Skocz do zawartości

Dobra Książka - Co Warto Polecić...


Mur67

Rekomendowane odpowiedzi

Nie samą jazdą człowiek żyje, czasem warto coś poczytać...

No właśnie co?

Co polecacie?

Ja ostatnio czytam kolejną książkę Zychowicza - po  "Pakt Ribbentrop-Beck" i "Obłed '44" przyszedł czas na "Opcje niemiecką". Sporo ciekawych informacji całkowicie pomijanych przez historyków za czasów komuny i niestety również w przeciągu ostatnich 30 lat. Gdyby parę z opisanych działań powiodło się historia naszego kraju mogła się potoczyć całkowicie inaczej. 

Czyta się ciężko i przykro. Czasami byliśmy sami dla siebie najcięższym wrogiem.

Zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co lubisz.

Osobiście polecam to co lubię najbardziej :

Ciszewski seria www dodatkowo mróz, upał, wiatr

Jarosław Grzędowicz klasyka "Pan Lodowego ogrodu "

King " Komórka "

Seria " Achaja"

Gra Endera

Tak na początek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Kinga czytałam 'Przebudzenie', fajnie lekko się czytało, ale nie jest to książka, do której chciałbym jeszcze wrócić. Po skończeniu stwierdziłam, że wolę jednak fantastykę, coś w ten deseń.

Przeczytałam i polecam 'Władcę Pierścieni', choć pewnie już duużo osób ma to za sobą. 

Tak samo 'Hobbit' - książka dla mnie tak zajefajna, że już 2 razy ją przeczytałam i wiem, że jeszcze kilka razy do niej wrócę.

Teraz zaczęłam 'Eragona' - Christopher Paolini, pierwsza księga Dziedzictwa już za mną, zaczęłam kilka dni temu Dziedzictwa księgę drugą: 'Najstarszy', potem będzie ;Brisingr' i dwa tomy 'Dziedzictwa' - to cała seria. Książka super, ciągle się coś dzieje, człowiek myśli, że będzie chwila przerwy, a tu znowu jakaś akcja :smile:

Non quo sed quo modo :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po skończeniu stwierdziłam, że wolę jednak fantastykę, coś w ten deseń.

 

Seria: Archiwum burzowego światła.

Seria: Pierwsze prawo.

 

Nigdy nie przepadałem za fantastyką, ale te serie dopiero co skończyłem i czytało się z wielką przyjemnością (a w ogóle w tym kierunku pchnęła mnie oczywiście Pieśń Lodu i Ognia) :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam z mojej strony autora

 

Harlan Coben

 

przeczytałem niemalże wszystkie jego książki i na ani jednej się nie zawiodłem : )

 

Tom Clancy "suma wszystkich strachow" "czerwony królik" -> fajnie przedstawiona, od strony agenta wywiadu, historia próby udaremnienia zamachu na naszego papieża 

 

z fantastyki 

 

seria Legenda Drizzta

 

Ja, Inkwizytor (ogólnie cały Cykl Inkwizytorski) oraz wszelkie inne dzieła piekary - również nigdy mnie nie zawiodł 

 

Maria Lidia Kossakowska i cykl Zastępy Anielskie

 

i wieeeeeeeeeeele wiele innych pozycji :biggrin:

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mur57, jeśli lubisz "pomijane fakty" z rzeczywistości to polecam Ci książkę p.t. "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ,,Malowanego Człowieka" 4 części ponad 2000 stron( łącznie) a czyta się jak spłatka  :smile: do tego można sobie doczytać ,,Złoto brayana" (taka wkładka o życiu głównego bohatera)  ale to już tak pisane dla hajsu i nie polecam kupować  

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubicie czyste, wręcz podręcznikowe opowiadania fantastyczno-naukowe, to zachęcam do zapoznania się z Marsjaninem Andy Weira (czytałem w oryginale, nie wiem jak wygląda sprawa tłumaczenia, tytuł oryginalny The Martian). Chociaż z tą fantastyką nie do końca jest tak. Książka jest bardzo dobrze osadzona w realiach naukowych, że w wywiadach ludzie związani z branżą kosmiczną i planowaniem wypraw na Marsa są zdumieni poziomem dokładności opisów technologii, materiałów, pojazdów...

 

W anglojęzycznej wersji Wikipedii znajdziecie ciekawy opis historii tej książki. Jest tym bardziej warta uwagi, że w październiku czy w listopadzie w kinach pojawi się film na jej podstawie.

 

Edytowane przez Zet (wyświetl historię edycji)

KONTO PRZYGOTOWANE DO SKASOWANIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w postapokaliptyczne klimaty chcesz się zagłębić to polecam książki z cyklu Uniwersum Metro. Na polskim rynku mamy wydanych chyba dziesięć z tym, że zacznij od pierwszej Metro 2033 - w niektórych, np. Ciemne Tunele są odniesienia a poza tym ocenisz czy Ci pasuje. Czyta się to naprawdę fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stary jestem i dużą część z tego co wpisaliście czytałem lat temu..... dużo

"Niebezpieczne związki Bronia" może kiedyś jak bieżące korzyści z obrzucania się błotem i gównem nie będą już tak istotne.

Parę fajnych pomysłów z fantastyki już widze - poczytam.

Ze swojej strony jak ktoś lubi sprawnie pisane fantasy to polecam cykl "Kroniki królobójcy" Rothfuss'a i "Opowieści z meekhańskiego pograniacza" Wegnera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

  Z ostatnich dwóch tygodni:

 

1.KRUCJATA WYKLĘTYCH. Z bronią w ręku przeciw komunie.  Autor: Andrzej Solak.

Mocna książka. Bez lukrowania i owijania w bawełnę. Walka z okupantem od 39 do lat 80tych. 

 

2.Kasacja. Autor: Ramigiusz Mróz.  Kryminał. Wciągający kryminał.

 

3.Dla dużych chłopców: Naval. Przetrwać Belize. Czytałem 4 razy i nie raz powrócę do niej :smile:

Edytowane przez Dawid Xrv (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadła mi w rękę seria "Lewa ręka Boga" Paul Hoffman.

Jestem w połowie 3 tomu i jak na razie przyjemnie się czyta może nie jest to arcydzieło, ale skoro dotrwałem do ostatniego tomu to chyba nie jest taka zła :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja konserwatysta,nie toleruję łeboków. Tylko książka :smile:

też tak myślałem aż do wyjazdu służbowego na prawie dwa tygodnie - opcja trylogia tak po 800 stron każdy tom czy całość na ebooku.

Od tej pory papier w domu, na wyjazdy tylko ebook.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytana to "Syn" norweskiego autora Jo Nesbo.Jak ktoś lubi kryminały to polecam.

http://jonesbo.pl/

Trzeba było zacząc od samego początku cyklu, każda książka to osobna historia ale wiele wątków ciągnie się przez cały cykl.

Warto zapoznać się z całym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wszytko czytacie w papierze, czy jednak w ebookach?

 

W ciągu ostatnich 5 lat (odkąd mam Kindla) kupiłem może ze 4 książki w papierze (bo ebokków nie było). Tak to tylko czytnik, już bym nie umiał bez niego żyć chyba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie Pytanie, czy ktoś chciałby się wymieniać ebookami? Ja mam swoje z legalnego źródła

"Try not to become a man of success but rather to become a man of value."
-- Albert Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...