Skocz do zawartości

Opony Używane - W Łodzi Lub Okolicy


rook

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, gdzie w Łodzi lub okolicy dostane używane opony ? Chyba się zdecyduję na używki, ale chciałbym je najpierw zobaczyć w jakim są stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, jedni mówią tak jak Ty a drudzy całkiem odwrotnie. Też planowałem kupić nowe, ale bardzo dużo osób mi odradzało i teraz już nie wiem. Chce się rozeznać w używkach i później podejmę decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem używkę do motoru nigdy w życiu! Opona po 3 latach traci swoją wartość i przyczepność a kto Ci sprzeda np. roczną czy też 2 letnią oponę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem używkę do motoru nigdy w życiu! Opona po 3 latach traci swoją wartość i przyczepność a kto Ci sprzeda np. roczną czy też 2 letnią oponę?

Ja zawsze słyszałem, czytałem że po 5 latach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem, że kupiłem w 2010 opony leżaki z 2004 roku ( przechowywane w odpowiednich warunkach ) i miały właściwości jak normalne nówki :smile: Także jak ktoś ma 3 letnią oponę i mówi, że jest taka stara, że już nie może na niej jeździć, to tylko się szeroko uśmiecham :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki może po 5 latach :P Też informację zdobyłem z forum i opinii kolegów. BykuOCW a jak sprawdziłeś używaną oponę jakie ma właściwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę trzymajcie się tematu - rook pyta GDZIE, a nie czy warto

"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ksawerowie jest wielkie centrum opon. Nie jestem pewien czy są tam opony do moto bo kupowałem do puszki. Nówki albo raz jedna do kompletu jak mi pod marketem przebili.

Za używkę zapłaciłem grosze ale fakt że opona miała już pare lat bo to już stary model był. Natomiast stan hmm prawie nówka sztuka.

 

Przy używkach bardzo ważne jest sprawdzenie stanu opony ale w Ksawerowie dostaje się gwarancje i raczej odpowiadają za sprzedawany towar.

 

Proszę trzymajcie się tematu - rook pyta GDZIE, a nie czy warto

Ja tam bym sie nie czepiał rook sam nie jest przekonany do rozwiązania, ale jakby co możemy założyć oddzielny wątek na temat wieku opony bo jest interesujący.

 

Wracając do tematu.

To gdzieś czytałem artykuł z "wynikami badań" ile tracą opony w ciągu kilku lat pod warunkiem prawidłowego przechowywania opon.

Wniosek był jeden. Opona po 8 czy 10 latach (nie pamiętam dokładnie) traciła około 5% swoich właściwości.

Oczywiście źródeł "mitu" o starzeniu się opon upatrywali w samych firmach oponiarskich które zmuszają nas w ten sposób do częstszej zmiany gum.

Postaram się w pracy znaleźć ten artykuł i ewentualnie poszukam kto prowadził badania bo może wcale nie są wiarygodne.

 

Osobiście mam już dość stare zimówki i na przestrzeni paru lat nie zauważyłem jakiegoś spadku trzymania opon.

Poza tym na lato zakupiłem dwa lata temu niskoprofilowki na przód rocznik 2001( albo jakoś tak) nówki sztuki i też nie widzę by wiek stanowił problem.

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam już dość stare zimówki i na przestrzeni paru lat nie zauważyłem jakiegoś spadku trzymania opon.

A jak chcesz to zauważyć, skoro pogarszanie następuje stopniowo. Nie ma wyraźnej granicy, 5 lat i jeb! opona traci nagle 30% swoich właściwości. Przez to, że "cały czas" guma się starzeje nie jesteś w stanie wychwycić różnicy. Natomiast gdybyś porównał nową dotartą oponę i zaraz potem taką 11 letnią to mógłbyś się zdziwić.Wiadomo, że przy codziennym użytkowaniu auta nawet stare opony dadzą radę, gorzej kiedy trzeba będzie gwałtowanie hamować lub uciekać szybkim manewrem - wtedy może być niewesoło. Mówisz, że opona przez 8-10 lat traci 5%. hmmm. Na ściagaczu o ile pamiętam, był artykuł, który pokazywał czasy okrążeń na nowych i starych gumach. Różnica była znacząca. Też jestem ciekaw jak Byku sprawdzałeś właściwości używanej opony i na jakiej podstawie mówisz, że ich właściwości były jak nowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ksawerowie byłem i nie mają do moto (chyba że byłem w innym miejscu niż Ridick mówi) Wcześniej myślałem wyłącznie o nówkach, ale jak niektórzy z Was pisali mi, że można nieźle trafić z używkami to czemu nie miałbym spróbować poszukać. Z tego co wiem różnica w cenie jest ogromna, te co ja chce (road smart lub pilot road 2) kosztują ok 1000 zł a za używki na allegro widziałem nawet po 200zł - jednak nie chce się decydować na coś czego fizycznie nie widziałem, dlatego też pytam Was gdzie w okolicy Łodzi mogę dostać używane oponki. To nie musi być Łódź, mogą być okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że granicy nie ma i że subtelnych różnic przy ciągłej jeździe nie odczuje ale w pewnym momencie opony przestają spełniać minimalne wymagania. Przestaje być zadowolony z tego co oferują na mokrym i je wywalam.Poza tym teraz modele opon zmieniają sie na tyle często że ciężko by było porównać opone nową i 8 letnia w ramach tego samego modelu.

Na ściągaczu o ile pamiętam, był artykuł, który pokazywał czasy okrążeń na nowych i starych gumach. Różnica była znacząca.

No tak ale to na torze i pewnie przez odpowiednich kierowców. Ja osobiście daleki jestem od takiego wykorzystania opon by było mi potrzebne to 5%.Moje czasy na tym samym torze były by zdecydowanie gorsze. To właśnie ścigacz pokazał jaka jest różnica w czasach okrążeniach amatora, amatora startującego w wyścigach, zawodowcach w lokalnym rozumieniu.Przy moich umiejętnościach i zapewne większości z nas te 5% wydaje się zupełnie nieistotne.Oczywiście mogę się mylić dlatego chciałem pociągnąć ten wątek.PSTam chyba jest tylko jeden taki duży skład opon.Pytanie do czego chcesz używki ;) będziesz tym jeździł czy chcesz palić gumę ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup potorowe i po sprawie ja jeździłem i powiem tak różnica jest tylko w cenie :smile: np dunlop 209, teraz mam nowe ale raczej jak te zjadę to wrócę po potorówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ksawerowie na tym dużym składzie, jak kończy się Ksawerów i zaczynają się Pabianice mają do motocykli, ale jak byłem na jesieni to mieli marny wybór.

Mapy Google

Staram się nie kupować używek do motocykla, ale jesienią jak złapałem kapcia i opona się nie nadawała do łatania, a chciałem jak najszybciej dalej jeździć, to kupiłem pierwszy raz używke do motocykla. Zaryzykowałem i kupiłem na allegro, opona przyszła w lepszym stanie niż ta którą miałem na motocyklu i do tej pory na niej jeżdżę. Kupowałem tutaj Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ksawerowie w 2ch miejscach sprzedają opony. Jedno i po prawej i na przeciwko drugie. Oba to konkurencja - bracia bliźniacy Zajkiewicze. Nie wiem jak u nich z oponami do moto, ale do samochodów mają trochę.Jako, że ja oponę tył zmieniał ok 2-3 razy na sezon a przód ok 1 na sezon to zamawiam trochę opon z Michelina (IMO do enduro najlepsze ew. Metzeler). Zamawiam w hurtowni, bo czasem biorę większą paczkę i dla znajomych. Kiedyś brałem używki, ale to są takie (do enduro!) jak ja wywalam teraz. Da się jeździć ale d*pa lata na wszystkie boki.Nie wiem jak to jest w szosowych motocyklach ale moje zdanie jest takie: jeśli jeździsz amatorsko i turystycznie to nie poczujesz dużej różnicy pomiędzy używaną a nową. Ale jeśli zapierdzielasz po torach to różnica będzie rażąca.Aha, też kiedyś kupowałem leżakowane opony, już ich nie biorę ale były nawet nawet.Aby nie było, że robię offtop (to do moderatora) to możesz kupić oponę u mnie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premio Wojtera - Łódź, Gliniana 38A tutaj mają używki do moto jak mi poleciała na przodzie to mi wymieni i to na dużo lepszą niż miałem :smile: mozna sprawdzić

 

Właśnie dzwoniłem i nie mają używanych a jak zapytałem o nowe to ceny duuuużo zawyżone w porównaniu do konkurencji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAWET jakbyś PRZECZYTAŁ to co jest napisane to byś wywnioskował, że chodzi o LEŻAKI a nie o UŻYWKI !LEŻAKI to są nowe NIEUZYWANE opony !Zanim coś napiszesz pomyśl, to nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem jedno słowo, "używki" i "leżaki" - mój błąd, oczywiście chodziło mi o leżaki. Nadal opona z 2004 (czyli starsza niż 5 lat) choćby była i nieużywana nie ma już właściwości opony nowej - guma się starzeje. Nie stresuj się tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...