Skocz do zawartości

Nie Miał Jarek Kłopotu- Kupił Synowi Tablet.


JAREK-XJR

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym jedynie przypomnieć, że brak odpowiedzi na reklamację w terminie 14 dni to automatyczne uznanie reklamacji. A jak nie chce wtedy oddać i się głupio tłumaczy to od razu dzwonić do UOKiK.


Co do samego tabletu, to jesli musi być z gniazdem SIM (pewnie chodzi o to by mieć jakiś mobilny internet) to jedyne co mogę polecić to stówę drożej:
http://www.x-kom.pl/p/271685-tablet-7-lenovo-a7-30-mt8382m-1gb-8gb-android-44-3g.html

Niestety, gorsza rozdzielczość...

Jeśli może być bez SIM to wybór jest o wiele większy.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jedynie przypomnieć, że brak odpowiedzi na reklamację w terminie 14 dni to automatyczne uznanie reklamacji. A jak nie chce wtedy oddać i się głupio tłumaczy to od razu dzwonić do UOKiK.

 

Co do samego tabletu, to jesli musi być z gniazdem SIM (pewnie chodzi o to by mieć jakiś mobilny internet) to jedyne co mogę polecić to stówę drożej:

http://www.x-kom.pl/p/271685-tablet-7-lenovo-a7-30-mt8382m-1gb-8gb-android-44-3g.html

Niestety, gorsza rozdzielczość...

 

Jeśli może być bez SIM to wybór jest o wiele większy.

 

Wszytsko ładnie, pieknie ale "odwołanie od decyzji gwaranta" to nie jest to samo co reklamacja do rozpatrzenia. Gwarant na bank odpisze ale nie obowiązują go żadne ramy czasowe w tym przypadku. Z reszta się zgadzam, także proponuje kupić inny tablet, czy uda się zareklamować z wynikiem pozytywnym czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga ode mnie: nie szczypałbym się w dodatkowe karty pamięci tylko zakupił od razu z 16 GB pamięci. Ceny najczęściej różnią się o 40-50 zł na 8 GB. Za kartę może trochę mniej, ale więcej problemów z niektórymi aplikacjami... Ja akurat posiadam ASUS HD Memo Pad 7 z 8 GB RAM ale mnie to starcza, przy czym jakbym chciał wgrać same mapy Sygic na całą Europę to już jest 5 GB...


I mały przykład ode mnie: Acer Iconia B1 od tego samego sprzedającego w wersji 8 GB pamięci:

http://allegro.pl/tablet-acer-iconia-b1-710-wifi-gps-bluetooth-micsd-i5764235319.html

I w wersji 16 GB pamięci:
http://allegro.pl/tablet-acer-iconia-b1-710-wifi-gps-16gb-gratis-i5811911998.html

 

Różnica: 30zł

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem dziś listem poleconym odpowiedź na odwołanie.

Oto ona:

W odpowiedzi na pismo z dnia 16.01.16 dotyczące zgłoszenia ... uprzejmie informuję, że Pana roszczenie dotyczące naprawy/wymiany towaru nie może być rozpatrzone pozytywnie.

Tytułem wyjaśnienia pragnę poinformować, że weryfikacja techniczna reklamowanego towaru przeprowadzona przez autoryzowany serwis wykazała, że zgłoszona wada towaru nie wynika z niezgodności towaru z umową, a z przyczyn zewnętrznych i jest skutkiem niewłaściwego użytkowania. Serwis w swojej ekspertyzie stwierdził uszkodzenie mechaniczne płyty głównej (slotu karty SIM - uszkodzone piny). W związku z powyższym reklamowane urządzenie nie podlega warunkom gwarancyjnym.

Mając na uwadze powyższe wyjaśnienia, nie możemy się przychylić do Pana prośby.

Ufam, że powyższe wyjaśnienia będą wystarczające.  Z poważaniem ...

 

Jutro idę reklamować z tytułu rękojmi, a później rzecznik.

