Skocz do zawartości

Rozklejanie Lamp


ClearWater

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie kto może zajmować się rozklejaniem lamp ? Ja próbowałem, wsadziłem ją na 5 min do piekarnika na 150 stopni i nic, każda próba podwazenia kończyła się albo niszczeniem plastiku albo prawie urwanie zaczepów. Wiecie kto się może tym zająć?

P.s na parkowej 8 się nie podejmą tego, A to jedyne znajome miejsce gdzie mogliby się tego podjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz pewność że przód jest ze szkła a nie plastiku to możesz próbować dalej w piekarniku, ja w aucie wrzuciłem na 10 min na 100C i pięknie sie rozkleiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw się dowiedz czy lampa nie jest zgrzewana ultradźwiękiem, bez szkody nie do rozklejenia

zwykły klej zaczyna puszczać ~ 50C, wystarczy nawet suszarka,  przy 110C to już płynie

Bus, bagażówka

stała trasa Łódź-Paryż(F)-Łódź

663-231-860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra okej dzięki jakoś sobie poradziłem, teraz mam problem bo soczewka nie wchodzi mi do lampy i nie wiem czy da się jakoś zaradzić temu czy musze sobie odpuścić temat bixenonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo nie wchodzi ?

jak 1 cm to sprawa jest do uratowania tak sadze

jak wiecej to sklejaj spowrotem i nie zawracaj sobie dµpy.

Przeciez pierwsze co sie robi przed zakupem soczewek to pomiary :smile:

Edytowane przez Bulba (wyświetl historię edycji)

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pewien pomysł. Czytałem że klosze są zrobione z poliweglanu i można takie coś drukować na drukarkach 3d. I pytanie czy jakbym komuś zlecił kto ma drukarkę taka żeby zrobił mi klosz, który będzie miał "więcej miejsca na soczewke". Co o tym sądzicie ?

Jedynie jak zmierzyłem to na środku soczewki ale nie uwzględniłem, że soczewka ma niecałe 10cm średnicy i na gorze brakuje z 2cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty chyba nie zdajesz sobie sprawy jakie to są koszta drukowania 3d? za tą kase kupisz sobie ze 4 nowe lampy, nie mówiąć już o odesłaniu tego do gościa który się tym zajmuje, pogadaj z Jaquzie, on komuś dawał lampe do wstawienia soczewek + ringi + bi-xenon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawić sobie mogę sam. Rozmawiałem z firmą która ma drukarki 3d i cena wydrukowania klosza byłaby w granicach 500zl razem z projektem.

Zastanawiam się czy zainwestować w to czy sobie od razu odpuścić ale z drugiej strony jakby się udało to byłoby super orginalne i niepowtarzalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Ci brakuje do zsmkniecia kloszy ?

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2cm

Dobra, gadałem z gościem co zajmuje się przerabianiem lamp na soczewki i powiedział ze najbardziej optymalną opcja będzie próba przerobienia odblysnika to znaczy rozwiercenia odpowiednio aby soczewka weszła te 2cm głębiej. Wydaje mi się ze jest to najlepsza opcja, tylko niestety jest to zabieg nieodwracalny.

Edytowane przez ClearWater (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj przyklad tej 2,5cala

Chetnie oblookam

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklep sobie "hidretrofit" i i znajdziesz tam większość soczewek co można wykręcić i zaadoptować w innej lampie

osobiście wybrałbym bym coś z koito na aluminiowym odbłyśniku, praktycznie się nie zużywa, można śmiało w używkach szukać

Bus, bagażówka

stała trasa Łódź-Paryż(F)-Łódź

663-231-860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem wczoraj z sprzedawcą hidretrofit i powiedział, że te soczewki co kupiłem są całkiem niezłe, i że nie ma co kombinować, bo nie kupie innej soczewki która zmieści się gdzie brakuje 2cm. Poprostu w pon chyba wyślę do Oskara z Olsztyna i on mi to zrobi, rozwierci trochę odbłyśnik i się zmieści.

Dzięki za aktywność :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...