Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Zdjęcie
- - - - -

Suchy Recenzuje - Nawigacja Motocyklowa Tomtom Rider 400

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Suchy-wolk

Suchy-wolk
  • Administrator
  • 4151 postów
  • Imię:Marcin
  • Motocykl:GSX-R 600 L2
  • Karta FŁM:0169

Napisano 14 październik 2015 - 12:45

flm_1444823050__tom-tom-rider-2.jpg

Do „prezesowskiego laboratorium” w lipcu trafiła nawigacja TomTom Rider 400 – następczyni modelu Rider z 2013 roku. Oba produkty powstały z myślą o motocyklistach, którzy chcą dojechać do celu niekoniecznie prostymi drogami.

Zachęcam do lektury na portalu

Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie? Zajrzyj na www.wega-lodz.pl

#2 Zet

Zet
  • Oczekujący
  • 107 postów
  • Imię:Konto Do Skasowania

Napisano 14 październik 2015 - 13:04

Kurcze kusisz. Nie tyle do zakupu nawigacji co bardziej do powrotu do pisania recenzji.... Dobra robota, czekam na więcej tego typu tesktów na forum i portalu :)

• Suchy-wolk lubi to

KONTO PRZYGOTOWANE DO SKASOWANIA

#3 Marsel

Marsel
  • Dawca
  • 288 postów
  • Imię:Marceli
  • Motocykl:CBR 1100XX

Napisano 15 październik 2015 - 12:32

thumb_flm_1444907669__20151009_201941.jp

• Suchy-wolk lubi to

#4 Zet

Zet
  • Oczekujący
  • 107 postów
  • Imię:Konto Do Skasowania

Napisano 15 październik 2015 - 13:04

Rozumiem, że jeden obraz to tysiąc słow ale mógłbyś nieco pomaltretować klawiaturę przed sobą i dorzucić jakikolwiek opis tego co chciałeś nam przekazać umieszczając zdjęcie. Fakt że posiadasz tą nawigację mógłby Cię pokusić o napisanie opinii długoterminowego użytkownika ale najwyraźniej nie pokusił. Może dopiero co wysupłałeś kasę na ten sprzęt? W takim przypadki chwalenie się zakupem jest jakoś tam zrozumiałe ale codziennie ktoś coś kupuje związanego z motocyklami. Niektórzy nawet całe motocykle. Czy to zaraz powód do wrzucania info na forum? To nie fejsbuk. Słowem nie wiadomo co myśleć :)

PS

A zamiast dołączonego do zestawu TomToma programu Tyre zdecydowanie bardziej mogę polecić serwis Furkot.com. Ma znacznie lepszy interfejs, więcej możliwości i jest wygodniejszy w obsłudze.

Użytkownik Zet edytował ten post 15 październik 2015 - 13:09

KONTO PRZYGOTOWANE DO SKASOWANIA

#5 pd

pd
  • Moderator
  • 2002 postów
  • Imię:Piotr
  • Motocykl:DL650
  • Karta FŁM:0110

Napisano 15 październik 2015 - 13:11

Miałem ten model Tomtom Rider 400 przez parę chwil, wygrany w konkursie, ale szybko się go pozbyłem bo mnie nie urzekł. Może dlatego, że był powolny (słabo sobie radził z przeliczaniem dłuższych tras tzn powyżej 150 km) i dodatkowo w słoneczny dzień kiepsko było cokolwiek widać na ekranie. To drugie to kwestia montażu i pewnie ktoś inny może nie mieć tego problemu.
  • Marsel lubi to

#6 Suchy-wolk

Suchy-wolk
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 4151 postów
  • Imię:Marcin
  • Motocykl:GSX-R 600 L2
  • Karta FŁM:0169

Napisano 15 październik 2015 - 13:26

w słoneczny dzień kiepsko było cokolwiek widać na ekranie. To drugie to kwestia montażu i pewnie ktoś inny może nie mieć tego problemu.

W sieci również znajdują się opinie o tym, że w słoneczne dni kiepsko widać obraz, ale tak jak mówisz zapewne jest to kwestia ustawień. Jeździłem głównie za dnia przy bezchmurnym niebie i czytelność danych była wzorowa.

• Marsel lubi to

Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie? Zajrzyj na www.wega-lodz.pl

#7 Marsel

Marsel
  • Dawca
  • 288 postów
  • Imię:Marceli
  • Motocykl:CBR 1100XX

Napisano 15 październik 2015 - 13:31

Rozumiem, że jeden obraz to tysiąc słow ale mógłbyś nieco pomaltretować klawiaturę przed sobą i dorzucić jakikolwiek opis tego co chciałeś nam przekazać umieszczając zdjęcie. Fakt że posiadasz tą nawigację mógłby Cię pokusić o napisanie opinii długoterminowego użytkownika ale najwyraźniej nie pokusił. Może dopiero co wysupłałeś kasę na ten sprzęt? W takim przypadki chwalenie się zakupem jest jakoś tam zrozumiałe ale codziennie ktoś coś kupuje związanego z motocyklami. Niektórzy nawet całe motocykle. Czy to zaraz powód do wrzucania info na forum? To nie fejsbuk. Słowem nie wiadomo co myśleć :)

PS

A zamiast dołączonego do zestawu TomToma programu Tyre zdecydowanie bardziej mogę polecić serwis Furkot.com. Ma znacznie lepszy interfejs, więcej możliwości i jest wygodniejszy w obsłudze.

Trafiłeś w samo sedno. Zbierałem miedziaki na nią od kąd pamiętam, a i tak na część brakło, lecz od czego są instytucje finansowe czyt. banki.

Nie korzystam z dołączonego do zestawu TomToma programu Tyre. Są jeszczeinne sposoby na umieszczenie planowanych tras w navi np za pomocą transferu zaplanowanych w Google Maps w GPS Visualizer

Tutaj więcej na ten temat może się przyda

http://www.c-moto.pl...c8&topic=1369.0

Miałem ten model Tomtom Rider 400 przez parę chwil, wygrany w konkursie, ale szybko się go pozbyłem bo mnie nie urzekł. Może dlatego, że był powolny (słabo sobie radził z przeliczaniem dłuższych tras tzn powyżej 150 km) i dodatkowo w słoneczny dzień kiepsko było cokolwiek widać na ekranie. To drugie to kwestia montażu i pewnie ktoś inny może nie mieć tego problemu.

Problem odbijaącego się światła można wyeliminować matową folią. Coś jak w telefonach. Problem wtedy znika. Wklaepywałem trasy pow tysiąca kilometrów i nie zaobserwowałem powolnej  pracy podczas przeliczania. Być może nie mam porównania z innymi motocyklowymi navi

Użytkownik Marsel edytował ten post 15 październik 2015 - 13:27
cytat

• Suchy-wolk lubi to