 

Psia mać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ci to nie da... teraz juz tylko do rzecznika praw konsumenta. Potraktowali twoja odpowiedz jako reklamacje/rękojmie - dostałeś list polecony z datą nadania i zwrotką, że otrzymałeś wiec potraktowali to poważnie by nie zostawić luk w prawie (że się spóźnili z odpowiedzią itp itd.). Od razu z tym pismem idź do rzecznika praw konsumenta, jak to nic nie da to niestety przegrałeś. Wiem co pisze zajmowałem się także i tym wiec nie masz co składać ponownie swoich roszczeń na papierze bo zwyczajnie dostaniesz tę samą odpowiedz.

Edytowane przez Matik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nieco banalne, ale zawsze przy zakupie należy poświęcić chwilę i uruchomić/sprawdzić urządzenie przy sprzedawcy. Od zakupu pierwszego wadliwego sprzętu zawsze to robię i uratowało mi to czas i nerwy już 2 razy.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, teraz to i ja to wiem jako madry Polak po szkodzie. Niemniej jednak i za te rade bardzo dziekuje.

Pewnie z rekojmi tez bedzie odmowa bo wyslali tablet do tego sanego serwisu co przy zgloszeniu reklamacji z tytulu gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

1) Tablety to zło. Zapłąciłem 800 zł za Lenovo który miał umieć wszystko, nawet stepować i kanapki robić, a po półtora roku nie daje się nawet włączyć: padła ładowarka, ekran przestał praktycznie reagować, karty SD nie czyta. Jak dla mnie tablety to sprzęt tyle efektowny co g*** warty.

2) Reklamacje to zło. Zrobią wszystko, żeby nie oddać ci kasy i nie dość, że nie dostaniesz zwrotu pieniędzy to jeszcze zrobią z ciebie debila który nie umie zawiązać sznurowadła. Raz tak się szarpałem za buty swojej dziewczyny. Rozkleiła się podeszwa na pół, a reklamacja została odrzucona, bo... zmieniono fleki w butach (jakby nie zmieniono, też by nie uznali, bo wtedy byłoby niewłaściwe użytkowanie zapewne). Zwrot kasy odpada, ale mogą zreperować podeszwę za darmo. Odzyskała dziewczyna te buty po 4 miesiącach (reklamacja, odwołanie, naprawa - cena butów w sklepie - 599 zł), ubrała raz i znowu się rozwaliły w tym samym miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Tablety to zło. Zapłąciłem 800 zł za Lenovo który miał umieć wszystko, nawet stepować i kanapki robić, a po półtora roku nie daje się nawet włączyć: padła ładowarka, ekran przestał praktycznie reagować, karty SD nie czyta. Jak dla mnie tablety to sprzęt tyle efektowny co g*** warty.

2) Reklamacje to zło. Zrobią wszystko, żeby nie oddać ci kasy i nie dość, że nie dostaniesz zwrotu pieniędzy to jeszcze zrobią z ciebie debila który nie umie zawiązać sznurowadła. Raz tak się szarpałem za buty swojej dziewczyny. Rozkleiła się podeszwa na pół, a reklamacja została odrzucona, bo... zmieniono fleki w butach (jakby nie zmieniono, też by nie uznali, bo wtedy byłoby niewłaściwe użytkowanie zapewne). Zwrot kasy odpada, ale mogą zreperować podeszwę za darmo. Odzyskała dziewczyna te buty po 4 miesiącach (reklamacja, odwołanie, naprawa - cena butów w sklepie - 599 zł), ubrała raz i znowu się rozwaliły w tym samym miejscu...

 

 

Wszystko ładnie pięknie ale co to wnosi do tego tematu?,.. Osobiście jeśli naprawę uwierzyłeś w to, że elektronika za 800 zł będzie w jaki kolwiek sposób dopracowana to sam sobie jesteś winny... Polecam otworzyć własny temat ten dotyczy strikte problemu Jarka swoją drogą ciekaw jestem jak to się skończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się wezwany do tablicy więc odpowiadam. ;-)

 

Od Rzecznika otrzymałem pismo, że zażądano od EuroNetu wyjaśnienia sytuacji. Pismo ma datę 22 luty, a wspomniane jest tam niby 14 od daty otrzymania pisma. Zakładam, że EuroNet otrzymało pismo 25, 26 może nawet 29 lutego, zatem 14 dni mija niebawem, ja ani Rzecznik odpowiedzi nie dostał.

