• Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Irek30

Szybki Internet - Skąd W Łodzi?

15 postów w tym temacie

Skąd brać jakiś szybki internet w Łodzi? Kończy mi się abo. w Orange, który idzie obecnie przez kabel telefoniczny. Na stronki wystarcza, ale gdyby się chciało coś ściągnąć, czy obejrzeć przez net, to się tnie.

Mieszkam na Bałutach w bocznej ulicy Łagiewnickiej.

W takim razie zobacz sobie jakie oferty maja operatorzy kablowi. Jeśli mieszkasz w bloku to na pewno masz u siebie albo multimedię albo UPC. Wszystko zależy od danego adresu Raczej Ci tutaj nie doradzę ale możesz sobie wpisać swój adres na stronie: https://panwybierak.pl/oferty/internet/46. Powinna Ci się pojawić tam oferta od wszystkich obecnych na rynku operatorów oraz łatwiej będzie Ci się na cos zdecydować.

Jeszcze bardzo dobrą szybkość ma światłowód ale jest to już większy koszt ( często wybierają sobie taki internet firmy...). Nie polecam natomiast radiówki. Miałam oraz czasami przerywa. 

ja polecam Toyę :smile: prędkość jest taka za jaką płacisz, a nie zaniżona. Działa przyzwoicie https://toya.net.pl/

również moge polecić toya, już z 7 lat z ich usług korzystam i jestem happy, co śmieszniejsze co jakiś czas podnoszą znacznie prędkość a cena zostaje taka sama

ja też moge polecić toye 

ewentualnie na bałutach jest bał sat zobacz czy jest u ciebie

Jep, toya to dobre wyjście, ewentualnie w pakiecie z tv jest taniej. Nie daj się przekonać na FTTH od Orange. Śmiem twierdzić, że toya na miedzi będzie bardziej stabilna aniżeli Orange na świetle ;]

Również polecam Toyę - mam internet 100, w rzeczywistości 80-90 Mb/s

Kumpel skusił się na światłowód Orange, internet do 300 Mb/s, w rzeczywistości nie przekracza 60 Mb/s.

Na Bałutach to raczej MultiMedia

Ja również mogę polecić Toye. Od lat mam u nich TV i internet i jestem naprawdę zadowolony z ich usług i poprawiania jakości, co ważne ;)

Na Bałutach działa Bałsat link: http://xn--ba-sat-4db.pl/news.phpale nie wiem czy akurat w Twojej lokalizacji jest - zadzwoń i się dowiesz.

Bałsat jest tylko pośrednikiem bo wszystko leci z Toya i kanały TV łącznie z TV TOYA, a umowa na sam internet jest bezposrednio z Toyą mimo, że podpisuje się ją za pośrednictwem Bałsatu. 

Jak przedmówcy polecam Toye ze względu na dobrą jakość (niski poziom usterek) i prędkość łącza, a ponadto łatwe zarządzanie kontem online i aktywną obsługę techniczną (a nie młodą panienkę czytającą z ekranu instrukcje). Ponadto w Toya w cenie abonamentu możesz poprosić o stały i publiczny adres IP, który znacznie ułatwi Ci uruchamianie usług typu domowy serwer, kamera IP czy zdane sterowanie domem/alarmem.  

Mam szybki internet Orange (światłowód) i po kablu mam ponad 320 Mb/s. Przesłanie pliku 800 MB to chwila :smile: Przy wi-fi oczywiście wolniej, ale jak masz kilka podpiętych sprzętów jest ekstra. Cena OK.

A sprawdzałeś oferty na https://toya.net.pl/internet ? Bo ja korzystam od prawie dwóch lat i nie mogę powiedzieć złego słowa na ich usługi, ani nic mi się nie zacina, ani nie zdarzyły mi się jakieś przerwy w dostawie Internetu, nawet chyba nigdy nie musiałem tam do nich dzwonić żeby cokolwiek naprawili, bo nic się nigdy nie psuło, także ja ze swojej strony poleciłbym chociaż sprawdzenie ofert u nich :smile: Chyba wszyscy moi znajomi korzystają z Toyi i o żadnych rażących zaniedbaniach nie słyszałem :smile:

Powiem tak zależy gdzie mieszkasz :smile: u mnie na przykład jest monopol na toya! nie ma możliwości praktycznie innego internetu. w całym bloku puchy tylko TOYA, ale nie narzekam mają dobry internet. 

EDIT:

ale możesz sobie wpisać swój adres na stronie: https://panwybierak....rty/internet/46.

Troszkę nie praży ta wyszukiwarka :smile: bo wyświetliło mi jakieś lipne oferty a ,,toji" nawet nie było!! Według mojej opinii to najlepsza oferta! 

Edytowano przez Kovalchuck (zobacz historię edycji)

Odnośnie Toya to mają jedną zaletę: w czasie trwania umowy za darmo zwiększają Ci przepustowość, czyli nie jak w Orange, że jak podpiszesz umowę na 3 lata to masz to co kupiłeś 3 lata. Ja kupując 50/5 Mbit/s po 6 miesiącach awansowałem na 60/6 a po następnych kilku na 75/6. Teraz mam nową umowę (na rok) i 5 miesięcy przed końcem umowy znów mi zwiększyli z 60/10 na 75/10. Co do internetu od nich to na prawdę nie mam zastrzeżeń. Słyszałem za to bardzo złe opinie na temat wieszających się urządzeń od TV, ale nie mam więc się nie wypowiem.

Słyszałem za to bardzo złe opinie na temat wieszających się urządzeń od TV, ale nie mam więc się nie wypowiem.

Potwierdzam, zwłaszcza dekoder 3G PVR (z dyskiem) jest bardzo słaby (piszą że to wina oprogramowania). Ja mam w gniazdku timer za 10zł, który każdej nocy restaruje mi dekoder.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0