Skocz do zawartości

Zdjęcie Z Fotoradaru Z Tyłu Motocykla


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Obecnie mój motocykl jest na sprzedaż. Jakiś miesiąc temu podejechało do mnie 2 osoby, jednej z nich dałem się przejechać motocyklem, a wczoraj dostałem wezwanie od straży miejsckiej do złożenia wyjasnień i dostałem quiz do wypełnienia
 

Z tego co się orientuje, te quizy sa beprawne. 

Czy ktoś był w takiej sytuacji? 

 

Nie mam zamiaru ani brać punktów karnych ani płacić mandatu.

 

Z tego co się dowiedziałem:

 

" (...) straż miejska ma co prawda prawo ądania os właściciela posiadacza pojazdu wskazania komu powierzył pojazd do kierowania lub uzywania w oznaczonym czasie, natomiast nie ma prawa skierowania w niosku o ukaranie do sądu przeciwko osobie, która nie udzieliła informacji, a nie będącej kierowcą pojazdu. Wykroczenie z art.96 kw nie mieści się bowiem w zakresie kompetencji straży miejsckiej do wykonywania kontroli ruchu drogowego (...) " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem to jako opowiadaną anegdotę ale dokładnie w taki sposób niektórzy bronili się przed oskubaniem.

Zamieszczali ogłoszenie o sprzedaży pojazdu mimo, że nie mieli takiego zamiaru potem kiedy przychodziły zapytania kto kierował pojazdem informowali, że potencjalny kupujący.

Oczywiście nie legitymowali go więc nie mają pojęcia kto to porostu "Heniek z Katowic ". Formalnie nie można było ich ukarać bo to nie oni prowadzili, nie można było też ukarać ich za nie wskazanie kierującego bo przecież opisywali tak dokładnie jak tylko mogli i sposób działał.

 

Z tego co ostatnio słyszałem nasi "mędrcy" majstrowali przy tych przepisach i był projekt aby karać zawsze właściciela pojazdu ale nie wiem czy to przeszło.

Także może wypowie się ktoś kto siedzi na bieżąco w przepisach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://anuluj-mandat.pl dziala sprawdzone ogranoleptycznie przeze mnie. Strona generuje pismo na podstawie podanych przez uytkownika danych za oplata chyba 25 pln. Mozna napisac takie pismo samemu jesli sie zna odpowiednie akty prawne. Generalnie jest luka prawna w przepisach i mozna to wykorzystać. Powodzenia. Ps. Jak raz wykupisz pismo masz na później, chyba ze ciecie z Wiejskiej znowu zmienia regulcje prawne.

www.antybrowar.pl

facebook.com/antybrowar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ostatnio słyszałem nasi "mędrcy" majstrowali przy tych przepisach i był projekt aby karać zawsze właściciela pojazdu ale nie wiem czy to przeszło.

 

 

przeszło - wezwanie z fotoradaru stacjonarnego będzie obciążało własciciela pojazdu (ciekawie będzie w przypadku aut służbowych, zwłaszcza tych, których włascicielem jest leasing :smile: )

Do tego od 2016 radary stacjonarne będą tylko w gestii ITD, natomiast ręczne tylko w gestii policji.

"Straż miejska" nie będzie juz mogła się posługiwać radarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fotkę na temat którą miałem wrzucić w dział "humor" ale mimo wszystko tu też się nada. Zrobiłem ją kilka dni temu pod Castoramą w Łodzi, przy Zgierskiej/Włókniarzy. Nie mogłem wyjść z "podziwu" dla sprytu posiadacza tej maszyny. Debatujecie tutaj nad uniknięciem niesprawiedliwego podliczenia za łamanie przepisów, a kolega ze Zgierza załatwił sprawę kawałkiem kartki A4 i taśmą klejącą. Tak, dobrze widzicie - tablica została umyślnie zaklejona. To nie jest komputerowe zasłanianie w Paincie lecz sprawna ręka motocyklisty.

