Skocz do zawartości

[Trasa Górna] Serdeczna Prośba O Ciut Ciszej


pablogit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prośbę kieruję szczególnie do miłośników przelotowych kominów.

Na przepięknym odcinku nowej trasy (od Pabianickiej do Pryncypalnej) hałas z tunelu jest MEGA.

Do czasu....gdy komuś (tak jak mnie) nie przybędzie nowy członek rodziny.

Mnie ten hałas nie przeszkadza, wręcz odwrotnie, ale taki mały człowiek zrywa się jak poparzony.

Nie chciałbym by córa zraziła się za niemowlaka.

Ma urodziny razem z Pedros'ą i ma na imię Hania.

Odpuście proszę na tym odcinku, chociaż przez najbliższy koniec sezonu i może początek 2016.

Jak młoda podrośnie to będę namawiał na hałasy i specjalnie ją zabiorę na wiadukt, ale nie teraz, pliiiiiiisssss

 

LwG

pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez pablogit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, o ile samą prośbę o ciszę mógłbym jakoś wytłumaczyć - na Zgierskiej za Rynkiem Bałuckim i od Julianowskiej w stronę miasta z kolei co jakiś czas "ktoś" ćwiczy jazdę na tylnym kole zamiast iść do pracy i kupić dobry tłumik :P - ale już tekst o tym, że "gdy młoda podrośnie..." trudno przypisać czemu innemu niż tylko egoizmowi. 

KONTO PRZYGOTOWANE DO SKASOWANIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi ten post jest obojętny/nieobojętny, i nie wiem jak się odnieść :smile:

Bo.. z 1 strony rozumiem Twoją prośbę, i jak nie będę się spieszył, nie ma problemu, ale.. jak będę się spieszył, to raczej nie zwolnię, lecz przyspieszę, bo moje sprawy będą dla mnie ważniejsze wtedy zapewne... i średnio wtedy "pomogę" w temacie - a jeżdżę tamtędy dość często, i.. zazwyczaj się wtedy (nie)stety spieszę ;)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można   wszystkich sypać do jednego worka . i taka prośba na nic sie nie zda  bo na pewno sie   znajdą tacy amatorzy  co nie są na tym forum a  hałasować i wk***iać ludzi uwielbiają.  Pomyśl sobie co ja mam mieszkając na Olechowie   500m w lini prostej od Della .  W sezonie zapomnij o spaniu przy otwartym oknie.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślałem, że motocykliści usypiają przy dźwięku silnika motocyklowego (tak jak i przy heavy metal'u), tak samo jak niemowlaki przy kołysance :biggrin:

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywyknąć idzie przywyknąć  ale    czasem masz ochotę  poleżeć  posłuchać np, świerszczy   a tu  łututututuuu...   i bziummmmm       takie uroki i nic się nie  powstrzyma.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, egoizm do kwadratu.

Gary, jak dla mnie to każdy z kominem hałasującym ponad normę powinien w ramach prac społecznych odrabiać przy czyszczeniu ulic.

Chciałem delikatnie, wyszło słabo i missunderstanding....temat do zamknięcia

 

Tylko po co ten hejt?

Jak nie masz nic na temat to nie pisz i nie przyklejaj etykietek

Edytowane przez Suchy-wolk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj... Tatuś chciał dobrze dla swojej pociechy, a wy go hejtujecie niepotrzebnie :smile:

a egoizm /// gdzie tu egoizm, myśli o dziecku a nie o sobie.

 

Pablogit przynajmniej coś zrobiłeś, coś próbowałeś podziałać :smile: choć osobiście uważam że skutek  będzie mizerny !!!

 

Przynajmniej masz jednego mniej  :riding: Sebol obiecał że zwolni ...... Zobaczymy :whistling:  :whistling:  

Edytowane przez Kovalchuck (wyświetl historię edycji)

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a egoizm /// gdzie tu egoizm, myśli o dziecku a nie o sobie.

Kolego, czytaj uważnie, całość i ze zrozumieniem(!)

 

Doskonale rozumiem pierwszą cześć prośby kolegi @Pablogit.

Tak, popieram i rozumiem kolegę i jego sytuację, a że nic to nie zmieni, udowodnili koledzy w swoich postach i myślę, że pod skórą wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę. Sam również nie jestem zwolennikiem hałasowania w i tak już głośnym mieście. To, że Loud Pipes Save Lives jest ściemą to już naukowcy udowodnili.

 

 

 

Jak nie masz nic na temat to nie pisz i nie przyklejaj etykietek

 

@Pablogit, nie ma w moich postach żadnego hejtu. Zdziwiłem się tylko, że Twoja prośba jest "czasowa", a czas jej trwania określony tylko Twoją sytuacją. Mam w tym temacie coś do powiedzenia więc piszę, nie przykleiłem żadnej etykietki!