Jak się dziś niestety dowiedziałem nic to nie powoduje bo 14 dni to sobie tak Rzecznik ustalił, a ustawa nie mówi nić w jakim terminie na takie pismo sprzedawca/producent ma odpowiedzieć.

Co będzie jak nie odpowiedzą? Ciśnie się na usta.

Ano Rzecznik wyśle kolejne pismo... czyli k..., psia krew, motyla noga, chorobcia, a niech to gęś kopnie... kolejne oczekiwanie.

Mam się skontaktować z biurem Rzecznika w poniedziałek-wtorek, może pismo będą już mieli. Jak mnie urzędnik poinformował: " z reguły odpisują w terminie".

Pożyjemy, zobaczymy.

Będę dalej pisał, skoro już zacząłem to chcę skończyć, nie poddam się. Szkoda, że mój syn, Miłosz, przestaje wierzyć, że kiedykolwiek tablet będzie jego z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No wreszcie: wprawdzie euronet nadal twierdzi, ze niewlasciwie uzytkowalem sprzet ale zgodzili sie na wymiane tabletu na nowy.

Prawdopodobnie, jak sie zgodza, zdecyduje sie doplacic i wybrac cos lepszego.

I teraz prosba o porade: coz z oferty euro agd jest warte uwagi w przedziale cenowym do 600 zl. Chce aby byl z androidem, mial modem 3g conajmniej, dobrze byloby aby mozna bylo kopiowac aplikacje na karte sd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie: wprawdzie euronet nadal twierdzi, ze niewlasciwie uzytkowalem sprzet ale zgodzili sie na wymiane tabletu na nowy.

Prawdopodobnie, jak sie zgodza, zdecyduje sie doplacic i wybrac cos lepszego.

I teraz prosba o porade: coz z oferty euro agd jest warte uwagi w przedziale cenowym do 600 zl. Chce aby byl z androidem, mial modem 3g conajmniej, dobrze byloby aby mozna bylo kopiowac aplikacje na karte sd.

Możliwość przechowywania aplikacji na SD to kwestia oprogramowania, a nie sprzętu. Czasem samej aplikacji. Z tego, co pytasz i mojego doświadczenia z Lenovo, wybrałbym Lenovo A8-50- 8 cali- pytanie, czy wielkość Ci odpowiada?

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram w tej cenie niczego lepszego nie kupisz. To zbyt nisko na dobry markowy tablet. W Lenovo samo działanie sprzętu nie stanowi problemu w podstawowym urzytkowaniu (nie wiesza sie). I jak Ci pisaliśmy wcześniej android i jego aplikacje jest tak zbudowany, że to nie ty decydujesz w głownej mierze czy zapisze ci się aplikacja na karcie czy też na pamięci wew. Teraz dużo aplikacji udostępnia możliwość transferu aplikacji do karty, ale i tak składowe tego programu zajmują ileś MB w pamieci wew. tego nie ominiesz a od elektroniki za te cene nawet bym nie wymagał wiekszej pojemności niż 8GB miejsca całkowitego. Pamietaj także, że w lenowo o ile pamietam max karta pamieci, którą będzie w stanie obsługiwać to 32 albo 16 GB. Tak czy siak gratuluje wygranej w tej trudnej walce no i powodzenia w nastepnym zakupie sprzetu :smile:.

Edytowane przez Matik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje.

Kopiowanie aplikacji na karte, to wiem, ze jest kwestia oprogramowania. Prestigio np. nie mial takowego i bez rootowania nie daloby rady tego obejsc. Wiem rowniez, ze i same aplikacje moga sie zapisywac w pamieci wew i tego tez sie nie obejdzie. Pytalem o Wasze ew. doswiadczenia w tej materii ze sprzetami typy lenovo, kiano, dell...

Wlasnie przegladalem oferte i tez mi lenovo wpadlo do lba bo i opinie ma dobre. Ciekawy jest rowniez dell ale raczej juz niedostepny w manu, a nie bede teraz zwiedzal wszystkich sklepow euro agd w poszukiwaniu jednego tabletu.

