Skocz do zawartości

Obniżenie Cen Paliw W Pl - Czy Realne?


Aidekk

Rekomendowane odpowiedzi

Jak uważam, że tak. Od długiego czasu na forach i w internetowych komentarzach pod artykułami o motoryzacji pojawiają się komentarze w stylu:Protest przeciwko rosnącym cenom paliwa Do wszystkich kierowców. Bardzo dobry pomysł. (koniecznie przeczytaj do końca!) Ceny paliwa poszybowały w górę. Jeszcze trochę i zobaczymy 6 PLN za litr, a potem może i więcej. Poniższa propozycja ma znacznie więcej sensu niż kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym dniu", które było przeprowadzane kilka miesięcy temu. Producenci paliw śmiali się jedynie, bo wiedzieli, ze nie będziemy kontynuować akcji krzywdząc samych siebie rezygnując całkowicie z zakupu paliwa. Było to bardziej niekorzystne dla nas niż problem dla nich. Ale myśląc o tamtym pomyśle powstała idea, która może przynieść rzeczywiste korzyści. Przeczytaj proszę i przyłącz się! Przy cenach paliw rosnących każdego dnia my konsumenci musimy podjąć akcję. Jedynym sposobem abyśmy zobaczyli, ze ceny paliwa idą w dół jest trafienie kogoś w portfel poprzez nie kupowanie jego paliwa. I możemy zrobić to BEZ narażania się na niewygody. Oto pomysł: Do końca bieżącego roku NIE KUPUJMY ŻADNYCH PALIW od dwóch największych firm paliwowych: BP i STATOIL. Jeśli nie będą sprzedawały paliwa, będą zmuszone do obniżenia ceny. Jeśli one obniżą ceny, inne firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt musimy pozbawić te dwie firmy milionów klientów. Wbrew pozorom jest to całkiem łatwe do osiągnięcia. Czytaj dalej a dowiesz się jak dotrzemy do milionów. Wysyłam tę wiadomość do 30 osób. Jeśli każda z nich wyśle ją do kolejnych dziesięciu (30 x 10 = 300) i każda następna do kolejnych 10 i tak dalej to już w szóstej kolejce wiadomość ta dotrze do 3 milionów ludzi. Jeśli każda z nich wyśle do kolejnych 10... Wszystko, co należy zrobić to wysłać tę wiadomość do 10 znajomych osób i nie kupować paliwa na stacjach BP i STATOIL. To jest ogólnoświatowa akcja. Ile to potrwa? Jeśli każdy, kto otrzyma tę wiadomość przęśle ją do 10 znajomych dotrzemy do 300 milionów konsumentów w ciągu 8 dni! Założę się, ze nie sądziłeś, ze masz taki potencjał, prawda? W grupie siła i nawet najgrubsza gałąź złamie się, jeśli spadnie na nią wystarczająco duża ilość niezmiernie lekkich płatków śniegu. Jeśli uważasz, ze ta akcja ma sens prześlij dalej tę wiadomość. WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AZ CENY PALIWA WRóCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok.4,0 PLN /litr). Razem możemy to zrobić. Prześlij tę wiadomość nie kupuj paliwa na BP i STATOIL. TO TY MOŻESZ USTALIĆ CENĘDlaczego te stacje? A dlaczego nie :DPoza tym sa to najlepiej zarabiające stacje w PL. Moim zdaniem jest to swego rodzaju łańcuszek (których nie toleruję) a jednak dla tego konkretnego robię wyjątek i wklejam go tutaj na forum bo wiem, że może przynieść mi i wszystkim przestrzegającym korzyść. Zachęcam do popierania akcji.P.S. - nie tankowałem na w.w. stacjach od prawie roku. Polecam robić to samo, niech bankrutują :biggrin:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to w tej Polsce jest tak że mamy wielkie koncerny Polskie jak Orlen, grupa lotos i zagraniczne BP nikt cen na razie benzyny nie obniży bo poco jak to jest prawie "monopol" 50%ceny paliwa to są podatki typu Vat, opłata paliwowa i Akcyza więc obniżka żeby była należy coś z tego obniżyć może akcyze?? może opłate paliwową ale rząd POlski tego nie zrobi chyba że MY obywatele się zepniemy i zaczynając od Pani Gienii która sprząta w szaletach publicznych po Pana Józka który jest dyrektorem w firmie nic nie będzie robił przez 3 dni po prostu nic kazdy siedzi w domu nic nie chodzi nic nie pracuje to wtedy może coś zdziałamy i z pensjami i z cenami ale jakie na to szansze są ?? Zerowe bo pani gienia nie pojdzie do pracy to inną zatrudnią a pan Rafał jak ma nie iść do roboty jak mu płacą 13koła ?? ;) tyle z mojego pkt. widzenia

:doofywave:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauważyłeś albo wyczytałeś gdzieś ile w tych 5 zł jest podatków akcyz?