Sam jestem ojcem, pamiętam jak człowieka roznosi jak przysypiające dziecko się rozbudzi. Nie spodobało mi się, że zapowiadasz, że jak minie czas będziesz znowu popierał takie akcje, hałasy itd. Czy to nie wynika z Twojego postu?:

 

 

Jak młoda podrośnie to będe namawiał na hałasy i specjalnie ją zabiorę na wiadukt,

 

Pax, szacun i empatia do wszystkich motonitów. Gdybyśmy mieli głosowanie to wybrałbym, że wolę cichą jazdę niż dawanie światu znać, że oto jedzie "pan motocyklista"... Chodziło mi tylko o zauważalną sprzeczność w Twoim poście.

Edytowane przez gary (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gary, masz rację.

Zje...łem post tym zdaniem o namawianiu.

Nie wiem, chciałem dać do zrozumienia że nie będę ganiał nikogo za hałas (bo to nic nie da), ale faktycznie nie mam zamiaru namawiać.

Tym samym PRZEPRASZAM za zamieszanie. Pisałem chyba nieco wk...ny i nie chcąc by mnie ktoś zbanował trzepnąłem niepotrzebne zdanie.

Oficjalnie cofam te słowa i dzięki za zwrócenie uwagi.

Co do tego, że to "prośba czasowa" to chyba raczej normalne.

Owszem, życzę wszystkim wokół ciszy, ale zdaję sobie sprawę, że żyjemy społecznie i każdy powinien choć minimalnie zadbać o swój interes.

Dziś proszę ja, za pół roku ktoś inny itd.

Jakbym się nie wysunął z takim postem to sytuacja wogóle nie zostałaby nagłośniona, a tak...dostałem lagi ale jakiś skutek jest, ktoś to czyta i mając na uwadze wysoki poziom inteligencji forumowiczów każdy pomyśli chociaż zanim odkręci w takich miejscach manetkę (jeśli ma faktycznie nadprogramowy komin)

Reasumując warto było i nie żałuję

Edytowane przez pablogit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajtam, chyba nie ma za co przepraszać. Niektórzy robią łutututu na ulicy, a Ty zrobiłeś tutaj. I w słusznej sprawie. Mamy forum, była krótka próba dyskusji ale wszystkim się nie dogodzi. (Nawet na forum naszych TDM, są wątki, gdzie ludzie próbują montować przeloty, robić coś żeby moto było głośniejsze itd).) Jakby co to pod tym tematem podpisuję się obiema rękami, nogami i jakiego tam jeszcze mam pisaka... ;-)

 

Udanej i bezpiecznej końcóweczki sezonu, i tym cichym i tym głośnym motonitom!

LWG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cheers:  :cheers: Był spór  i się dogadaliśmy :smile: jacy grzeczni chłopcy !! :cheers:  :cheers:

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od dziecka co mu przeszkadza a co lubi.

Podobno jak byłem mały :smile: potrafiłem zasnąć przy odkurzaczu, pralce, warczącym traktorze etc im głośniej tym lepiej.

Teraz dużo rzeczy nam przeszkadza niż dzieciom niestety zrobiliśmy się wygodni trochę przeczuleni.

Też mam teraz drugiego maluszka i rozumiem, że człowiek jest spokojniejszy gdy nasz Skarb nie płacze.

Zazwyczaj gdy jadę drogą staram się nie halasowac jak widzę maluszka. Ostatnio nawet 51 metrów pchalem moto bo dziecko przejeżdżając obok mojego domu chyba spało (przynajmniej tak mówiły miny rodziców patrząc na mnie ).

Ze mną jak z dzieckiem mówisz i masz :smile:

LWG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pax, szacun i empatia do wszystkich motonitów.

 

Jak mieszkałem na Włókniarzy przy Kaliskim o estakadzie jeszcze nikt nie myślał.Moja córka wychowała się na hałasach z dworca kaliskiego,stadionu jednego z łódzkich klubów :ph34r: ,torowiskach tramwajowych,pogotowiu na Struga,nie wspomnę co było po wybudowaniu estakady.Córka wychowywała się przy oknach otwartych/zamkniętych jak to w życiu bywa,ma się dobrze. :smile:.

 

Przywyknąć idzie

:cheers:

 

Pokażcie mi takiego co by w tunelu nie chciał przyjebać w komin a sam się ukamienuję

.

Ale będę miał na uwadze gdzie zwolnić.

:whistling:

"Lepszy głópiec wendrujący po świecie od mendrca, który siedzi w domu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pokażcie mi takiego co by w tunelu nie chciał przyjebać w komin a sam się ukamienuję
Np. ja. Masz kamyki czy podrzucić na najbliższy spot we czwartek???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...