Zapytam otwarcie - jak dziwnymi szlakami muszą biegać sygnały nerwowe w mózgu posiadacza owej Hondy aby wydumać taki pomysł? Już klejenie liści wydawało mi się kiedyś mocno przesadzone ale takie coś? Chętnie posłuchałbym tłumaczenia w czasie kontroli drogowej: "patrz pan, ktoś mi zakleił, nie zauważyłem", "jechałem koło składu makulatury, wiatr musiał nawiać", "taką tablicę odebrałem z urzędu to pomyślałem że tak ma być"?

 

SDfCYgn.jpg

Edytowane przez Zet (wyświetl historię edycji)

KONTO PRZYGOTOWANE DO SKASOWANIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zet przebije Cię  :P  koledzy ze Zgierza są kreatywni : (30.08.15 Mc Donald's przy Lutomierskiej w Łodzi)

flm_1441229300__20150830_170100.jpg

 

może na zdjęciu tego dobrze nie widać ale wyglądało to jakby rejestracje były okopcone. Gdzie kupić ten spray :biggrin:  Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napiszę kto ostatnio bał się skręcić w lewo w Zakładową w obecności oznakowanej Alfy... A chwilę wczesniej na Tomaszowskiej wyprzedzali na czołowe, przez podwójną ciągłą, tuż przed rondem...

Naklejki na tablicach świadczą jedynie o poczuciu wyższości "motocyklistów" nad pozostałymi kierującymi.

Żenada.

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno celowe zaklejanie, czy też zabrudzanie tablic było takie bezkarne? Nie wydaje mi się.


 


http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/374389,za_brudne_i_zasloniete_tablice_rejestracyjne_grozi_mandat.html


 


Chętnie posłuchałbym jak przy kontroli pojazdu kierownik tłumaczy się, że nie miał pojęcia o tym, że jego blachy są niewidoczne :hihi: .


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałem kiedyś oryginalny pomysł - pod knajpą w Miłosnej stał Z 750 ze stringami na tablicy na łódzkich numerach :smile: Góra przełożona bbyła przez kierunkowzkazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepsza 100 niż 500 :smile:

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Obecnie mój motocykl jest na sprzedaż. Jakiś miesiąc temu podejechało do mnie 2 osoby, jednej z nich dałem się przejechać motocyklem, a wczoraj dostałem wezwanie od straży miejsckiej do złożenia wyjasnień i dostałem quiz do wypełnienia

 

Z tego co się orientuje, te quizy sa beprawne. 

Czy ktoś był w takiej sytuacji? 

 

Nie mam zamiaru ani brać punktów karnych ani płacić mandatu.

 

Z tego co się dowiedziałem:

 

" (...) straż miejska ma co prawda prawo ądania os właściciela posiadacza pojazdu wskazania komu powierzył pojazd do kierowania lub uzywania w oznaczonym czasie, natomiast nie ma prawa skierowania w niosku o ukaranie do sądu przeciwko osobie, która nie udzieliła informacji, a nie będącej kierowcą pojazdu. Wykroczenie z art.96 kw nie mieści się bowiem w zakresie kompetencji straży miejsckiej do wykonywania kontroli ruchu drogowego (...) " 

Przerabiam temat o kwietnia. Zdjęcie cyknięte z tyłu. Cukrownia Nowe Ostrowy. Czyli polowanie na czarownice.  Co do  art 96 par 3 są spory na ten temat czy SM lub SG ma prawo do składania wniosku do sądu  czy nie. Tak czy owak to robią tam, grzywna może zaboleć bo sąd ma prawo wystawić ją do kwoty 5000 zł. Kolejna rzecz to że, do ukarania z art.96 par 3 ma prawo tylko sąd.  W moim przypadku zrobiła to SG. Mandat jeszcze nie odebrany  ale awizo już mam. Czekamy do 30 09 2015 r wtedy zbiera się TK w sprawie art 96/3 - dokładniej - czy jest on konstytucyjny.  30 09 2015 r data ostatniej szansy i wszyscy tacy jak ja mają nadzieję że, w końcu TK pójdzie po rozum do głowy. Jeśli chcesz więcej informacji na priv. 

