Jump to content

Wymiana Magnesu Prędkościomierza

Kovalchuck
 Share

Recommended Posts

Mam do was takie pytanko, padł mi licznik i chodziło o magnes :smile: oczywiście rozebraliśmy przednie koło i ślimak został zdjęty :smile: w Profi zamówiłem nowy magnes i uszczelkę... macie jakieś ważne uwagi przy zakładaniu go ponownie ?

Czy po prostu zakładać jak leci ?  

Prędkościomierz Naprawiony :smile: Wszystko działa !!!

Uwagi dla potomnych :

> Zdejmując pozostałości po starym magnesie najwygodniej jest połamać żeby wyczyścić obudowę ślimaka.

> rdzeń magnesu jest w kształcie ,,tulei" trzeba go wcisnąć. Na początku jest ciężko i obawiałem się że nie będzie się kręcił :smile: ale nie bać się walić na siłę do końca jak wejdzie to się zacznie ładnie kręcić :smile:

> a z ważnych uwag! polecił bym nie zgubić uszczelki która jest pomiędzy ślimakiem a kołem :smile: takie małe cienkie ,,cuś"  chciałem dokupić nowe ale tego nawet nie było w servisówce w profi :smile: 

Ogólnie całość składa się łatwo prosto i przyjemnie :smile: 

• 8 months later...
Kovalchuck

Byłem w Profi  Łódź ul. Obywatelska :smile: uszczelki koleś nie mógł nawet znaleźć z numeru VIN, dlatego założyłem starą uszczelkę z nowym magnesem (kosztował chyba 66zł)

i ważne żebyś magnes kupował po numerze VIN bo się różniły te z k3 i od k4 były inne :smile: