mieli za granicą czy na odwrót ale podobne kombinacje :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto wierzy w takie rzeczy i wpłaca pieniądze w ciemno na jakieś nieznane konto. Ja zwyczajnie czekam na pieniądze - nie przychodzą to się nie przejmuję i sprawę olewam. Szczerze to nie wiem kto się na takie rzeczy nabiera, oszustwo cienkie jak przednia opona w traktorze :biggrin:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no adresy mailowe sa baaaardzo firmowe ;)Nie pamietam jak ten walek sie nazywal ale chyba "Na Kenijczyka"Moge sie mylic nie chce mi sie googlac :smile:

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no adresy mailowe sa baaaardzo firmowe ;)...

Szczególnie bank.citibankonline.citi@gmail.com :smile: Nie wiem jak Wy ale jak firma ma adres @onet.pl lub @gmail to raczej nie jest zbytnio wiarygodna

Przykład

Dołączona grafika

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pysio pisz pisz !!Uwielbiam czytac takie konwersacje :biggrin:

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś wystawiłem rower (dość drogi bo za 4 tyś) na tablica.pl i za niedługo odezwał się jakiś Kali (nie podał skąd klika, ale IP wskazywało na Kongo) ;)Scenariusz bardzo podobny, ale od pierwszego maila już wiedziałem o co biega jednakże dałem znać że nie wiem że to lipa i zacząłem się z nim bawić. Znudziło mi się to szybko i odpisałem żeby sam przyjechał po rower z Kongo - kontakt się urwał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Parę dni temu dostałem podobnego maila z Wysp jak sprzedawałem TDM850 kolegi:

 

 

Thanks for your response. 7.500 PLN is a nice and accepted price. I will be adding the 3.9% PayPal surcharge to the total amount i will be paying you. So i will be paying directly into your PayPal account without any delay, and i hope you have a PayPal account. If you have one already, just send me the address to send it to, which is the email address you use for it or you can send me a PayPal money request,

Name:

PayPal Email address

Cell Phone No.

so once i receive the details i will go ahead with the payment through PayPal and then i will contact my shipping company after you get the payment. I will need your home address for the merchandise to be Picked Up by the Shipping Company. I want you to know that i have made an arrangement with the courier company coming to pick up the merchandise and i signed a note of authorization with them so their courier representative can sign for the necessary documentation on my behalf. I await your mail.

Thanks

 

 

Koleżka podpisuje się jako Daniel Dave

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, nie mam cierpliwości na takie zabawy :smile: Zresztą moto już poszło - kupił pierwszy oglądający i nawet nie marudził. Co do anglojęzycznych oszustów, to jest jeszcze ten facet, który wystawia popularne motocykle za 50% wartości i wpisuje jako lokalizację różne małe miasta. Ostatnio na Allegro sprzedawał GSX1300R z 2008 za 16k i BMW K1200R (chyba 2008) za 17k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Nigdy nie zgadzajcie się na Paypal! Jest to chyba najbardziej client-friendly payment provider na świecie. Podam przykład jednego z klientów, którego obsługuję.Facet dopuścił przelewy paypal po czym jakis typ załozył u niego 3 konta telefoniczne, wydzwonił 3 x po 50 zł jednego dnia na jakieś drogie zagraniczne numery po czym zgłasza do Paypala, że chce wycofać pieniądze i anulować transakcje. Do 3 dni przechodzi bez zarzutów i ten kto na przelewy z paypala pozwala - traci kasiorę. Słyszałem o przypadkach, gdzie ludize wycofywali po $5000 po miesiącu rezygnując z zakupu. Jak dla mnie obecne polityka Paypal to kpina - no chyba, że Ty kupujesz!

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aidekk prawdę prawi dlatego od razu wcześniej napisałem abyś nie zgadzał się na paypal - z bankiem też można zrobić coś podobnego ale w tym przypadku nie będzie to możliwe z racji zapewne fałszywych danych osobowych - to w banku jest do sprawdzenia - rachunki zakładane na słupy to już inna inszość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja jak ost sprzedawalem sprzeta to tez kilka razy do mnie pisal, chyba 3.

Zawsze jako inna osoba, raz go olalem, dugi raz mu powiedziałem cene kilkukrotnie wyższą, on się zgodził i odrazu chcaił moje dane do przelewu, nic mu nie wysłałem.

Następnym razem napisałem mu co jemu w co :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...