Skocz do zawartości

Homolagacja Kasku


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie i może ktoś z Wa mógłby mi pomóc :smile:

zamierzam zakupić kask (nowy) ze Stanów Zjednoczonych/Wielkiej Brytanii lub Australii niemniej podobno kask musi mieć homologację. A co będzie jeśli jej nie będzie miał? :smile:

Homologacja czyli kask spełnia normy techniczne i może być dopuszczony do użytkowania czy jeśli ma homologację na Anglię w Polsce też jest ona ważna? Czy ktoś z Was wie jak oznaczona jest owa homologacja.

Wpisy jakie odnalazłam w necie są z 2007-2009 roku :/ 

Serdecznie dziękuje za pomoc :smile:

 

PS W temacie oczywiście powinno widnieć słowo:  HOMOLOGACJA :smile: niestety nie wiem jak poprawić tego chochlika :smile: 

Edytowane przez Juśka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przepisach masz jedno:

cytuje z forum prawnego: Art. 40. 1. Kierujący motocyklem lub motorowerem oraz osoba przewożona takimi pojazdami są obowiązani używać w czasie jazdy hełmów ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym.

Po drugie poruszając się po drogach publicznych w kasku bez homologacji narażamy się na kłopoty ze strony stróżów prawa. Jazda z kaskiem bez homologacji traktowana jest jak jazda bez kasku – równie dobrze można założyć na głowę miskę lub garnek. Taryfikator mandatów przewiduje za jazdę bez kasku na motocyklu, motorowerze, skuterze i quadzie mandat karny w wysokości 100zł oraz 2 punkty karne.

Z własnego doświadczenia - lat już kilka - niebiescy NIGDY nie oglądali mojego kasku

Dla Unii Europejskiej ważne aby miał na metce wewnątrz kasku oznaczenie ECE najczęściej duże "E" w kółku - oznacza to spełnienie norm unijnych.(nie CE - bo to oznacza tylko deklaracje producenta o spełnianiu norm unijnych i może być dopuszczony do obrotu - nie oznacza jednak że potwierdził normy bezpieczeństwa w niezależnych testach).

Odpowiednikiem ECE dla Stanów jest DOT.

tu masz więcej jak czytać numerki http://infokaski.pl/europejska-homologacja-kaskow-ece-r-22-05/

Edytowane przez Mur67 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...