Tak się składa, że wiem aż za dobrze. Tak czy inaczej takie koncerny jak paliwowe są w stanie na państwie wymusić pewne obniżki a nawet nowe przepisy, podobnie jak banki i firmy finansowo-ubezpieczeniowe. Uważam, że lepiej robić "coś" bez względu na to jak głupie to jest ale próbować, niż siedzieć i narzekać.

Ogolnie to w tej Polsce jest tak że mamy wielkie koncerny Polskie jak Orlen, grupa lotos i zagraniczne BP nikt cen na razie benzyny nie obniży bo poco jak to jest prawie "monopol"

I właśnie dlatego wszyscy powinni bojkotować jednego z monopolistów dając mu do wyboru: upadek albo odejście od układów z innymi koncernami i obniżkę cen, czy nawet wymuszenie obniżki cen na innych!

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzejdzej ma chyba rację problem tkwi w niedostosowaniu podatków do średnich zarobków.

Blokowanie 2 koncernowo naftowych raczej marny efektem zaowocuje.

Rewolucję kręcić, bo ja wiem żadna w dziejach świata nie była bezkrwawa.

Jestem przekonany że, gdyby średnia krajowa (wyliczana z mas pracujących a nie prezesów na wysokich stołkach) wynosiła nie 1500 a powiedzmy (czysto hipotetycznie) 3 000 to wacha mogła by kosztować i 9 zeta, a tak mamy ceny oraz podatki Europejskie a zarobki krajowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kraju to nic nie da sie osiagnac. Ludzie nie potrafia sie zjednoczyc. Do wszystkiego, wszyscy chetni, a jak co do czego nie ma nikogo. Sam wiem po sobie, jak probowalismy zebrac podpisy od instruktorow i OSK, zbliza sie koniec terminow a podpisow z Lodzi zero. Kazdy narzeka, a pozniej olewa ... i jak tu cos zdzialac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że wiem aż za dobrze. Tak czy inaczej takie koncerny jak paliwowe są w stanie na państwie wymusić pewne obniżki a nawet nowe przepisy, podobnie jak banki i firmy finansowo-ubezpieczeniowe. Uważam, że lepiej robić "coś" bez względu na to jak głupie to jest ale próbować, niż siedzieć i narzekać.I właśnie dlatego wszyscy powinni bojkotować jednego z monopolistów dając mu do wyboru: upadek albo odejście od układów z innymi koncernami i obniżkę cen, czy nawet wymuszenie obniżki cen na innych!

Chłopie, na nasz rozum czy ten rząd kiedyś coś zrobił żeby NAM żyło się lepiej? według mnie nie. więc nie wierze w jakieś obniżki niedługo to każdy stąd wyjedzie, przestaną płacic podatki i wszystko padnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, na nasz rozum czy ten rząd kiedyś coś zrobił żeby NAM żyło się lepiej? według mnie nie. więc nie wierze w jakieś obniżki niedługo to każdy stąd wyjedzie, przestaną płacic podatki i wszystko padnie..

Wszyscy tylko narzekają na ten rząd, a kto taki wybrał ??? Sami ludzie głosowali na tuska, a teraz dopiero gadają. Przed wyborami była akcja z kibolami, miał tylu przeciwników, mimo tego go wybrali...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a ile już było po akcji z acta że już na niego nikt nie zagłosuje, a co oni robią przed wyborami ? Mydlą oczy większośc to mohery które pójdą na swego tuska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał o tych moherach to piszesz w przenośni?

Wiesz co ja mam takie odczuci że, takie prawdziwe moherowe dziadki to raczej elektorat pisu. Zastanawia mnie jeden fakt –(takie moje subiektywne odczucie bardziej) iż, tusk podczas poprzedniej kadencji aż tak nie odwalał przez co zamydlił nam oczy.

Ale Panowie, polityka to grząski temat i można pisać długo i namiętnie, skwitować to wszystko można starym wulgarnym przysłowiem „polityk jest gorsza od k…”

 

Oberwie mi się za tą wypowiedz od Marcina? :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma się tobie oberwać , to i mnie niech "skrzyczy" , bo o politykach mam zdanie identyczne

Na drodze spotykam się z masą nieodpowiedzialności,Wielu ludzi jeździ po wariacku, nie przestrzegają znaków,Ani ograniczeń prędkości, nie mają za grosz wyobraźni.Aż czasami ciężko ich wyprzedzić.... ;)

podpisrx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kraju to nic nie da sie osiagnac. Ludzie nie potrafia sie zjednoczyc.

