Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Rogal

Kombinezon Tschul 787

4 posty w tym temacie

Witajcie. 
W okresie świątecznym poszukiwałem jakiegoś budżetowego kombinezonu. W oko wpadła mi marka Tschul, przez niektórych opacznie czytana "Ciul" choć poprawnie zgodnie z zasadami pisowni w języku niemieckim sch = sz, czyli TISZUL.
Sam szukałem jak najwięcej informacji, nim zdecydowałem się kupić jak by nie było bardzo tani kombinezon.
Tak więc, w połowie stycznie w przyjaznym sklepie Motorwings nabyłem kombinezon Tschul 787 - biało czarny.
Chciałem się podzielić wrażeniami, bo może tak samo jak ja, ktoś inny będzie zbierał informacje na temat tej marki.  

Cena - 
1449 zł, co jest bardzo dobrze :smile: Biorąc pod uwagę że uznane/markowe kombinezony można kupić za kwotę nawet 5000. Na tle konkurencji cena jest rewelacyjna bo jest to chyba najtańszy producent dający kombinezony ze skóry bydlęcej o przyzwoitej grubości i wykonaniu.

Wykonanie -
Na dobrą sprawę nie ma się czego przyczepić, obejrzałem każdy szef, każde łączenie i nie znalazłem dziechty. Żaden szef nie wykazuje możliwości rozejścia się, żadna nitka nigdzie nie wystaje grążąc popruciem. W miejscach narażonych na mocne otarcia skóra jest przeszyta podwójnie. Skóra wydaje się trochę sztywna i nie jest miękka jak atłas, ale w moim mniemaniu to nawet lepiej. Sztywna skórę fajnie się impregnuje i mam odczucie że tam gdzie się wyrabia nabiera "pamieć kształtu" i bardzo dobrze przylega czy się zgina. Sztywność skóry jest powodem mniejszej ilość garbowań i wytrawień, co akurat uważam za plus, bo mniej razu skóra była moczona w żrących zasadach i mimo że jest twardsza, to pewnie też jest trwalsza. 
Jeśli ktoś BARDZO pedantycznie chce podejść do tematu to w miejscu mocowania ochraniaczy zewnętrznych trochę wystają cienkie paseczki skóry, jest to efekt po docinaniu kształtu po wpasowaniu ochraniacza, ale naprawdę w niczym nie przeszkadza. 

Ochrona -
Dużo przeszyć w miejscach podatnych na przetarcia, ochraniacze wewnętrzne goleni, kolan, pleców, barków łokci i przedramienia.
Zewnętrzne ochraniacze kolan, barków i łokci - pseudo tytanowe ;)  Bardziej wygląda to na aluminium lub magnezje.
Duży garb, dość sztywny ale zarazem elastyczny, też da dodatkowa ochronę. 
Slajdery na piszczelach, trzymane na porządne rzepy.

Użytkowanie w praktyce -
? Na razie brak :biggrin: Wrócę do tematu po sezonie i dopiszę co i jak... jak wiadomo kombi nie jest stworzone żeby w nim chodzić, więc dopiero jak się układa na motocyklu, opisze po sezonie. W planach mam wypad do Pragi, więc czasu na testy będzie sporo.  

Ogólnie -
Póki co jestem zadowolony, w tej cenie produkt wydaje się porządny i prosty, żadna nogawka nie jest większa od drugiej a lewy rękaw nie jest krótszy od prawego ;) No i najważniejsze co mam do powiedzenia w temacie... za***iście wygląda czarny Alpin z gwiazdą na klacie! Ale czy warto tak dużo płacić w dużym stopniu (bo nie przeczę że wykonanie jest takie samo jak Tschula) za sam znaczek i promocje produktu, skoro można mieć bardzo przyzwoity, dobrze wykonany a przy tym bezpieczny Niemiecko - Pakistański produkt? Uważam że nie warto przepłacać.

Czekam na dyskusję w razie czego ;)  

też mam ciula i po paru sezonach nadal jest git, tylko jak coś to proponuje poszperać bo jest to na tyle popularna marka że jest od cholery sklepów z tymi kombiakami i ceny również atrakcyjniejsze

http://www.sklep.moto-akces.pl/kombinezon-skorzany-dwuczesciowy-tschul-grabem-787-new-tytan-p-51840.html

znajomy z tej ceny jeszcze 150 zbił wiec warto szukać

Zastanawiam się nad tym kombi i chyba ktoś w Łodzi sprzedaje je więc przed sezonem wpadne i kupie sobie do testów. Używam na razie tekstylnego kombi z uwagi na kieszenie a dokladnie ich ilość. Jak w tym kombinezonie wyglada miejsce na jakis potfel czy telefon? I tak z offtopa Rogal wymieniasz wreszcie moto na bardziej turystyczne ? ;)

Co do ceny to zgadzam sie, są tańsze i taki tez miałem plan, przymierzyć i kupić na allegro, ale miałem powód żeby kupić w motorwingsie, powiem tylko że tranzakcja była łączona z innymi usługami i hajs się zgadza ;)

Wiesz co Matik, no kieszonka jest jedna, wewnętrzna, jak to moja narzeczona stwierdziła gdy jej pokazałem:

Ja - zobacz Patrycja jaka fajna kieszonka, jest jedna ale spora.

Patrycja - Nooo, w sam raz na oświadczenie dawcy....

Choć mało śmieszczne, to prawdziwe :P Po za tym, to kombinezon z takim przeznaczeniem bardziej sportowym, a co za tym idzie nie powinno się w nim upychać portfeli, kluczy itp, ponieważ przy wypadku czy nawet ślizgu takie przedmioty umieszczone blisko ciała mogą narobić sporo szkód. Zakładając kombiaka i w ogóle ciuchy motocyklowe, lepiej schować wszystko do zadupka. Więc Mati, nie patrz na ilość kieszenie w kombi jako ważne kryterium wyboru.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0