Edytowane przez malyanio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" (...) straż miejska ma co prawda prawo ądania os właściciela posiadacza pojazdu wskazania komu powierzył pojazd do kierowania lub uzywania w oznaczonym czasie, natomiast nie ma prawa skierowania w niosku o ukaranie do sądu przeciwko osobie, która nie udzieliła informacji, a nie będącej kierowcą pojazdu. Wykroczenie z art.96 kw nie mieści się bowiem w zakresie kompetencji straży miejsckiej do wykonywania kontroli ruchu drogowego (...) "

 

Czy to samo tyczy się straży gminnej?? Jak wracałem znad morza fotoradar mobilny strzelił mi fotę i pare dni temu dostałem ów Quiz i wezwanie do wydania kto prowadził pojazd. Napisane jest też  ze jezeli w terminie 7 dni nie odeślę tego to skierują wniosek do sądu i rozi kara grzywny do 5 tys zł. A i jechalem autem ale nie swoim . Wiec pismo jest na wlasciciela pojazdu.

 

Edytowane przez Podkopnik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm wg. prawa masz obowiązek wiedzieć komu użyczasz pojazd. Tak samo sprawdzić czy ma prawo jazdy przed użyczeniem pojazdu. Skąd wiem? Dostałem strzał w plecy z fotoradaru w podonej sytacji jak założyciel tematu. Niby da się z tym walczyć odwoływać i w ogóle cudować ale nawet po wyjaśnieniu z mojej strony okazało się, że popełniłem tak czy siak wykroczenie nie sprawdzając czy ktoś ma uprawnienia i kto w ogóle wsiada na moje moto. Pytałem prawnika i w sume w sądzie przegrałbym głównie o to a nie o przekroczenie prędkości. Przyjąłem mandat bez punktów oczywiście udało się zapłacić mniej niż te 500 zł które przyszło do mnie ale to inna kwestia. Ci co maja czas niech kombinują ci co go nie.maja niech składają wyjaśnie ia proszą o namniejszy możliwy wymiar kary i tyle. Oczywiście to moje zdanie nie każdy musi się zgadzać.

 

 

Podkopnik a czy widać twarz kierującego? Dwa jeśli tak to masz dwa wyjscia przyznać się lub nie. W pierwszej opcji jak sam się zgłosisz to ci opuszczą na mandacie... w drugiej opcji warto by właściciel złożył zeznania niż olał sprawę oczywiście za składanie fałszywych zeznań to wiesz z reszta co i jak. Ja dostałem wezwanie od straży gminnej w Nowe Ostrowy panowie byli całkiem mili i wytłumaczyli mi z czystej ciekawości co i jak. Prawnik potwierdził, jak sie ma dużo czasu i checi to można iść do sądu i się dochodzić ale to już indywudalna sprawa czy wygrasz czy nie. Ja wybrałem inną metodę i w gruncie rzeczy nie żałuje. Można też napisać odwołanie ( takie jest podane w postach nad nami, że to bezprawie i takie tam) tylko czy wtedy straż da ci spokój? To kwestia fartu czy będą się dochodzić czy nie no i podobno ludzie tak wygrywają sprawy sądowe ale ja nikogo osobiście takiego nie poznałem, więc dla mnie na razie to kwestia szczęścia.

Edytowane przez Matik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to samo tyczy się straży gminnej?? Jak wracałem znad morza fotoradar mobilny strzelił mi fotę i pare dni temu dostałem ów Quiz i wezwanie do wydania kto prowadził pojazd. Napisane jest też  ze jezeli w terminie 7 dni nie odeślę tego to skierują wniosek do sądu i rozi kara grzywny do 5 tys zł. A i jechalem autem ale nie swoim . Wiec pismo jest na wlasciciela pojazdu.

