Jump to content

Paragon Z Zakupu Kasku

pistolero85
 Share

Recommended Posts

Witam,sprawa wygląda następująco :

W wypadku uległ uszkodzeniu kask Agv K3,był kupionu parę lat temu i nie posiadam dowodu zakupu tego kasku.

Walczę o odszkodowanie powypadkowe z tytułu uszkodzenia kasku.

Czy ewentualnie zna jakiś sposób, aby z tym sobie poradzić?

Osoby chcące pomoc proszę o priv.

Edited by pistolero85 (see edit history)

Tak, oczywiście się zgadza, lecz jest niekorzystny przelicznik w porównaniu do ceny takowego kasku.

Wystarczy ze pojedziesz do któregoś sklepu i poprosisz o wypisanie oświadczenia ze kupiony w tedy za tyle i luz, ja tak samo zrobiłem

Sklep gdzie kupiłeś to firma prowadząca księgowość. Myślę, że jak pójdziesz i zagadasz to dostaniesz kopię rachunku/faktury. Może nie od razu i nie na teraz, ale jest to przecież do zrobienia. Księgowość wyciągnie to i zrobi Ci ksero.

Ot co i kolejne rozwiązanie...

Tylko, że to było kilka lat temu i kupowałem na paragon, zobaczymy zadzwonię na Retkinie o ile jeszcze jest tam ten mega sklep

wpadnij to załatwie ci temat i bedziesz miał spokój

• 1 month later...

Temat stary, ale trochę odświerzenia dla szukających podpowiedzi w przyszłości.

Paragon nie jest wymagany, ale jest wymagany DOWÓD ZAKUPU. Co jest dowodem zakupu tak naprawdę nawet niereguluje nowelizacja ustawy o szczególnych prawach konsumenta z 24 grudnia 2014 roku.

Może to być: Paragon, faktura, wydruk transakcji karta płatnicza, wydruk przelewu z konta, oświadczenie klienta potwierdzone przez inną osobę.

Sklepy maja obowiązek archiwizowania i trzymania paragonów przez 5 lat. Możliwość otrzymania kopi takiego paragonu jest dobra wolą sprzedawcy. Większość nie robi problemów a niektóre większe sklepy mogą zrobic edycje paragonu z komputera jeśli znamy datę zakupu. Jeśli ktoś by robił problem z wydaniem kopi paragonu, to najprościej napisać wniosek/prośbę do sprzedawcy z informacja ze kopia listu czy tez "DW" poszło do federacji konsumentów lub innego podmiotu broniącego konsumenta.

Dodatkowa informacja - wszelkie pisma, prośby, odwołania powinny mieć odpowiednią formę. Nasze dane, do kogo piszemy, datę i miejscowość. Szczegułowy opis i czasem warto sie powołać jakaś ustawa na podstawie której o coś prosimy czy sie odwołujemy.