Czekam na pisemna odpowiedz na pismo rzecznika i do sklepu. Co wybralem- napisze i wiecej w euro agd kupowac nie bede.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I teraz prosba o porade: coz z oferty euro agd jest warte uwagi w przedziale cenowym do 600 zl. Chce aby byl z androidem, mial modem 3g conajmniej, dobrze byloby aby mozna bylo kopiowac aplikacje na karte sd.

 

Dołóż do Nexus 7. Naprawdę dobrze Ci radzę. To najlepszy tablet i to nie "w cenie do" tylko najlepszy w ogóle. Czysty android od Google sprawia że śmiga jak szalony, masz zapewnione ciągłe aktualizacje, wykonanie na najwyższym poziomie. No po prostu lepiej nie kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za porady. Wybor przed weekendem padl na lenovo 2 A7 z modemem 3G.

Na razie smiga jak zloto.

 

Euro agd po raz kolejny mnie zrazilo bo do poprzedniego tabletu dawali w promocji za zyla roczna subskrybcje McAfee security. Nikt nic nie mowil czy moge zrezygnowac z tej promocji czy nie. Jak oddawalem prestigio, pani powiedziala, ze ow bonus moge zabrac i od ceny zwrotu odjela zyla. Ja mowie, ze nie chce tego, bo nie bede uzywal, a pani, ze nie moge nie chciec.

Nie bede sie kolejnych miesiecy bujal po rzecznikach ale wg mnie powinna mi oddac cala kwote i ta promocje sobie zabrac.

Jak ktos chce to mu oddam owa subskrybcje. W promocji, za "dziekuje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

2) Reklamacje to zło. Zrobią wszystko, żeby nie oddać ci kasy i nie dość, że nie dostaniesz zwrotu pieniędzy to jeszcze zrobią z ciebie debila który nie umie zawiązać sznurowadła. Raz tak się szarpałem za buty swojej dziewczyny. Rozkleiła się podeszwa na pół, a reklamacja została odrzucona, bo... zmieniono fleki w butach (jakby nie zmieniono, też by nie uznali, bo wtedy byłoby niewłaściwe użytkowanie zapewne). Zwrot kasy odpada, ale mogą zreperować podeszwę za darmo. Odzyskała dziewczyna te buty po 4 miesiącach (reklamacja, odwołanie, naprawa - cena butów w sklepie - 599 zł), ubrała raz i znowu się rozwaliły w tym samym miejscu...

Nie wiem jak to robisz, ale mnie przyjmują wszystkie reklamacje. Ciekawe... buty kobiecie reklamowałem kilka razy - za każdym razem przyjęte, reklamowałem też sprzęt  w stylu kamerki, wideorejestratory, nawet lapka. Nie ma co się pienić, jedziesz prawniczym bełkotem i gacie im spadają z d*py :biggrin:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I wszystko w euro agd? Buty też?

W różnych miejscach. Akurat ostatnie co reklamowałem w RTVEUROAGD to właśnie kamerka Redleaf RD32II, ze skutkiem pozytywnym - dostałem nową :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ostatnio pojawił się nowy problem z tabletem, a może bardziej z niektórymi aplikacjami. Otóż przy próbie uruchomienia niektórych aplikacji pojawia się; "failed to extract resources needed by il2cpp".

I nie wiem czy to kwestia usunięcia jakiegoś pliku z tabletu czy to jakaś grubsza sprawa.

Pomóżcie proszę bo syn mi dziurę w brzuchu wierci. Głównie chodzi o pokemon go. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety reset tabletu do ustawien fabrycznych nic nie pomogl.

Nie mozna pobrac aplikacji, pokazuje, ze malo miejsca podczas gdy karta jest czysta, a w pamieci wew. ponad 1 giga wolnej przestrzeni.

Raz udalo sie zainstalowac pokemon go ale przy uruchamianiu pojawia sie wspomniany w poscie wyzej komunikat.

Co to za dziadostwo moze byc?

 

Wysłane z mojego DRIVE2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...