No niestety nikt nie pójdzie robić rewolucję i umierać jak ma rodzinę, dzieci czy cel w życiu. A państwo robi się z każdym dniem bardziej policyjne, żeby ich miał kto chronić.

Dzejdzej ma chyba rację problem tkwi w niedostosowaniu podatków do średnich zarobków.

To prawda, ale na podatki nie jestesmy w stanie poradzić NIC, poza niepłaceniem ich robiąc na czarno (VAT i akcyzę i tak płacić będziemy...)

Wszyscy tylko narzekają na ten rząd, a kto taki wybrał ??? Sami ludzie głosowali na tuska, a teraz dopiero gadają.

Ja tam nie wiem kto na Tuska głosował. Z moich znajomych może 1-2 osoby.

Zastanawia mnie jeden fakt –(takie moje subiektywne odczucie bardziej) iż, tusk podczas poprzedniej kadencji aż tak nie odwalał przez co zamydlił nam oczy.

Jak to nie odwalał Tusk w poprzedniej kadencji. A kradzież pieniędzy z OFE na korzyść ZUS - czyli żeby przeżarli obecni emeryci bo nie ma z czego płacić? A podniesienie Vat na 23%? Litości...Ale wracając do tematu czyli ceny benzyny, może macie panowie jakiś inny pomysł skoro mój zły. Czekam na ciekawe wypowiedzi :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wracając do tematu czyli ceny benzyny, może macie panowie jakiś inny pomysł skoro mój zły. Czekam na ciekawe wypowiedzi :smile:

Ej nikt nie powiedział że zły pomysł no co Ty.

Zamysł słuszny jak najbardziej. W taki układzie tankować u kogo ? luk oil, shell bo chyba nie na stacjach tesko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej nikt nie powiedział że zły pomysł no co Ty. Zamysł słuszny jak najbardziej. W taki układzie tankować u kogo ? luk oil, shell bo chyba nie na stacjach tesko?

Jeśli chcesz popierać tę akcję nie tankuj na dwóch w.w. stacjach a poza nimi zalewasz gdzie chcesz. Oczywiście nikt nie zmusza i każdy robi jak chce :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupe firm ma podpisane umowy na bezgotówkowe tankowanie na karte właśnie w więkrzości bp i statoil http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/thumbdown.gif

Too fast to live...too young to die :smile:

Nie traktuj życia zbyt poważnie,,,, przecież nie bedzie trwało wiecznie :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BP chociaz organizuje nam motocyklowe niedziele:) a ja juz dawno stracilem wiare w to ze benzyna stanieje :(moze nie wiem jak to dokladnie wyglada z tymi akcyzami itp ale ze tego co wiem to w duzej mierze narzuca nam UE. porównując ceny paliw w UE to są mniej wiecej takie same a ze w innych krajach zarabiaja wiecej to dla nich ceny nie sa takie tragiczne jak dla nas. a co sama polska zwojuje? obym sie mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haser jak dobrze się orientuję to UE narzuca nam na razie VAT na poziomie min 15% i podatki zaporowe na sprowadzanie auto o dużych pojemnościach (powyżej 2l - 14 zamiast 3% akcyzy) ze względu na pseudoekologię, która wiadomo jaki ma dać efekt finalny w Twojej kieszeni :biggrin:. Podatek dochodowy, akcyza na benzynę,wysoki VAT, podatek drogowy w benzynie i wszystkie inne opłaty to nie zasługa UE tylko naszego złodziejskiego "kierownictwa".

 

Aidekk mam lepszy pomysł, tankujmy i nie płacmy;P

To bardzo dobry pomysł, tylko szkoda że można nieźle za takie coś beknąć :biggrin:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tusk powiedział! Chcecie benzynę po 3.30 zł - niech tak będzie.Drobnym druczkiem: za pół litra...

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś zasłyszałem w tej kłamliwej telewizorni ze wacha do maja tego roku ma zdrożeć o 30 gr.

 

Świat się kończy mam pomysła kupimy sobie po granacie i obrzucimy sejm, zaproponował bym koktajle mołotowa ale są dużo droższe. :decayed:

Tak poważnie to trzeba próbować bojkotowania monopolistów ale czuje ,że szybciej zaczniemy śmigać na elektrycznych motocyklach – bleeeee, niż cena benzyny spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu na tesco tez jest taniej ;p te wszystkie stacje przymarketowe maja takie zalozenie ze jak zatankuje ktos przy ich markecie to przy okazji wejdzie i cos kupi - i odwrotnie. dzieki temu maja te pare groszy taniej ale i tak wyjda na swoje na czyms innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...