Musisz odpowiedzieć w ciągu 7 dni. Nie koniecznie wypełniająć "quiz". Po tym terminie - brak odpowiedzi traktowany jest jako wykroczenie drogowe ze wskazaniem na właściciela pojazdu i naliczone są punkty karne. Sprawa sądowa zaocznie - mandat + koszty. To tak w wielkim skrócie. SM - Straż Miejska i SG - Straż Gminna, jak zwał tak zwał ta sama "banda" (do likwidacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twarz jest na tyle słabo widoczna ze jako kierującego możnaby podać jakiegokolwiek mężczyznę :smile: Ale chyba nie chce mi się bawić w to wszystko tym bardziej że mandat jest dość niski i 2 pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odpowiedzieć w ciągu 7 dni. Nie koniecznie wypełniająć "quiz". Po tym terminie - brak odpowiedzi traktowany jest jako wykroczenie drogowe ze wskazaniem na właściciela pojazdu i naliczone są punkty karne. Sprawa sądowa zaocznie - mandat + koszty. To tak w wielkim skrócie. SM - Straż Miejska i SG - Straż Gminna, jak zwał tak zwał ta sama "banda" (do likwidacji)

Czasem warto,

Niedopełniłem obowiązku, sprawa się odbyła zaocznie w sądzie w Tucholi.

wyrok:

grzywna 50PLn

opłaty - 80 PLN łacznie 130....

a mogło być 300PLN i 6pkt albo 500 za nie wskazanie

Edytowane przez Mur67 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twarz jest na tyle słabo widoczna ze jako kierującego możnaby podać jakiegokolwiek mężczyznę :smile: Ale chyba nie chce mi się bawić w to wszystko tym bardziej że mandat jest dość niski i 2 pkt.

To zrób jak ja (jeśli ci się opłaca jechać oczywiście) jedź osobiście się przyznać to ci na mandacie może opuszczą bo pkt takie jak są muszą zostać. :smile: A jak nie opłaca jechać to wskazanie na siebie w piśmie że sam się przyznajesz i prosisz o najniższy wymiar kary. Z reguły jeśli wnosisz że ty jesteś sprawcą to kara musi być najniższa :smile:

Edytowane przez Matik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jakiś czas temu dostałem takie pisemko bo złapało mnie z tyłu na drodze DK, oczywiście ta trasa przebiegała przez gmine (nazwy nie pamiętam, jakieś zadupie) ale olałem temat zobaczymy co będzie dalej na razie jest cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jakiś czas temu dostałem takie pisemko bo złapało mnie z tyłu na drodze DK, oczywiście ta trasa przebiegała przez gmine (nazwy nie pamiętam, jakieś zadupie) ale olałem temat zobaczymy co będzie dalej na razie jest cisza

Będzie dalej tak, że ściągną przy rozliczaniu pita plus odsetki

Maja 180 dni na ukaranie mandatem, a rok na czynności od momentu ustalenia właściciela...

Później sprawa ulega przedawnieniu

Edytowane przez pistolero85 (wyświetl historię edycji)

CGLasNM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakeś 3 lata temu miałem przyjemność poznać siedzibę SM w Cukrowinach. Podjechałem i oświadczyłem, że po 3 miesiącach nie pamiętam, kto siedział wtedy za kierownicą auta, bo jechaliśmy z Żoną na zmianę, a zmieniliśmy się na polu z Krośniewicami, oni "przed czy za stacją", ja "raczej za". Stanęło na tym, że oświadczyłem że to ja lub Żona i że mogę ją przywieść, by to potwierdziła. Ostatecznie 100zł za nieumiejętność wskazania sprawcy (powtórny koszt dojazdu zbliżony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2016 poluje już tylko policja, więc straż miejska nie będzie miała prawa nic zrobić... zresztą zabiorą im radary i skończy się poprawianie lokalnego budżetu wszelkimi możliwymi sposobami. Myślę, że w dużej części przyczynił się do tego pan Emil Rau i to jemu należą się podziękowania. 

 

Co do mandatów od SM, to mam jeden. Wysłali mi quiz i szczerze mówiąc to go zlałem. Ciekaw jestem jak i skąd ściągnie go komornik, bo zwrotu podatku miał nie będę a zagranicznych kont bez porozumienia z tamtejszymi bankami tykać nie mogą :biggrin:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...