Jump to content

Goretex Czy Symphatex?


JAREK-XJR
 Share

Recommended Posts

No wlasnie: ci co sprzedaja symphatex, chwala symphatex, ci co gore, chwala gore.

Ale jak to jest w praktyce.

Czy rzeczywiscie w efektywnosci dzialania nie ma roznicy?

Bo jesli tak to kupilbym zestaw z symphatexem i buty za ta sama cene co kurtke i spodnie z goretexem.

Link to comment
Share on other sites

Używałem obu tkanin w odzieży outdoorowo turystycznej. O ile oddychalność miały zbliżoną to nieprzekamakalność oraz oddychalność przy skrajnym zmoczeniu tkaniny - tylko Goretex.

Mam "górskie" buty z GORE, już 5 sezon (chodzę cały rok) i odpowiednio impregnowane nadal działają jak nowe. 

 

W moto-butach (Forma Adventure) mam Drytex. 30 min  jazdy w deszczu i sucho... jak dłużej nie wiem. Na dłużej mam ochraniacze. Jest gdzieś na YT film, jak gościu w tych formach, stoi godzinę w misce z wodą i jest sucho :-)

 

Jak już zdecydujesz i kupisz i potestujesz to daj proszę znać o swoich doświadczeniach.

Link to comment
Share on other sites

ja z własnego doświdczenia mam tylko rękawice z symphatexem - sziteksem, z gore mam buty ale także kilka cywilnych wdzianek. Rękawice przemakają, zero wentylacji (oddychalności) jak ciepło to "kisielek". W butach (długie turystyczne i czarne) nawet jak już musiałem i zakładałem w upały to stopa ledwie wilgotna, po wodzie jak w kaloszach jak sie dba o membranę... poza tym by używać gore do produkcji z tego co wiem trzeba mieć ich "akceptację" dlatego niektóre firmy nie mają gore w ofercie... Reasumując ja już nigdy nie kupę nić bez gore co ma zapewnić mi komfort..., chyba, że tzw wiatrówkę na rower :P A tak piszą sami na swojej stronie http://www.gore-tex.com

 

Guaranteed to Keep You Dry™ gt_logo_en.png

Jeśli nie jesteś zadowolony w pełni z wodoszczelności, wiatroszczelności lub oddychalności odzieży GORE-TEX ® możemy ją naprawić, wymienić lub zwrócić Ci pieniądze. Nie ważne, która firma wyproukowała ubranie - jeśli rzecz ma etykietę GORE-TEX®, gwarantujemy, że jest trwale wodoszczelna, wiatroszczelna i "oddychająca".

Link to comment
Share on other sites

Gore jest na pewno świetną membraną. Ale nie jedyną. Symphatex to tylko jedna z konkurencyjnych. Większość opinii będzie na korzyść Gore i ja też uważam że to produkt świetny. Ale zamiast dywagować, warto sprawdzić mieżalne parametry. Wodoodporność i paroprzepuszczalność. Oczywiście im więcej tym lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Odpowiem podobnie jak koledzy - niestety dla budżetu i stety dla komfortu tylko GORE-TEX. Przerobiłem w turystyce trochę różnych "texów", także kierując się ceną i wiem już, że chcąc prawdziwej oddychalności trzeba dołożyć. Kupowałem w minionym sezonie buty turystyczne do wypraw swoją 125tką, a byłem akurat po powrocie ze Skandynawii gdzie dwa razy potężnie mnie zlało, przemyślałem gruntownie sprawę, dołożyłem do obuwia z GORE-TEXem i nie żałuję ani złotówki. Wybrałem TCX AirTech, kupiłem w Motorwings, po jazdach w tegorocznych upałach kupiłbym je jeszcze raz, nawet gdyby były droższe, jestem z nich bardzo zadowolony, sklep polecam za dobrą opiekę przy zakupie :smile:

 

Na ciuchy z tą membraną zwyczajnie mnie na dzisiaj nie stać, jeżdżę w RST Adventure II w tej chwili, specjalnie nie pakowałem się w żadne tańsze zamienniki membranowe aby nie być zawiedzionym tak jak wcześniej bywało to z rzeczami turystycznymi. RST mogę spokojnie polecić za super wentylację, mniejsze nagrzewanie się (jeżdżę w jasnym komplecie) i wcale nie takie brudzenie się jak wszędzie piszą :P

Link to comment
Share on other sites

W odzieży motocyklowej nie mam zbytniego doświadczenia, ale w górsko-turystycznej już tak i moja opinia jest następująca:

Gore nie ma konkurencji na podobnym poziomie. Zwłaszcza w kwestii oddychalności. Nieprzemakalność na najwyższym poziomie (zależnie od źródeł, bo Gore nie podaje oficjalnych danych, ok 50k) i tutaj konkurencja jest w stanie się zbliżyć powiedzmy, ale oddychalność (znowu szacowana) Gore na 50k jest nie do osiągnięcia dla innych memebran. Z początku kupowałem po cienkich kosztach inne membrany, potem coś jednego się trafiło z Gore na testy i już było wiadomo, że to jest to. Przerobiłem 3 kurtki z Gore, spodnie, rękawice, 3 pary butów. Żadna inna membrana w rękawicach (próbowałem ze 4) nie wystrzymała wspinaczki w śniegu (kilka godzin łapa w śnieg, łapa ze śniegu, łapa w śnieg, łapa na lód i tak w kółko).

Co ważne efektywność Gore jest odwrotnie proporcjonalna do temperatury, więc jesień - wiosna (i zima jak ktoś jeździ), na lato równie dobrze można się owinąć folią ;) A poważnie - wtedy wożenie ze sobą rolowanej przeciwdeszczówki, bo membrana latem to bzdura.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam Komplet tekstylny z membraną sympatex może moja opinia będzie mało przydatna bo był on sprawdzony tylko w jednej burzy przez kilkanaście minut ale nie przepuścił. Wiadomo że najlepszym testem byłaby jazda w ciągłym deszczu lecz nie miałem tej "przyjemności" jeszcze :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...