Juśka

Homolagacja Kasku

3 posty w tym temacie

Mam pytanie i może ktoś z Wa mógłby mi pomóc :smile:

zamierzam zakupić kask (nowy) ze Stanów Zjednoczonych/Wielkiej Brytanii lub Australii niemniej podobno kask musi mieć homologację. A co będzie jeśli jej nie będzie miał? :smile:

Homologacja czyli kask spełnia normy techniczne i może być dopuszczony do użytkowania czy jeśli ma homologację na Anglię w Polsce też jest ona ważna? Czy ktoś z Was wie jak oznaczona jest owa homologacja.

Wpisy jakie odnalazłam w necie są z 2007-2009 roku :/ 

Serdecznie dziękuje za pomoc :smile:

PS W temacie oczywiście powinno widnieć słowo:  HOMOLOGACJA :smile: niestety nie wiem jak poprawić tego chochlika :smile: 

Edytowano przez Juśka (zobacz historię edycji)

W przepisach masz jedno:

cytuje z forum prawnego: Art. 40. 1. Kierujący motocyklem lub motorowerem oraz osoba przewożona takimi pojazdami są obowiązani używać w czasie jazdy hełmów ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym.

Po drugie poruszając się po drogach publicznych w kasku bez homologacji narażamy się na kłopoty ze strony stróżów prawa. Jazda z kaskiem bez homologacji traktowana jest jak jazda bez kasku – równie dobrze można założyć na głowę miskę lub garnek. Taryfikator mandatów przewiduje za jazdę bez kasku na motocyklu, motorowerze, skuterze i quadzie mandat karny w wysokości 100zł oraz 2 punkty karne.

Z własnego doświadczenia - lat już kilka - niebiescy NIGDY nie oglądali mojego kasku

Dla Unii Europejskiej ważne aby miał na metce wewnątrz kasku oznaczenie ECE najczęściej duże "E" w kółku - oznacza to spełnienie norm unijnych.(nie CE - bo to oznacza tylko deklaracje producenta o spełnianiu norm unijnych i może być dopuszczony do obrotu - nie oznacza jednak że potwierdził normy bezpieczeństwa w niezależnych testach).

Odpowiednikiem ECE dla Stanów jest DOT.

tu masz więcej jak czytać numerki http://infokaski.pl/europejska-homologacja-kaskow-ece-r-22-05/

Edytowano przez Mur67 (zobacz historię edycji)
2 osoby lubią to

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się